تورهای نوروز 1400 به مقصد کدام کشورها اجرا می شوند؟

به گزارش مجله سفرنامه پاریس، با نزدیک شدن به نوروز 1400 و آمارهای سایت لست سکند نشان می دهد، مردم در حال جستجوی شرایط تورهای نوروز 1400 هستند. در چند سال گذشته، همیشه تعطیلات نوروز بهترین فرصت و اصلی ترین اوج سفر در ایران بوده است؛ امّا نوروز 1399 به خاطر شیوع کرونا، سالی متفاوت بود و تقریبا هیچ سفر نوروزی برون مرزی از ایران انجام نگرفت. حالا دوباره با نزدیک شدن به تعطیلات نوروزی، توجه ها به سمت تورهای نوروز 1400 رفته است.

تورهای نوروز 1400 به مقصد کدام کشورها اجرا می شوند؟

امّا سوال اصلی این است که برای سفرهای خارجی، چه مقاصدی می تواند در سبد خانواده های ایرانی قرار بگیرد؟

تور نوروزی ترکیه

ترکیه و تورهای متنوع آن، همواره پرطرفدارترین تورهای برگزار شده از ایران هستند و امسال هم بیشترین مسافر خروجی از ایران به مقصد ترکیه و شهرهای اصلی آن خواهد بود. انجام تست کرونا برای سفر به تمامی مقاصد ترکیه با تمامی ایرلاین ها، الزامی است و این خبر نسبتاً خوبی است؛ چرا که تا چندی پیش، انجام و ارائه تست کرونای منفی برای ایرلاین های ترک، اجباری نبود.

در حال حاضر، مقاصد زیر در دسته بندی تورهای نوروزی لست سکند، توسط آژانس های مسافرتی قرار گرفته است:

تور استانبول لست سکند

استانبول و تورهای آن، همواره بین ایرانیان از سایر تورها پرطرفدارتر بوده است. امسال هم به دلیل قیمت مناسب تر تور استانبول نسبت به سایر مسیرها و همچنین، تعداد زیاد تورها به مقصد استانبول، بیشتر از بقیه مقاصد، محبوبیت دارد و پیش بینی می شود که استانبول پرطرفدارترین مقصد سفر در نوروز 1400 باشد.

تور آنتالیا

آنتالیا نیز همواره به دلیل تعداد پروازهای مستقیم و غیرمستقیم و تعداد فراوان پروازهای چارتری، جزء مقاصد اصلی نوروزی در ایران محسوب می شود. امسال نیز شنیده ها حاکی از این است که پروازهای فراوانی به صورت مستقیم و غیرمستقیم به مقصد آنتالیا در حال برنامه ریزی است. می توان در وب سایت لست سکند تور آنتالیا را در کنار تور استانبول به عنوان دردسترس ترین و پرطرفدارترین مقاصد نوروز 1400 پیش بینی کرد. جهت مشاهده تور آنتالیا نوروز 1400، به وب سایت لست سکند مراجعه کنید.

تور مارماریس

مارماریس هم جزء شهرهایی است که در سبد سفر ایرانیان قرار گرفته بود. طبق شنیده ها، بسیاری از هتل های مارماریس فعلا تعطیل هستند. این که برای تعطیلات نوروز، چه تعدادی از آنها قرار است بازگشایی شوند، به صورت دقیق معین نیست و باید منتظر اعلام آن ها ماند. اما به هر حال، با همان تعداد هتل های محدود، برخی از آژانس های مسافرتی، پکیج تورهای مارماریس خود را ارائه کرده اند.

تور کوش آداسی

کوش آداسی به عنوان ارزان ترین مقصد ریزورتی در ترکیه، همواره جزو گزینه های جذاب برخی از مسافران به مقصد کشور ترکیه است. در حال حاضر، هیچ توری به مقصد کوشی آداسی، برنامه ریزی نشده، اما احتمال می رود تورهای آن برگزار شود.

تورهای زمینی به مقصد ترکیه

با توجه به بسته بودن مرزهای زمینی به مقصد ترکیه، انجام تورهای زمینی در هاله ای از ابهام هستند و امکان انجام تورهای زمینی به مقصد ترکیه در نوروز 1400 به شدت کم است.

تور مالدیو

مالدیو جزو مقاصدی به شمار می رود که مدتی است با اجرای پروتکل های به نسبت سخت و قیمت های گران، توریست می پذیرد. از ایران نیز تورهای مالدیو تقریبا 4 ماهی است که برگزار می شوند و برای نوروز 1400 هم یکی از گزینه های پیش روی مسافران خاص ایرانی است.

تور سریلانکا

سریلانکا از آن دسته مقاصدی است که کم کم داشت در سبد سفر ایرانی ها قرار می گرفت و در یکی دو سال اخیر، توجه خیلی ها به آن جلب شده بود. سریلانکا اخیراً مرزهای خود را به روی توریست ها بازگشایی کرده است. طبق شنیده ها، تور سریلانکا از مبدأ ایران به مقصد سریلانکا برای نوروز 1400 به صورت پرواز مستقیم برگزار می شود، ولی هنوز پکیج تورهای مسافرتی برای این مقصد به بازار نیامده است. چون امکان سفر به کشورهای جنوب شرقی آسیا و مخصوصا مالزی و تایلند بسیار پایین است، به نظر می رسد تقریبا تنها گزینه نسبتاً ارزان، تور سریلانکا باشند.

تور ارمنستان

ارمنستان نیز جزو مقاصدی است که احتمال اجرای تورهای نوروزی آن از مبدأ ایران بسیار زیاد است. هنوز پکجی برای تورهای ارمنستان به بازار نیامده، امّا احتمالاً تورهای ارمنستان در نوروز 1400 برگزار شود.

تور کنیا

کنیا نیز مشابه مالدیو از آن دسته تورهایی است که در 4، 5 ماه اخیر به صورت محدود اجرا شده و امکان سفر ایرانیان به آنجا فراهم بوده است. تورهای کنیا نیز به صورت محدود در نوروز 1400 اجرا خواهند شد و می تواند یکی از گزینه های روی میز برای سفرهای نوروزی باشد.

مقاصد پرطرفدار اما تعطیل

این مسیرها، با وجود اینکه مهم ترین مقاصدی هستند که همواره مورد توجه ایرانیان بوده اند، تور و امکان سفر به آن ها (برای توریست ها)، فعلا مقدور نیست و بازگشایی مرز و انجام تور و سفر آن ها هم در نوروز 1400 احتمال کمی دارد:

تور تایلند، تور استانبول، تور آنتالیا، تور مالزی، تور گرجستان، تور دبی، تور باکو، تور هند و تورهای به مقصد تمامی کشورهای اروپایی. این موارد، کشورها و مقاصدی هستتند که امکان برگزاری تور و سفرشان تا نوروز 1400 به شدت ضعیف و تقریبا محال خواهد بود و بهتر است برای این مقاصد، برنامه سفر نریزید. ما در وب سایت لست سکند تمامی خبرهای مرتبط را پوشش خواهیم داد. بهترین راه دریافت اطلاعات از مقاصد مجاز برای سفرهای نوروزی، عضویت در شبکه های اجتماعی لست سکند و خبرنامه اس ام اسی لست سکند است.

منبع: لست سکند

منبع: همگردی
انتشار: 14 فروردین 1400 بروزرسانی: 14 فروردین 1400 گردآورنده: parisro.ir شناسه مطلب: 1650

به "تورهای نوروز 1400 به مقصد کدام کشورها اجرا می شوند؟" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "تورهای نوروز 1400 به مقصد کدام کشورها اجرا می شوند؟"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید