معبد په پونگ تایلند

به گزارش سفر به فرانسه، معبد په پونگ تایلند، یکی از جاذبه‌های مشهور کشور تایلند برای بازدید از جاذبه‌هایی زیبا و متنوع است. در این مقاله شما را بیشتر با ویژگی‌های این معبد برای بازدید آشنا خواهیم کرد.

معبد په پونگ تایلند

معبد په پونگ در شهر چیانگ مای نشان دهنده معماری چند فرهنگ مختلف همچون چین، برمه و تایلند است. این معبد در واقع صومعه بودائی است که با معماری زیبایش خیلی ها را به سمت خود جذب می کند. جذاب ترین جاذبه معماری آن را نیز می توان ورودی های با شکوه آن دانست. گردشگران تور تایلند با عبور از این دروازه های بزرگ، وارد سالنی می شوند که کاهنان در آنجا به عبادت و نمازگزاری مشغول هستند. معبد په پونگ با جواهرات مختلفی تزئین شده است. روی دیوارهای آن آثار هنری بسیار زیبایی وجود دارد که چشم ها را خیره می کنند. کنده کاری ها و نقاشی و مجسمه های موجود در این بنا در کنار شاهکار اصلی آن، یعنی درب ورودی آن، همه باعث جذب گردشگران تور تایلند فراوانی به سمت این معبد شده اند.

زمین معبد مربعی شکل و سقف آن منحنی است. پنجره های قوسی شکل و گرد و کنده کاری های بسیار زیبا نیز از دیگر جاذبه های این معبد هستند. زیبایی دکور و هنری که در ساخت این معبد و ساخت مجسمه های بودای آن به کار رفته است را تقریبا هیچ کس نمی تواند انکار کند.

انتشار: 3 دی 1396 بروزرسانی: 21 مهر 1399 گردآورنده: parisro.ir شناسه مطلب: 8

به "معبد په پونگ تایلند" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "معبد په پونگ تایلند"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید