معبد هان جیانگ آنکسترال پنانگ

به گزارش سفر به فرانسه، معبد هان جیانگ آنکسترال پنانگ، یکی از جاذبه‌های تاریخی تور مالزی برای بازدید می‌باشد. این معبد تنها معبد به سبک Teochew در جرج تاون است. این معبد درسال 2006 جایزه ای برای حفظ میراث فرهنگی دریافت کرده‌اند.

معبد هان جیانگ آنکسترال پنانگ

این معبد مختص خدای تائو شمال است. این معبد مرکز فرهنگ Taoist در پنانگ می باشد. به تازگی یک پروژه که هزینه های توسط جامعه ی Teochew تامین می شود برای بازگرداندن اجدادHan Jiang به این معبد تاریخی راه اندازی شده است. برای انجام کارهای مرمت این معبد صنعت گرانی سنتی از چین وارد این کشور شده‌اند که در حال حاضر یکی از مهمترین جاذبه‌های تاریخی تور مالزی برای بازدید است.

در سال 1885 به دلیل زیاد شدن تعداد مهاجران Teochew از چین به پنانگ، جامعه Teochew تشکیل شد. 6 مهاجر با هم متحد شدند و یک خانه در ساحل Lebuh خریداری کردند. در سال 1869 این خانه به محل فعلی اش در Lebuh Chulia نقل مکان کرد و در سال 1935 نام آن به معبد Han Jiang تغییر کرد.طراحی این معبد به سبک si dian jing می باشد. شیروانی های سقف یک شکل مربع را تشکیل داده اند. در سال 1890 زمانی که جامعه ی Teochew رونق بسیاری داشت بودجه زیادی برای ساخت یک ساختمان به سبک چینی اختصاص داده شد. معبد درونی دارای سه درب ورودی است. در تور مالزی به شما توصیه می‌کنیم به بازدید این معبد بروید.

این معبد دارای مجسمه هاو نقاشی های دیواری زیبایی می باشد. اما نمای خارجی معبد بسایر ساده می‌باشد. طبق سنت مکتب کنفوسیوس در معبد درونی تبلت هایی از اجداد Teochew به چشم می‌خورد. این معبد دارای چندین تالار زیبا هم می باشد.در بازسازی و مرمت این معبد تلاش بسیاری شده تا سبک معماری Teochew حفظ شود.

انتشار: 3 دی 1396 بروزرسانی: 21 مهر 1399 گردآورنده: parisro.ir شناسه مطلب: 5

به "معبد هان جیانگ آنکسترال پنانگ" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "معبد هان جیانگ آنکسترال پنانگ"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید