مقاله: بندر پورتو ونه ره در تور ایتالیا

به گزارش مجله سفرنامه پاریس، یکی دیگر از یادگارهای به جا مانده از قرن های 12 تا 16 میلادی قلعه ای متعلق به خانواده دوریا (Castle of the Doria family) می باشد. دوریا یکی از مهم ترین خانواده های آن دوران در این منطقه به شمار می رفت. این قلعه که با ردیف هایی از درختان و زنجیره ای از سنگ ها و صخره ها احاطه شده که نه تنها محل زندگی این خانواده بوده بلکه به عنوان یک دژ محافظتی نیز کاربرد دارد. برای بازدید از جاذبه های این بندر ایتالیایی با تور اروپا همراه شوید.

مقاله: بندر پورتو ونه ره در تور ایتالیا

اما، در قرن پنجم میلادی این معبدرا با کلیسای رومی پیتر و آپوستل (Roman church of Peter the Apostle) جایگزین کردند. بعدها، قرن 12 میلادی، کلیسا مورد بازسازی جزئی قرار گرفت و با وجود ترکیبی سنتی از مصالح تیره و روشن به یکی از مهم ترین نمونه های معماری گوتیک ایتالیایی شد. همچنین، در اینجا معبدی به افتخار ژوپیتر (خدای آسمان و خدای آذرخش های آسمانی) وجود داشته که در سال 1098 با کلیسایی به نام سنت لورنس با معماری رومی جایگزین می شود. هر دوی این بناها مهم ترین جاذبه های پورته ونه ره به حساب می آید.

با وجود چندین بنای تاریخی در مرکز روستای له گریزی (Le Grazie) می توان گفت که مرکز قدیمی شهر ظاهر تاریخی و قرون وسطایی خود را به خوبی حفظ کرده است. صومعه قرون وسطایی الایوتنز (Olivetans) و کلیسای لیدی آو گریسز (Our Lady of the Graces) که مربوط به قرن 14 میلادی است در اینجا قرار دارند. خرابه های ویلای رومی که مربوط به قرن اول میلادی نیز در این بخش از روستا قرار گرفته است. جذاب ترین بناهای روستای فزانو کلیسای سنت جان تعمید دهنده (church of St. John the Baptist) که در سال 1740 ساخته شده است و ویلای کاتانئو (Cattaneo) است که به تازگی بازسازی شده است.

منبع مقاله: بندر پورتو ونه ره در تور ایتالیا

انتشار: 13 آبان 1400 بروزرسانی: 13 آبان 1400 گردآورنده: parisro.ir شناسه مطلب: 1969

به "مقاله: بندر پورتو ونه ره در تور ایتالیا" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "مقاله: بندر پورتو ونه ره در تور ایتالیا"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید