ایجاد 10 تغییر در دهه سوم زندگیتان که موفقیت مادام العمر شما را مقدمه چینی می نماید

به گزارش سفر به فرانسه، بیشتر مردم دهه دوم زندگیشان را با روی آوردن به رفتارهای ناسالمی خارج از سیستم زندگی خود سپری می نمایند مانند خوابیدن تا 2 بعد از ظهر در آدینه ها و خرج کردن تمام باقیمانده پولشان برای لذت های جدید ولی دهه سوم زندگی شما یک زمان ایده آل برای اضافه کردن عادتهایی است که به شما برای بدست آوردن رضایت شخصی و حرفه ای برای بقیه عمر یاری خواهد نمود.

ایجاد 10 تغییر در دهه سوم زندگیتان که موفقیت مادام العمر شما را مقدمه چینی می نماید

با تور چین سفری خاطره انگیز را تجربه کنید.

برای دادن مقدمه ای در این زمینه به شما، ما تئوری های اخیر کوارا درباره تغییرات مهم زندگی را به دقت آنالیز کردیم و قانع نماینده ترین پاسخ ها را معین کردیم. در اینجا 10 ترفند شیوه زندگی را که شما می توانید با انجام آن در دهه سوم زندگی خود پایه و اساس موفقیت مادام العمر خود را بسازید قرار داده ایم.

1 - سیگار کشیدن را ترک کنید

پیشنهاد کوورا به کاربر سندی پرلمن فینک: اگر سیگاری هستی، بی درنگ سیگار کشیدن را ترک کن. اگرچه نمی توانید زیان هایی را که ممکن است از سیگار کشیدن متحمل شده اید برگردانید، تحقیقات نشان می دهد کسانیکه سیگار کشیدن را پیش از 40 سالگی ترک می نمایند 90% کمتر نسبت به کسانی که سیگار کشیدن را ادامه می دهند خطر مرگ و میر دارند.

2 - آغاز کنید که هر روزه در ساعت معینی بخوابید و در ساعت معینی از خواب برخیزید

ممکن است وسوسه انگیز باشد که از آخر هفته ها برای جبران کاستی های خوابتان بهره ببرید ولی نان والدمن به شما توصیه می نماید که در رختخواب بپرید و بخوابید و هر روزِ هفته حول و حوش یک زمان معین از خواب برخیزید. کارشناسان می گویند اگر شما حتی چند روز بیش از حد معمول بخوابید، در معرض ریسک تغییر مجدد ساعت بدنتان به یک سیکل متفاوتی هستید، در نتیجه شما در طول روز احساس خستگی خواهید کرد. با به خواب رفتن و بیدارشدن های روتین و منظم تا جایی که می توانید از مسائل مربوط به خواب در طول عمر جلوگیری کنید.

3 - آغاز به ورزش به طور منظم کنید

الیستر لانگمن می گوید: سعی کنید تا اندازه ای که برایتان ممکن است تحرک داشته باشید، تا زمانیکه شامل تحرک باشد مهم نیست که چه ورزشی انجام می دهید دو ، دوچرخه سواری ، وزنه برداری ، پیاده روی و یا شنا. در نیمه دوم از دهه سوم زندگیتان، از حجم عضلات شما کم می گردد پس خیلی مهم است که در این زمان ورزش کنید اما به یاد داشته باشید که فعالیت های فیزیکی را انتخاب کنید که واقعا به آن علاقمندید، به این دلیل که اگر شما ورزشی را دوست نداشته باشید تمایل کمتری به ادامه دادن ورزش دارید.

4 - آغاز کنید که یک دفتر وقایع روزانه داشته باشید

مارک کراولی در نوشته هایش گفته است : وقایع روزانه خود را ثبت کنید! بایگانی نوشته های شما هم در آینده برای شما ارزشمند خواهد بود و هم شما را سرگرم خواهد نمود . حتی اگر ترجیح می دهید که تفکراتتان را در خودتان نگه دارید، نوشتن احساسات و تفکراتتان بر روی کاغذ می تواند به شما به مقابله با وقایع پرتنش یاری کند.

5 - آغاز به پس انداز پول کنید

کلیف گیلی می گوید: ایجاد عادت زود آغاز به پس انداز کردن به این معنی است که شما در هر زمان معینی در آینده این کار را به میزان بیشتری انجام داده اید. ممکن است اینطور به نظر برسد که سالهای طلایی طول عمر شما سالهای آینده طول عمر شما هستند و هرچه شما زودتر آغاز به پس انداز کنید، پس انداز شما زمان بیشتری برای افزایش پیدا کردن دارد.

6 - آغاز به دنبال یکی از رویاهای زندگیتان کنید

بیل کاروین در نوشته هایش گفته است : دنبال کردن هدف های زندگیتان را به تاخیر نیندازید. می خواهید خانه بخرید؟ چند بچه داشته باشید؟ کتابی بنویسید؟ یکی از این هدف های زندگی را برگزینید و آغاز کنید. از الان تا آخر سال چه کاری می توانید انجام دهید تا یکی از آنها را آغاز کنید.

7 - آغاز کنید که یاد بگیرید با داشته هایتان شاد باشید

رابرت واکر می گوید:اگر از داشته هایتان راضی و مسرور باشید ، زندگی شادتری را خواهید داشت.

این در واقع مربوط به قدردانی است: پژوهش ها نشان می دهد که قدردانی داشته هایتان می تواند شادی را افزایش دهد و از احساسات منفی بکاهد. شاید به همین دلیل است که اپرا وینفری سالهاست که دفتر ثبت روزانه برای قدردانی دارد.

8 - به این فکر نکنید که شما باید همه را راضی نگه دارید

کوین تئو می گوید: وقتی به 30 سالگی رسیدم این احساس را که باید همه را راضی نگه دارم در خودم متوقف کردم. شما می توانید دوستان و ارتباطات خود را با دقت بیشتری انتخاب کنید در واقع تئو متوجه شد که مجبور نیست با افرادی که رفتار خصومت آمیزی با او داشتند به خوبی رفتار کند. اصلا مهم نیست که تعداد دوستان فیسبوک شما هر روز کمتر از دیروز گردد و یا با آدم های بدخلق هیچگونه معاشرتی نداشته باشید ، مهم این است که وقت و انرژی خود را عاقلانه صرف کنید.

9 - مقایسه کردن خود با دیگران را متوقف کنید

ماهش کی توصیه می نماید: اگر در مقایسه با دوستان و خواهر و برادرتان شما قادر به انجام برخی از کارها نیستید،با خودتان در صلح باشید. با خودتان خشن نباشید. همانطور که یک روان درمانگر در نوشته هایش گفته است ، فکر کردن مداوم به اینکه دیگران در حال اجرا چه کاری هستند، به شما یاریی در به انجام رساندن هدفهایتان نمی نماید. شما بهتر است وقت خود را برای فکر کردن درباره چیزهایی که می خواهید بدست بیاورید و ارزیابی پیشرفت خود در رسیدن به هدف های پیش رویتان صرف کنید.

10 - آغاز کنید که اشتباهات خود را ببخشید

لیز پالمر در نوشته هایش گفته: خود را بخاطر اشتباهاتتان ببخشید. همه ما اشتباهات زیادی انجام داده ایم. خود را در اشتباهات گذشته غرق نکنید. از اشتباهات درس بگیرید، آنها را رها کنید و به جلو حرکت کنید. یک روانشناس اجتماعی می گوید که خود شفقی(توانایی بخشیدن خود و یادگیری از اشتباهاتمان) کلید اصلی موفقیت است که احتمالا به این دلیل است که افرادی که خودشفقی را تمرین می نمایند نقاط ضعف خود را عامل قابل تغییر می بینند و سعی می نمایند که اشتباه مشابه در آینده انجام ندهند.

منبع

منبع: یک پزشک
انتشار: 28 مهر 1398 بروزرسانی: 7 مهر 1399 گردآورنده: parisro.ir شناسه مطلب: 482

به "ایجاد 10 تغییر در دهه سوم زندگیتان که موفقیت مادام العمر شما را مقدمه چینی می نماید" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "ایجاد 10 تغییر در دهه سوم زندگیتان که موفقیت مادام العمر شما را مقدمه چینی می نماید"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید