شرح فرانسیس فورد کاپولا درباره نفرت انگیز خواندن فیلم های مارول

به گزارش سفر به فرانسه، آی سینما: فرانسیس فورد کاپولا خالق سه گانه سینمایی پدرخوانده که اظهارات چند هفته پیشش درباره فیلم های مارول و نفرت انگیز خواندن آنها جنجال زیادی به پا کرد، در مصاحبه جدیدی درباره این نقل قول از خود شرح داده است.

شرح فرانسیس فورد کاپولا درباره نفرت انگیز خواندن فیلم های مارول

این کارگردان کهنه کار برنده جایزه اسکار که در جریان جشنواره لومیر در فرانسه اظهار نظرش درباره تولیدات ابرقهرمانی کمپانی مارول به تیتر یک رسانه ها تبدیل شد، حالا می گوید حرف هایش به درستی منتقل نشده است.

کاپولا تاکید نموده که کلمه نفرت انگیز را مستقیم درباره فیلم های مارول به کار نبرده بلکه از نظر او فشار کل صنعت سینما برای ساخت فیلم های تجاری به جای فیلم های هنری از نظر او نفرت انگیز است.

سایت ددلاین که با کاپولا مصاحبه نموده، متن کامل اظهار نظر او در فرانسه را منتشر نموده که در بخشی از آن آمده است: بعید می دانم کسی از دیدن مداوم یک فیلم چیزی عایدش گردد. فیلم های مارول این گونه هستند. چیزی که برایش ریسکی انجام نمی گردد. قبلا هم گفته ام، ساخت فیلم بدون ریسک کردن مثل بچه دار شدن بدون رابطه جنسی است.

در بخش دیگر متن صحبت های کاپولا در جشنواره لومیر چنین آمده: به دست آوردن ثروت به شکل ناعادلانه فقط سوءاستفاده است، مشارکت نیست. ثروت فقط به جامعه چیزی اضافه می نماید. سینما هم این طور است. سینمای واقعی هدیه ای عالی به جامعه می دهد. فقط پول نمی گیرد که آدم ها ثروتمند شوند. این نفرت انگیز است. پس مارتین (اسکورسیزی) وقتی گفت این سینما نیست، مهربانانه صحبت کرد. او نگفت نفرت انگیز است، ولی من می گویم هست.

او در گفت وگو با ددلاین وقتی بار دیگر در برابر این پرسش قرار گرفته که نظرش درباره فیلم های ابرقهرمانی چیست، پاسخ داده: شخصا از فرانشیزها خوشم نمی آید؛ این عقیده که مدام چیزی را تکرار کنید که در اصل همان فیلم است تا سود اقتصادی به دست بیاورید. به بیان دیگر این یک شیوه فرمول شده و قالبی است.

با این حال خود کاپولا با ساخت سه گانه پدرخوانده خودش هم فرانشیز (مجموعه فیلم های دنباله دار) ساخته بود.

او در ادامه شرح داده: این شیوه ریسک اقتصادی فیلمسازی را کم می نماید و من فکر می کنم عامل ریسک گاهی باعث می گردد فیلم های عالی ساخته گردد. همچنین فیلمسازی قالبی بیشتر سرمایه های در دسترس را جذب خود می نماید و چیزی برای تولیدات جسورانه نمی ماند و تنوع را کاهش می دهد.

9410

منبع: آی سینما
انتشار: 27 آذر 1398 بروزرسانی: 30 فروردین 1399 گردآورنده: parisro.ir شناسه مطلب: 627

به "شرح فرانسیس فورد کاپولا درباره نفرت انگیز خواندن فیلم های مارول" امتیاز دهید

1 کاربر به "شرح فرانسیس فورد کاپولا درباره نفرت انگیز خواندن فیلم های مارول" امتیاز داده است | امتیاز: 1 از 5
امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "شرح فرانسیس فورد کاپولا درباره نفرت انگیز خواندن فیلم های مارول"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید