آمار دانشجویان ایرانی شاغل به تحصیل در آمریکا و کانادا

آمار دانشجویان ایرانی شاغل به تحصیل در آمریکا و کانادا در کمیسیون نخبگان و آینده نگاری علم و نوآوری دبیرخانه شورای عالی انقلاب فرهنگی ارائه شد.

آمار دانشجویان ایرانی شاغل به تحصیل در آمریکا و کانادا

از سفر با تور کانادا لذت ببرید.

به گزارش گروه علمی و دانشگاهی خبرنگاران به نقل از مرکز خبر شورای عالی انقلاب فرهنگی، جلسه 94 کمیسیون نخبگان و آینده نگاری علم و نوآوری دبیرخانه شورای عالی انقلاب فرهنگی برگزار گردید.

در این جلسه که به آنالیز پیش نویس سند مهاجرت دانشجویان و دانش آموختگان کشور اختصاص داشت؛ گزارش تدوین شده در این زمینه ارائه شد.

در ابتدای این گزارش عنوان شد که مسئله اشتغال پس از دانش آموختگی از مهم ترین دغدغه های دانشجویان است.

همچنین این موضوع نیز مورد تاکید نهاده شد که براساس گزارش سازمان علمی و فرهنگی ملل متحد یونسکو در سال 1396 2017 م مجموع دانشجویان ایرانی مشغول به تحصیل در خارج از کشور 50392 نفر است.

در ادامه جلسه نیز اشاره شد که بیشترین تعداد دانشجویان ایرانی مشغول به تحصیل در خارج در کشور آمریکا با تعداد 12643 نفر هستند و از این نظر دانشجویان ایرانی دارای رتبه یازدهم در میان دانشجویان سایر کشورهای شاغل به تحصیل در آمریکا هستند.

در بخش دیگری از این آمار همچنین اشاره شدکه تعداد دانشجویان مشغول به تحصیل در کانادا نیز 7415 نفر هستند و از این نظر دانشجویان ایرانی شاغل به تحصیل در کانادا نیز دارای رتبه یازدهم در میان دانشجویان سایر کشورها هستند.

آمار این گزارش همچنین حاکیست در سال 2016 م ارزش افزوده مالی فراوری شده دانشجویان خارجی در کشور کانادا بالغ بر 8 میلیارد دلار بوده است.

پس از ارائه این گزارش اعضاء به بیان نظرات و پیشنهادهای درباره تمرکز بر خلاقیت پروری در نظام آموزشی کشور، ایجاد احساس مفید و مؤثر بودن برای فارغ التحصیلان دانشگاهی، تحول در برنامه های آموزشی به منظور هدفمند و بومی کردن این آموزش ها، لزوم احتیاج محور شدن آموزش های دانشگاهی و توجه بیشتر به موضوع مهاجرت اعضای هیئت علمی، متخصصان و مدیران کشور پرداخت.

منبع: خبرگزاری فارس
انتشار: بروزرسانی: 8 مرداد 1398 شناسه مطلب: 264

به "آمار دانشجویان ایرانی شاغل به تحصیل در آمریکا و کانادا" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "آمار دانشجویان ایرانی شاغل به تحصیل در آمریکا و کانادا"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید