بلایی که نمایشی شدن زندگی بر سر ما می آورد

به گزارش مجله سفرنامه پاریس، علاقه مخاطبان امروزی به حضور در شبکه های اجتماعی و نشان دادن همه جزئیات زندگی ، باعث شده تا برای خودمان زندگی نکنیم و اصطلاحاً زندگیمان نمایشی شده است.

بلایی که نمایشی شدن زندگی بر سر ما می آورد

گروه سوادرسانه خبرنگاران، یکی از مهم ترین آسیب هایی که فضای مجازی و شبکه های اجتماعی به زندگی مخاطبان وارد کرده این است که تمام ابعاد زندگی افراد را تحت تأثیر قرار داده است. علی رغم نکات مثبتی که شبکه های اجتماعی در زندگی فردی و اجتماعی ما دارند نکات منفی زیادی هم دارند که نمایشی شدن زندگی روزمره از مهم ترین آن هاست. نمایشی شدن زندگی افراد دارای عوارضی است که به چند مورد از آن ها اشاره می کنیم.

کالایی شدن ارتباطات، چشم و هم چشمی در روابط زوجین و خانواده، سوءاستفاده افراد سودجو از نمایشی شدن زندگی خصوصی افراد، بالا رفتن انتظارات مادی و معنوی بین اعضای خانواده، سرد شدن روابط بین اعضای خانواده به دلیل مقایسه های ذهنی، الگو قرار دادن زندگی افراد معروف و سلبریتی ها، شیوع اختلال شخصیت نمایشی، شیوع اختلال شخصیت خودشیفته، احساس دانایی و توانمندی کاذب، احساس خوشبختی کاذب، مجازی شدن توجه، عشق و محبت، مختل شدن روابط زوجین، مختل شدن روابط والد و نوجوان، اثرات منفی بر سبک زندگی و شیوع فرهنگ مصرف گرایی از مهم ترین پیامدهای نمایشی شدن زندگی است.

در ادامه ویدئوی زیر را مشاهده کنید:

منبع: خبرگزاری فارس
انتشار: 16 دی 1400 بروزرسانی: 16 دی 1400 گردآورنده: parisro.ir شناسه مطلب: 2034

به "بلایی که نمایشی شدن زندگی بر سر ما می آورد" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "بلایی که نمایشی شدن زندگی بر سر ما می آورد"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید