آشنایی با بهترین جاذبه های گردشگری آتن

به گزارش سفر به فرانسه، آتن شهری است وسیع که در میان هفت تپه تاریخی بنا شده و توسط کوه های متعددی احاطه شده است. از 3000سال پیش تا به امروز مردم در آنجا سکونت داشته اند و به عنوان مهد تمدن غربی و زادگاه دموکراسی شهرت یافته است. آتن با دارابودن مرکز شهر بزرگ و نیز حومه وسیع تلفیقی اعجاب انگیز از ویژگی های تاریخی و مدرن در کنار یکدیگر است. با خبرنگاران همراه باشید تا نگاهی گذرا به جاذبه های گردشگری آتن داشته باشیم.

آشنایی با بهترین جاذبه های گردشگری آتن

اگر علاقمند به سفر با بهترین تور یونان ارزان هستید با ما همراه شوید، با مجری مستقیم تور یونان از آتن دیدن کنید و بهترین تجربه سفر را داشته باشید.

10. باغ ملی، آتن

درست در قلب آتن، مرغزاری سبز و دلچسب برای گردش در بعدازظهرهای آفتابی واقع شده است. در باغ سلطنتی محلی اختصاصی وجود دارد که امروزه به عنوان ساختمان مجلس مورد استفاده قرار می گیرد. باغ ملی که در سال 1923 تاسیس شده مکانی امن و آرام به دور از هیاهوی شهری سایبانی سبز از درختان تنومند و گیاهان مختلف ان را فرا گرفته است. سراسر باغ با مجسمه ها، انواع گل ها و نیز ساختمان های کوچک از دوران باستان مزین شده است. باغ های زاپئون نیز در آنجا واقع شده است که توسط ساختمان باستانی کنگره احاطه و آن نیز در قرن نوزدهم میلادی ساخته شده است.

9. موزه جدید آکروپلیس

یکی از مهم ترین برنامه های هر تور گردشگری در آتن بازدید از موزه جدید آکروپلیس است که در کنار تپه ای درمجاورت شهر قرار دارد.این موزه دارای مجموعه ای بزرگ از بقایای معماری یونان و نیز مجسمه های قدیمی شامل مجسمه خدایانی نظیر آتنا و پسر کریتوس است. ساخت و افتتاح این موزه برای بازی های المپیک سال 2004 برنامه ریزی شده بود ولی بدلیل کشمکش های حقوقی به تاخیر افتاد. این موزه دارای پنج طبقه و نزدیک به 4000 اثر تاریخی است. نمایشگاه های دائمی در این موزه شامل پاتنون فریز، مجسمه آتنا، رنگ پپلوس کور، گالری پاتنون و آتنا نایک است.

8. کوه لیکابتوس (Lycabettus)

برای دیدن غروب های رمانتیک و منظره پانورامای آتن، این کوه مکانی بی نظیر است. به عنوان مرتفع ترین نقطه آتن، این امکان را به گردشگران می دهد تا سرتاسر آتن و دریای اژه را تماشا نمایند. همچنین کوهنوردان می توانند از فراز این قله کلیسای کوچک سنت جورج را به وضوح تماشا نمایند. در آنجا کافه کوچکی واقع شده است که در دو وعده غذائی پذیرای گردشگران است. ابتدای جهت کوهپیمایی در منتهی الیه خیابان آریستوپو در کولوناکی واقع شده است و تا بالای کوه ادامه می یابد. گردشگران همچنین می توانند از تله سیژ نیز برای بالارفتن استفاده نمایند که در خیابان پلوتارکو و آریستوپو واقع شده است.

7. موزه ملی باستان شناسی، آتن

برای علاقه مندان نمایشگاه های هنری، گزینه ای بهتر از بازدید موزه ملی در یونان وجود ندارد. آثار مختلفی از هنرمندان امروزی و نیز آثار باستانی در این مکان در معرض دید علاقه مندان واقع شده است. قدمت بعضی از آثار باستانی این موزه به عصر نوسنگی باز می گردد. این آثار ارزشمند شامل ظروف کوچک، ابزار کار، ظروف سفالی و سایر مصنوعات کوچکی است که دارای پیشینه 700000 ساله هستند. این موزه دارای 30 اتاق است که مجسمه هایی باستانی نظیر مجسمه های مصر در آنها نگه داری می گردد.

6. میدان سینتگما (Syntagma)

یکی از مکان های مورد علاقه گردشگران در آتن میدان سینتگما است. ویژگی شاخص این میدان رژه سربازان مقابل مقبره سرباز گمنام است. ساختمان مجلس یونان و همچنین اتوبوس ها، چرخ دستی ها و ترامواهای متعددی در این میدان قرار دارند. وجود چشمه، مجسمه های باستانی و دو محوطه چمن مکان مناسبی را برای عکاسی گردشگران و نیز پیک نیک فراهم نموده است. بسیاری از وقایع مهم در یونان در این میدان برگزار می گردد. میدان سینتگما همچنین پایگاه فعالیت های سیاسی محسوب شده و در سال 1974 دولت نظامی جونتا در اینجا سرنگون شده است. علاوه بر ساختمان مجلس، سایر جاذبه های این میدان شامل هتل بزرگ تاریخی برتاین و جورج دوم است.

5. معبد المپیک زئوس

این مکان به عنوان بزرگ ترین معبد در کل یونان شناخته شده است. ساخت این مجموعه عظیم باستانی درحدود 700 سال بطول انجامیده است. بعبارت دیگر، ساخت این بنا 515 سال پیش از میلاد مسیح به دستور پیزسیتراتوس شروع شده ولی بدلیل ظلم و جبر وی و پسرش متوقف شده است. دومین بار 175سال پیش از میلاد مسیح ساخت این بنا از سرگرفته شده ولی 10 سال بعد با مرگ معمار رومی کوسیتیوس نیمه کاره باقی مانده است. 132 سال قبل از میلاد مسیح و در دوره امپراظوری هاردیان ساختمان معبد پس از کش وقوس های فراوان به اتمام رسیده و به بازیهای المپیک زئوس اهدا شده است. ارتفاع هریک از ستون ها به 17 متر (57 پا) می رسد و هریک از آنها توسط اتاقکی احاطه شده که درون آن دو مجسمه بزرگ قرار دارد.

4. ارچتیوم (Erechtheum)

ارچتیوس یا ارچتیوم معبدی است که از سنگ مرمر پنتلیک ساخته شده است. این معبد در آکروپلیس واقع شده و یکی از شاهکارهای معماری یونانی محسوب می گردد. این بنا در حدفاصل سالهای 405 تا 421 میلادی پس از تخریب بنای معبد اولیه در حمله ایرانیان ساخته شده است. محراب ارچتیوم به آتناپولیاس، ارچتیوس و پزدیون اهدا شده است. بازدیدنمایندگان می توانند از رواق شرقی وارد زیارتگاه شوند. در این معبد مجسمه شش زن ایستاده وجود دارد که توسط قاب محکمی نگه داشته شده اند و از مهمترین جاذبه های این آرامگاه به شمار می رود.

3. آگورا (Ancient Agora)

آگورای باستانی آتن در بخش شمالی آکروپلیس واقع شده و به عنوان بخش تجاری و خرید شناخته می گردد. بیشتر افرادی که به اینجا مراجعه می نمایند در جستجوی کالاهای مختلفی هستند. همچنین اینجا مکانی برای تجمع و مصاحبه در مورد مسائل سیاسی، تجاری، موضوعات روز و حتی ماهیت دنیا و خدایان است. به جرات می توان ادعا کرد که این مکان مهد دموکراسی یونان در دوره باستان بوده است. همچنین می توان در این مکان نظری به سرشروع فرهنگی آتن انداخت. نگاهی اجمالی صندلی مرتفع آگورای باستانی در آکوریوس کلونز را روشن می نماید، معبد هفیاستوس 5 قرن پیش از میلاد مسیح ساخته شده است که در ظاهر مشابه ولی از بعد مساحت از پانتئون کوچک تر است. معبد دارای 34 ستون دوریک است که بعنوان پایه برای سقف عمل می نماید. این معبد به بهترین شکل در سطح کل یونان حفظ شده و در قرن هفتم به کلیسا تبدیل شده است.

2. پلاکا (Plaka)

یکی از معروفترین جاذبه های توریستی آتن در منطقه پلاکا است که در کنار آکروپلیس و سینتگما واقع شده است. این دهکده همانند جزیره ای در داخل شهر است و بهترین گزینه برای تجربه فرهنگ بومی یونان است. پلاکا منطقه ای آرام، دارای مناظر منحصربفرد با چندین کافه، درختان کهن، سایبانی از برگ های سبز و گذرگاه های سنگفرش است. غذاها، فروشگاه ها و کافه های این منطقه دارای شهرت ویژه ای هستند. در امتداد خیابان کیداتنیون موزه یهودیان، موزه هنرهای محلی و سایتاتاورنا واقع شده است که باکالاریو و گوشت کبابی سرو می نماید.

1. پارتنون (Parthenon)، آکروپلیس

پارتنون بر روی تپه ای مشرف بر آتن واقع شده است. این معبد به یادبود خدای آتناپارتنوس، مالک آتن، ساخته شده است تا شهر را از شر تجاوزها درامان نگه دارد. این بنا در اصل توسط مجسمه ساز معروف فیدیاس طراحی شده و دارای انواع گنجینه های ارزشمند است ولی جاذبه اصلی آن مربوط به مجسمه آتنا است که از عاج فیل و طلا ساخته شده است. تاریخ ساخت این مجسمه به 447 سال قبل از میلاد مسیح بازمی گردد. این معبد بر روی معبد دیگری بنا شده که به پیش-پارتنون معروف است. منبع: touropia

منبع: کجارو
انتشار: 20 بهمن 1398 بروزرسانی: 5 دی 1399 گردآورنده: parisro.ir شناسه مطلب: 753

به "آشنایی با بهترین جاذبه های گردشگری آتن" امتیاز دهید

1 کاربر به "آشنایی با بهترین جاذبه های گردشگری آتن" امتیاز داده است | 5 از 5
امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "آشنایی با بهترین جاذبه های گردشگری آتن"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید