بنگلادش خواهان افزایش فشارهای جهانی بر دولت میانمار شد

به گزارش سفر به فرانسه به نقل از رویترز، شیخ حسینه، نخست وزیر بنگلادش روز یکشنبه در جریان افتتاح شعبه منطقه ای بانک توسعه اسلامی در داکا، از این بانک بین المللی و جامعه جهانی خواست تا فشارها را بر دولت میانمار برای پذیرش بازگشت مسلمانان روهینگیا افزایش دهند.

بنگلادش خواهان افزایش فشارهای جهانی بر دولت میانمار شد

نخست وزیر بنگلادش در سخنان خود همچنین خاطرنشان کرد که کشورش با وجود محدودیت های سرزمینی و تاثیرات منفی موج پناهجویان بر منابع، محیط زیست و ساکنان محلی، اما مرزهای خود را بر روی هزاران نفر از پناهجویان روهینگیایی گشوده است.

دو ماه پیش در نتیجه فشارهای جهانی علیه میانمار، دولت این کشور از پذیرش بازگشت بعضی از مسلمانان روهینگیا به خانه های خود خبر داده بود، ولی با وجود این ادعا هنوز هیچ اقدامی برای بازگشت پناهجویان روهینگیا از سوی میانمار انجام نگرفته است.

نزدیک به 700 هزار مسلمان روهینگیا که در مناطق غربی میانمار ساکن بوده اند؛ از آوریل 2017 در نتیجه اقدامات سازمان یافته پلیس میانمار و گروه های بودائی تندرو مجبور به ترک خانه های خود و فرار به بنگلادش شده اند.

ماه گذشته نیز آژانس توسعه بین المللی انتاریو واقع در کانادا خاطرنشان کرد که از آوریل 2017 تا کنون حداقل 24 هزار نفر از مسلمانان روهینگیا بر اثر اقدامات ضدانسانی بودائیان میانمار جان خود را از دست داده اند.

کمتر از دو هفته پیش سازمان ملل در گزارشی خاطرنشان کرد فرمانده کل ارتش میانمار به همراه پنج ژنرال وی به قصد نسل کشی مسلمانان روهینگیا مرتکب قتل گروهی در این کشور شده اند.

با این حال میانمار گزارش سازمان ملل را مغرضانه و غیرقابل قبول عنوان نموده است.

منبع: خبرگزاری مهر
انتشار: 22 آذر 1398 بروزرسانی: 30 فروردین 1399 گردآورنده: parisro.ir شناسه مطلب: 616

به "بنگلادش خواهان افزایش فشارهای جهانی بر دولت میانمار شد" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "بنگلادش خواهان افزایش فشارهای جهانی بر دولت میانمار شد"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید