تشدید آسیب های روانیِ نوجوانان با استفاده بیشتر از رسانه های اجتماعی

به گزارش مجله سفرنامه پاریس، بر اساس داده های یک مطالعه در آمریکا، استفاده تقریباً بی وقفه از رسانه های اجتماعی به ویژه اینستاگرام، منجر به افزایش مسائل جسمی، کاهش عزت نفس و بروز مسائل روانی دیگر برای نوجوانان شده است.

تشدید آسیب های روانیِ نوجوانان با استفاده بیشتر از رسانه های اجتماعی

به گزارش خبرنگاران، بر اساس مطالعه صورت گرفته به وسیله وال استریت ژورنال، 40 درصد از نوجوانان اظهار کردند که تنها هدف آنها از ارسال پست در رسانه های اجتماعی این است که از نظر دیگران بهتر به نظر برسند و این در حالیست که 32 درصد از دختران نوجوان احساس می کردند که اینستاگرام فقط امنیت فیزیکی آنها را تهدید می نماید.

با افزایش استفاده از اینستاگرام، نوجوانان در معرض خطر آسیب هایی مانند آزار و اذیت های مجازی، افسردگی و عدم خواب کافی قرار می گیرند.

در جدیدترین مطالعه EClinical Medicine که به وسیله مجله مشهور پزشکی The Lancet منتشر شد، بچه ها متولد شده در 19 هزار و 244 خانواده که بین سپتامبر 2000 تا ژانویه 2002 به جهان آمده بودند، مورد مطالعه قرار گرفتند.

در این مطالعه پسران و دختران 14 ساله مورد آنالیز قرار گرفته و تعیین شد که 78 درصد از دختران در این تحقیق به علت استفاده از رسانه های اجتماعی از وزن خود ناراضی هستند.

اینستاگرام بعد از شرکت اصلی خود یعنی فیسبوک، دومین پلتفرم پرکاربرد در رسانه های اجتماعی محسوب می گردد.

به گزارش خبرنگاران به نقل از فاکس نیوز، در حالی که استفاده از رسانه های اجتماعی مضرات و مسائل سلامت روان را در بین نوجوانان افزایش داده، بعضی از نوجوانان هم اقدامات پیشگیرانه ای را برای مقابله با این خطرات انجام داده اند. بر اساس گزارش ها از هر 10 نوجوان چهار نفر گفته اند که به علت قلدری و اقدامات سواستفاده گرایانه از جانب بعضی از کاربرانِ این رسانه اجتماعی، این کاربران را دنبال نکرده اند.

منبع: خبرگزاری ایسنا
انتشار: 5 مهر 1400 بروزرسانی: 5 مهر 1400 گردآورنده: parisro.ir شناسه مطلب: 1922

به "تشدید آسیب های روانیِ نوجوانان با استفاده بیشتر از رسانه های اجتماعی" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "تشدید آسیب های روانیِ نوجوانان با استفاده بیشتر از رسانه های اجتماعی"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید