خرید بیمه آتش سوزی با کمترین قیمت در سرانجام سال 1400

به گزارش مجله سفرنامه پاریس، خبرگزاری خبرنگاران- خانه و اثاثیه آن می تواند یکی از مهم ترین دارایی های هر فردی باشد. ممکن است بر اثر حادثه ای مانند: آتش سوزی و زلزله برای اموال شما خسارت هایی در انتها سال 1400هنگام خانه تکانی و چهارشنبه سوری به وجود آید. با خرید بیمه نامه های مرتبط با ساختمان و منازل مسکونی به راحتی می توانید امنیت سرمایه خود را تامین کنید. موارد تحت پوشش بیمه آتش سوزی و زلزله با توجه به قرارداد بیمه و سقف تعهدات بیمه گر معین می گردد. در حقیقت شرکت بیمه در برابر خسارت های مانند: انفجار، زلزله، ترکیدگی آب، سرقت با شکست حرز و موارد دیگر پوشش های مختلفی خواهد داشت که در ادامه این متن به آن ها اشاره خواهیم کرد. با ما همراه باشید.

خرید بیمه آتش سوزی با کمترین قیمت در سرانجام سال 1400

بیمه آتش سوزی چیست؟

با توجه به آمار هایی که در کشور وجود دارد، حوادث ناگواری که از حادثه آتش سوزی رخ می دهد، روزانه بیش از 50 حادثه است و با توجه به این موضوع اهمیت بیمه آتش سوزی روز به روز افزایش پیدا می نماید. حوادث آتش سوزی علاوه بر اینکه خسارت های جانی دردناکی را می تواند داشته باشد، خسارت های اقتصادی فراوانی را هم به همراه دارد . البته که این بیمه نامه تا حدود زیادی از خسارت های اقتصادی را جبران خواهد نمود. در حقیقت شرکت بیمه در بیمه نامه آتش سوزی، زیان های اقتصادی یا مادی که بر اثر وقوع آتش سوزی به اموال و دارائی های منقول یا غیر منقول بیمه گزار وارد شده است را تا سقف تعهدات خود جبران می نماید . دقت داشته باشید که بیمه آتش سوزی خسارت های جانی را تحت پوشش قرار نمی دهد. از آنجا که مقدار ریسک و خسارات آتش سوزی در خاتمه سال معمولا بالاست، ما به شما خواندن بیمه آتش سوزی را پیشنهاد می کنیم.

پوشش های بیمه آتش سوزی

بیمه آتش سوزی دو نوع پوشش اصلی و اضافی دارد. پوشش اصلی این بیمه نامه شامل: خسارت های اقتصادی ناشی از آتش سوزی، صاعقه و انفجار بوده که تحت پوشش قرار خواهند گرفت. خسارت های اضافی هم در این بیمه نامه وجود دارد که باعث می گردد در صورت بروز وقوع حادثه، جبران خسارت انجام گردد.بعلاوه برای جبران خسارت های ناشی از حوادثی مانند: زلزله، طوفان، نوسانات برق و موارد دیگر باید به صورت جداگانه و با عنوان پوشش های اضافی آن ها را خریداری کرد.

پوشش های اضافی

بیمه گزار با پرداخت حق بیمه بیشتر می تواند خسارت های مختلف را در بیمه نامه خریداری کند و تحت پوشش اضافی قرار گیرد. در حقیقت موثرترین عامل برای معین قیمت نهایی بیمه نامه آتش سوزی، پوشش های اضافی خریداری شده است. دقت داشته باشید که الزامی در تهیه این پوشش ها وجود ندارد و به طور کامل با توجه به الویت و درخواست بیمه گزار به تعهدات شرکت بیمه اضافه خواهد شد. اغلب شرکت های بیمه تمام خطر های اضافی را ارائه نمی نمایند و تعداد محدودی را تحت پوشش قرار خواهند داد که در حالت کلی خسارت های اضافی عبارتند از:

 • زلزله و آتش فشان
 • سیل و طغیان آب
 • طوفان و تندباد
 • ترکیدن لوله آب
 • ضایعات آب برف و باران
 • سقوط هواپیما(در این حالت فاصله مورد بیمه از فرودگاه مهم است.)
 • هزینه پاکسازی و برداشت ضایعات
 • شکست شیشه
 • سرقت با شکست حرز
 • انفجار ظروف تحت فشار صنعتی
 • ریزش سقف ناشی از سنگینی برف
 • ریزش، رانش و فروکش کردن زمین
 • ریزش کوه و سقوط بهمن
 • نشت دستگاه آب افشان
 • مسئولیت خسارت ناشی از انفجار و آتش سوزی وارد شده به همسایگان
 • برخورد اجسام خارجی به ساختمان

دقت داشته باشید که در خرید خطر های اضافی باید به شرایط خود توجه کنید. به طور مثال اگر فردی در نزدیکی فرودگاه نیست نیازی به خرید پوشش سقوط هواپیما(در این حالت فاصله مورد بیمه از فرودگاه مهم است.) ندارد.

پوشش ضایعات برف در بیمه آتش سوزی

بیمه زلزله چیست؟

بیمه زلزله همان بیمه آتش سوزی است که پوشش زلزله را هم دارد. بیمه آتش سوزی و زلزله دارای پوشش های متعددی هستند که در این بخش به پوشش های زلزله اشاره خواهیم کرد. سیل، طغیان آب، طوفان، تندباد، ضایعات آب برف و باران، سرقت با شکست حرز، ریزش کوه و موارد بسیار دیگری از جمله پوشش های اضافی بیمه آتش سوزی هستند که زلزله هم جزو یکی از این پوشش های خواهد بود.

پوشش بیمه زلزله بیمه آتش سوزی در برابر خسارت های وارد شده در حادثه زلزله پشتیبان بیمه گزار خواهد بود. در حقیقت این بیمه نامه در برابر خسارت های جانی وارد شده تعهدی ندارد اما بیمه زلزله ملک و لوازم اثاثیه خانه بیمه خواهد شد. دقت کنید که اگر شما مستاجر هستید می توانید تنها لوازم خانه خود را بیمه کنید و بیمه کردن ملک با صاحب خانه باشد.

عوامل موثر بر قیمت بیمه آتش سوزی و زلزله

نرخ بیمه زلزله بستگی به ملک و لوازمی دارد که قصد بیمه کردن آن ها را خواهید داشت. به طور کلی عوامل مختلفی بر نرخ بیمه زلزله تاثیر گزار است که عبارتند از:

 • نوع سازه
 • متراژ ملک
 • هزینه ساخت هر مترمربع بنا
 • ارزش لوازم منزل

نوع سازه: در بیمه آتش سوزی و زلزله نوع سازه به 4 دسته سازه های آجری، سازه های فلزی، سازه های بتنی و سازه های گلی و سنتی تقسیم می گردد. بیمه گر با توجه به مقدار ریسک هر کدام از این نوع از سازه ها، مبلغ حق بیمه مختلفی را در نظر می گیرد. البته که بسیاری از شرکت های بیمه ای هم هیچ گونه تفاوتی برای حق بیمه سازه های مختلف در نظر نمی گیرند.

متراژ ملک: از جمله مواردی که به طور مستقیم بر روی قیمت حق بیمه آتش سوزی و زلزله تاثیر گزار است، متراژ ملک خواهد بود.

هزینه ساخت هر مترمربع بنا: یکی از عوامل موثر دیگه بر نرخ بیمه آتش سوزی و زلزله، هزینه هر متر مربع از بنایی است که قصد بیمه آن را داشته باشید. به طور مثال: قیمت بیمه زلزله برای ملکی با هزینه هر متر مربع 1 میلیون تومان با ملکی با هزینه هر متر مربع 4 میلیون تومان فرق دارد.

ارزش لوازم منزل: در صورت بیمه کردن لوازم منزل خود باید بدانید که ارزش لوازم و اثاثیه شما بر قیمت بیمه زلزله تاثیر مستقیم دارد. همانطور که اشاره شد، می توان ملک را بیمه نکرد و تنها لوازم منزل را بیمه کرد تا در صورت بروز حادثه، خسارت های وارد شده جبران گردد.

استثنائات بیمه آتش سوزی

خرید بیمه آتش سوزی و زلزله از بیمه دات کام

برای اینکه بخواهیم قیمت بیمه زلزله منزل خود را معین کنیم باید به شرکت های بیمه ای مراجعه نموده و با توجه به شرایط اعلام شده، نرخ حق بیمه را معین کنیم که برای این کار زمان و انرژی ما هدر خواهد رفت. روش ساده تری وجود دارد که بتوان تنها با صرف چند دقیقه، فهرست قیمت ها و شرایط استعلام شرکت های بیمه ای را مشاهده کرد.

بیمه دات کام یک سامانه آنلاین استعلام، مقایسه و خرید انواع بیمه است و کافی است که به صفحه اصلی سایت bimeh.com مراجعه نموده و در منوی محصولات بر روی بیمه آتش سوزی و زلزله مورد نظر خود کلیک کنید تا در کوتاه ترین زمان، استعلام و مقایسه بیمه آتش سوزی شرکت های مختلف را انجام دهید حتی مقرون به صرفه ترین و برترین بیمه را تهیه کنید.

چگونه مقرون به صرفه ترین بیمه آتش سوزی و زلزله را بخریم؟

برای خرید مقرون به صرفه ترین بیمه آتش سوزی و زلزله ، قیمت بیمه آتش سوزی ارائه شده به وسیله تمام شرکت های بیمه ای مجاز را در سامانه بیمه دات کام مقایسه نمایید. سپس، شما می توانید در صورت انتخاب حداقل پوشش های اصلی و استفاده از جشنواره های تخفیف بیمه دات کام، پایین ترین قیمت بیمه آتش سوزی و زلزله را در خرید آنلاین بیمه تجربه نمایید .

خرید بیمه آتش سوزی

چگونه برترین بیمه آتش سوزی و زلزله را بخریم؟

عوامل مختلفی نظیر نوع ارزش بنا، نوع ملک، نوع سازه، متراژ زیربنا، مدت زمان بیمه نامه و ارزش وسایل موجود در بنا در معین قیمت خرید بیمه اتش سوزی و زلزله تاثیرگذار هستند. شما می توانید با مراجعه به سایت بیمه دات کام ، با وارد کردن اطلاعات درخواستی ، برترین بیمه آتشسوزی و زلزله را با توجه به شرایط خود و عوامل یاد شده انتخاب و خریداری نمایید .

در این مطلب سعی نموده ایم درباره بیمه آتش سوزی، پوشش ها و مزیت های آنتوضیحاتی ارائه کنیم، اما اگر سوال یا ابهامی وجود دارد که در این متن به آن اشاره نشده است، به وب سایت بیمه دات کام( bimeh.com ) مراجعه کنید و با راه های ارتباطی اعلام شده از مشاوره رایگان کارشناس های بیمه ای بهره مند شوید. بعلاوه کارشناس های بیمه ای در بیمه دات کام به صورت 24 ساعته و در طول 7 روز هفته آماده پاسخگویی به شما عزیزان هستند.

منبع: خبرگزاری آریا
انتشار: 9 تیر 1401 بروزرسانی: 9 تیر 1401 گردآورنده: parisro.ir شناسه مطلب: 2197

به "خرید بیمه آتش سوزی با کمترین قیمت در سرانجام سال 1400" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "خرید بیمه آتش سوزی با کمترین قیمت در سرانجام سال 1400"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید