فراتر از خیر و شر 2 رکورد طولانی ترین زمان توسعه را شکست؛ 14 سال در دست ساخت

به گزارش مجله سفرنامه پاریس، بازی بیاند گود اند اویل 2 (Beyond Good and Evil 2) یکی از عناوینی است که برای مدت زیادی در حال ساخت است. به همین علت هم توانست رکورد گینس را بشکاند! از این لحاظ که این عنوان بیشتری مدت زمان ساخت را در تاریخ دنیای گیمینگ داشته است. ساخت این عنوان حتی بیشتر از بازی دوک نوکم برای همواره (Duke Nukem Forever) طول کشید و توانست به این رکورد برسد.

فراتر از خیر و شر 2 رکورد طولانی ترین زمان توسعه را شکست؛ 14 سال در دست ساخت

ساخت دوک نوکم برای همواره نزدیک به 14 سال طول کشید. حال بیاند گود اند اویل 2 برای مدت بیشتری در حال ساخت است! اگر بخواهیم به طور دقیق آنالیز کنیم، ساخت دوک نوکم نزدیک 5156 روز طور کشید. این در صورتی است که بیاند گود اند اویل 2 نزدیک به 5240 روز است که در حال ساخت است. هر دو پروژه با مسائل زیادی در روند ساخت خود روبرو شدند. حتی ساخت آن ها به حدی طول کشید که نسل کنسول ها تغییر نموده و به طور کلی سخت افزار آن ها هم تحت تأثیر نهاده شد!

یوبیسافت در سال 2008 میلادی اعلام نمود که در حال کار روی بازی بیاند گود اند اویل 2 است. از آن زمان بیش از 14 سال می گذرد! در همان سال یک تریلر از پیش طراحی شده از این بازی منتشر شد. نکته اینجاست که در همان سالی که این بازی معرفی گردید، حدود یک سال بود تیم سازنده روی آن کار می کرد.

کار روی این پروژه چندین سال ادامه پیدا کرد. مشکل اینجاست که مستمر نبود. به این حالت که در بعضی بازه های زمانی یوبیسافت اصلاً روی این بازی کار نمی کرد. همین باعث شد که مدت زیادی طور آن طور بکشد. در سال 2016 یوبیسافت اعلام نمود که دوباره روی بیان گود اند اویل 2 با تمرکز بیشتر کار خواهد نمود. با این حال پس از مدتی دوباره شرکت سازنده در خصوص این بازی ساکت شد.

در سال 2020 اعلام شد که مدیر این پروژه به نام میشل انسل (Michel Ancel) از یوبیسافت جدا شده است. همین باعث شد تا پروژه بار دیگر با مشکل روبرو گردد. یوبیسافت اعلام نمود که کار روی بیاند گود اند اویل 2 را ادامه خواهد داد. البته اعلام شد که تاریخ عرضه آن کاملاً نامشخص است.

این رکورد چندان چیز مثبتی نیست. در اصل شرکت سازنده بیش از حد ساخت این بازی را به تأخیر انداخته و باعث شده هواداران دیگر شوقی برای آن نداشته باشند. این موضوع تا حد زیادی هم منطقی است. یک عنوان 14 سال است که در حال ساخت بوده و شرکت سازنده حتی کوشش ننموده یک عنوان جانبی از آن منتشر کند. بالاخره روزی می رسد که این بازی عرضه خواهد شد. حال باید دید که بیاند گود اند اویل 2 ارزش این مدت صبر کردن را دارد یا نه.

منبع: Eurogamer.com

منبع: دیجیکالا مگ
انتشار: 14 مهر 1401 بروزرسانی: 14 مهر 1401 گردآورنده: parisro.ir شناسه مطلب: 2266

به "فراتر از خیر و شر 2 رکورد طولانی ترین زمان توسعه را شکست؛ 14 سال در دست ساخت" امتیاز دهید

1 کاربر به "فراتر از خیر و شر 2 رکورد طولانی ترین زمان توسعه را شکست؛ 14 سال در دست ساخت" امتیاز داده است | 1 از 5
امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "فراتر از خیر و شر 2 رکورد طولانی ترین زمان توسعه را شکست؛ 14 سال در دست ساخت"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید