خودرو جدید شرکت اپل در راه است!

به گزارش سفر به فرانسه، شرکت اپل تلاش خود را متمرکز بر روی پروژه ای برای تولید یک خودروی جدید کرده است و آن را که Titan نامیده است. با این خودرو جدید اپل آشنا شوید.

خودرو جدید شرکت اپل در راه است!

شرکت اپل ( Apple Inc.) یک شرکت چند ملیتی آمریکایی می باشد که در زمینه طراحی و ساخت لوازم الکترونیکی مصرفی و نرم افزار کامپیوترفعالیت دارد. این شرکت ابتدا با نام شرکت کامپیوتری اپل (.AppleComputer Inc) در شهر کوپرتینو در ایالت کالیفورنیا، واقعدر دره سیلیکون کشورآمریکا پایه گذاری شد .

شرکت اپل در دهه هفتاد میلادی با معرفی ریز کامپیوتر های اپلI، اپلII، اپلIII و پس از آن مکینتاش به بازار، به آغاز و گسترش نوعی کامپیوتر شخصی کمک شایانی کرد . مدیر سابق اجرایی شرکت اپل استیو جابز بود.

به تازگی شایعاتی مبنی بر اینکه اپل در حال کار بر روی یک پروژه بزرگخودرو می باشد منتشر شده است. طبقگزارشات شرکت اپل این بار به جز تولید آیفون در حال تولید خودرویی جدید است و درحال حاضر این خودرو در حال پشت سر گذاشتن مراحل تست خود است. این گام بزرگی از سوی اپل می باشد.

با توجه به اسناد به دست آمده توسط گاردین از طریق یک درخواست برایبررسی پرونده های عمومی، یکی از مهندسان شرکت اپل به نام فرانک فیرون به مقاماتدر ایستگاه GoMentum، یک مرکز نظامی با سابقه نوشتهاست، در اوایل سال جاری در زمانی مناسب و با برنامه ریزی صحیح این خودرو را موردسنجش قرار می دهیم.

فیرون در ادامه می گوید: ما می خواهیم به درک درستی از زمان و فضایقابل دسترس برسیم و نیاز به هماهنگی ویژه ای در راستای این کار داریم.

ایستگاه GoMentum با مساحتیحدود 5 ، 000 هکتار درنزدیکی کنکورد واقع شده است. یک وب سایت کالیفرنیایی درباره ایستگاه GoMentum می گوید: این مکان بزرگترینمرکز آزمون امن در جهان است. شرکت خودروسازی هوندا در حال حاضر مشغول استفاده ازامکانات این ایستگاه برای تست وسایل نقلیه خود می باشد.

گزارشات بدست آمده: تماس های صورت گرفته با مرکز آزمون رانندگی لزوما به این معنی است کهشرکت اپل در حال کار بر روی یک خودرو مستقل و به احتمال زیاد برقی می باشد. البته اسنادموجود در این زمینه این اطلاعات را نشان می دهند.

مطمئنا، شرکت اپل در حال آزمایش یک خودروی خودران و یا یک خودرویالکتریکی است و یا شاید در حال آزمایشنوعی از تکنولوژی برای خودروهای بدون راننده می باشد.

با این حال، مقاله گاردین مشخصا به یک خودروی بالقوه از سوی شرکت اپلاشاره دارد. در ماه فوریه، گزارشات مالی شرکت اپل نشان دهنده این موضوع بود کهکارشناسان صنعت خودرو در حال کار در یک آزمایشگاه مخفی در دره سیلیکون هستند.

در همان ماه، وال استریت ژورنال گزارش داد که اپل آماده است تا همچونتسلا در بازار خودرو های برقی حضور پیدا کند. این گزارش نشان داد که اپل تلاش خود رامتمرکز بر روی پروژه ای برای تولید یک خودروی جدید کرده است. پروژه ای که Titan لقب گرفته است.

آنچه مسلم است این می باشد که شرکت اپل می خواهد سلامی به طرفدارانبزرگ خودرو بکند و پا به عرصه پر رقابت خودرو ها بگذارد. استیو جابز به طور خاص متذکرشده بود که می خواهد اپل به فضای خودرو ها بپیوندد.

البته در حال حاضر هنوز صحت این گزارشات مشخص نشده است و تنها برخی ازاسناد و یک دسته ای از شایعات با منابع ناشناس وجود دارد . اما بسکمک از داستان های اپل به همین صورت آغاز شده است. به یاد داشته باشید که قبل از ارائه ساعت اپل نیزتنها گفته ها و گزارشات نامشخصی وجود داشت و رفته رفته این گزارشات به واقعیتتبدیل شدند. حاصل آن جریانات و گفته ها عرضه محصول بسیار پیروز و سودآور ساعت اپلاز سوی این شرکت بود که بسیار هم مورد استقبال طرفداران واقع شد.

شاید در همین روز ها واقعیت آشکار شود و واقعا خودروی جدید و متفاوتیاز سوی اپل عرضه شود. در هر صورت باید منتظر بمانیم و ببینیم که چه پیش خواهد آمد.

ترجمه: مجله اینترنتی سفر به فرانسه

منبع: ستاره
انتشار: 27 اردیبهشت 1399 بروزرسانی: 27 اردیبهشت 1399 گردآورنده: parisro.ir شناسه مطلب: 1034

به "خودرو جدید شرکت اپل در راه است!" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "خودرو جدید شرکت اپل در راه است!"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید