مسلمانان روهینگیا از ظلم و ستم سازمانی در میانمار رنج می برند

به گزارش سفر به فرانسه، دیده بان حقوق بشر در گزارشی جدید گفت، مسلمانان روهینگیایی که از سال 2012 میلادی در کمپ های بازداشت روباز در استان راخین میانمار نگه داشته شده اند، هدف ظلم و ستم های سازمانی و نقض جدی حقوق بشر قرار گرفته اند.

مسلمانان روهینگیا از ظلم و ستم سازمانی در میانمار رنج می برند

به نقل از خبرگزاری آناتولی، دیدبان حقوق بشر در بیانیه ای گفت: حدود 130 هزار مسلمان روهینگیایی که از سال 2012 میلادی به دنبال کمپین ارتش میانمار برای پاکسازی قومی آواره شده اند، در این کمپ ها نگهداری می شوند.

در این بیانیه آمده است: دولت میانمار شرایط بسیار نامناسب و ظالمانه ای را برای آوارگان روهینجا به وجود آورده که برابر با جنایت علیه بشریت، آپارتاید، آزار و اذیت و محرومیت شدید از آزادی است.

در این بیانیه آمده است: این گزارش با عنوان یک زندان باز بدون سرانجام: بازداشت جمعی مسلمانان روهینگیا در استان راخین میانمار بر مبنای بیش از 60 مصاحبه با مسلمانان روهینگیا، مسلمانان کامان و فعالان انسانی تهیه شده و طی چند روز آینده منتشر خواهد شد.

دیدبان حقوق بشر از دولت میانمار به رهبری آنگ سان سوچی خواست تا تمامی محدودیت های تحرکی مستبدانه و خودسرانه علیه مسلمانان روهینجا، کامان و دیگر اقلیت های قومی را بر دارد و به رژیم آپارتاید علیه مسلمانان روهینجا در استان راخین سرانجام دهد.

دیدبان حقوق بشر با اشاره به اقدامات اخیر مقامات میانمار گفت: اقدام مسقف کردن این کمپ ها ظاهرا به منظور دائمی ساختن حبس و تفکیک مسلمانان روهینجا به نظر می رسد.

مسلمانان روهینگیا که از سوی سازمان ملل به عنوان مردمی که بیشترین آزار را در جهان دیده اند، توصیف می شود، در سال 2012 میلادی با ترس شدید از حمله رو به رو شده اند.

به گفته عفو بین الملل، بیش از 750 هزار آواره روهینجایی که اکثرا زن و کودک هستند پس از آغاز اقدامات سرکوب گرایانه نیروهای میانماری علیه این اقلیت مسلمان در اوت سال 2017 میلادی، از میانمار فرار کرده و به بنگلادش پناه برده اند و تعداد افراد آزار دیده در بنگلادش را به بیش از 1.2 میلیون تن رساندند. ، ایسنا

منبع: ایران آنلاین
انتشار: 19 آبان 1399 بروزرسانی: 19 آبان 1399 گردآورنده: parisro.ir شناسه مطلب: 1361

به "مسلمانان روهینگیا از ظلم و ستم سازمانی در میانمار رنج می برند" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "مسلمانان روهینگیا از ظلم و ستم سازمانی در میانمار رنج می برند"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید