چگونه فایروال ویندوز 10 و 11 را غیرفعال کنیم؟

به گزارش مجله سفرنامه پاریس، اگرچه فایروال (دیوار آتشین) یکی از بخش های مهم ویندوز محسوب می گردد و جلوی بسیاری از حملات را می گیرد، اما گاهی اوقات برای رفع کردن تعدادی از مسائل چاره ای جز غیرفعال کردن موقتی فایروال نداریم. خوشبختانه در ویندوز 10 و 11 به راحتی قادر به غیرفعال کردن فایروال هستیم که در ادامه به نحوه انجام این کار می پردازیم.

چگونه فایروال ویندوز 10 و 11 را غیرفعال کنیم؟

بدون علت منطقی، فایروال را غیرفعال نکنید

غیرفعال کردن فایروال ویندوز، دسترسی غیرمجاز به سیستم شما را ممکن می نماید. بنابراین اگر برای غیرفعال سازی دائمی یا موقتی آن علت منطقی ندارید، چنین کاری انجام ندهید.

روی هم رفته معمولا فقط زمانی که در حال عیب یابی یک مشکل، آزمایش برنامه خاص یا در پی استفاده از فایروال دیگر شرکت ها هستید، باید فایروال ویندوز را غیرفعال کنید. البته اگر مثلا فقط برای یک برنامه می خواهید فایروال ویندوز 10 و 11 را غیرفعال کنید، بهتر است برنامه موردنظر را در فهرست سفید فایروال قرار دهید تا بدون روبرو شدن به سد فایروال بتواند کار خود را انجام دهد. با این کار دیگر نیازی به غیرفعال کردن کل سیستم فایروال ندارید. در نهایت هم اگر هم برای ساعاتی فایروال را غیرفعال نموده اید، فعال سازی مجدد آن را به هیچ عنوان نباید فراموش کنید.

چگونه در ویندوز 10 و 11 فایروال را غیرفعال کنیم؟

در ویندوز 10 و 11 برای غیرفعال کردن فایروال باید راهی برنامه داخلی Windows Security شوید. البته تصاویری که در ادامه می بینید مربوط به ویندوز 11 است.

ابتدا در منوی استارت عبارت Windows Security را تایپ کنید و روی گزینه به نمایش عایدیه کلیک کنید.

سپس در این برنامه روی گزینه Firewall & Network Protection کلیک کنید تا راهی این بخش شوید.

در صفحه Firewall & Network Protection معمولا با شبکه های مختلفی روبرو می شوید که برای انتخاب شبکه فعال، باید گزینه ای که در کنار آن عبارت Active قرار گرفته را انتخاب کنید.

حالا در بخش Microsoft Defender Firewall به سادگی می توانید گزینه مربوط به فایروال را غیرفعال کنید.

اگر هم پنجره User Account Control به نمایش عایدی، روی گزینه Yes کلیک کنید. به همین سادگی می توانید فایروال ویندوز 10 و 11 را فعال یا غیرفعال کنید.

منبع: How To Geek

منبع: دیجیکالا مگ
انتشار: 4 مرداد 1401 بروزرسانی: 4 مرداد 1401 گردآورنده: parisro.ir شناسه مطلب: 2221

به "چگونه فایروال ویندوز 10 و 11 را غیرفعال کنیم؟" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "چگونه فایروال ویندوز 10 و 11 را غیرفعال کنیم؟"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید