حقیقت های روانشناسی که زندگی تان را آسان تر می کنند

به گزارش سفر به فرانسه، هرچند که خواندن مطالعات تحقیقاتی روانشناسی برای همه آسان نیست، اما نتایج به دست آمده می تواند در زندگی روزمره مورد استفاده قرار گیرد و به شما کمک کند تا زندگی سالم تری داشته باشید. نکات روانشناسی قید شده دراین نوشتار به شما کمک می کند که درک بهتری نسبت به خودتان و دنیای اطراف تان داشته باشید.

حقیقت های روانشناسی که زندگی تان را آسان تر می کنند

1. اعتماد به نفس از ظاهر مهمتر است

به گزارش خبرنگاران به نقل از باشگاه خبرنگاران ، مطالعات متعدد نشان می دهند اعتماد به نفس مهمتر از خوش تیپ بودن است. در حقیقت، زوج هایی که زن در آن ها ظاهری بهتر از مرد دارد، از زوج هایی که مرد خوش تیپ تر است، یا هردو از نظر ظاهری مطابقت دارند، مثبت تر و پیروز ترند.

2. مردان فقط به مدت 6 دقیقه به زنان گوش می دهند

این یک واقعیت است، مردان شنوایی انتخابی دارند! آن ها فقط می توانند 6 دقیقه با دقت به شریک زندگی شان گوش دهند، در حالی که وقتی با دوستان مرد خود صحبت می کنند این زمان بیش از دو برابر شده و به 15 دقیقه می رسد. قبل از سرزنش مردان به دلیل کم توجهی، باید بدانید که زنان در مکالمه با دوستان خود بیش از شریک زندگی شان توجه دارند.

3- نوشتن افکار باعث کاهش استرس می شود

مطالعات زیادی نشان داده که نوشتن در مورد تجربیات آسیب زا، شرایط احساسی را بهبود و اضطراب و استرس را کاهش می دهد و به شما کمک می کند تا از عامل افسردگی رها شوید.

4. تماس چشمی به ادامه مکالمه کمک می کند

اگر می خواهید مکالمه طولانی تر شود، اما نمی دانید چه بگویید، از طرف مقابل سوالی بپرسید و بعد که جوابی شنیدید، بدون گفتن کلمه ای به او نگاه کنید. او برای جلوگیری از سکوت به صحبت های خود ادامه می دهد.

5. 4 ثانیه سکوت اوضاع را ناجور می کند

سکوت حتی به اندازه 4 ثانیه می تواند بر عزت نفس مخاطب شما تأثیر بگذارد و باعث شود که او احساس اضطراب کند و اعتماد به نفسش کاهش یابد. برعکس، در مکالمات جاری، حتی اظهارات ناشیانه ممکن است مورد توجه قرار نگیرند و در جریان مکالمه هیچ اختلالی هم ایجاد نکنند.

6. رنگ آبی می تواند بهره وری را افزایش دهد

رنگ دیوار های دفتر کارتان می تواند بر میزان بهره وری شما تأثیر بگذارد. اگر می خواهید یک محیط تحریک کننده و انرژی بخش برای ذهن تان داشته باشید، آبی بهترین رنگ برای شماست. ترکیب رنگ آبی و نارنجی نه تنها باعث افزایش بهره وری می شود بلکه ذهن و احساسات شما را متعادل می کند. این ترکیب رنگ برای افرادی که تمام روز کار فکری می کنند، ایده آل است.

7. صحبت کردن در مورد اهداف تان انگیزه شما را از بین می برد

تحقیقات نشان می دهند که صحبت با افراد دیگر در مورد اهداف تان باعث می شود کمتر برای رسیدن به آن ها تلاش کنید. در واقع صحبت در مورد اقدامات آینده به شما احساس رسیدن به هدف می دهد و مغز را به حدی راضی می کند که انگیزه کاملاً از بین می رود.

8. می توانید خود را متقاعد کنید که خوب خوابیده اید

مطابق با یک مطالعه که در ژورنال روانشناسی تجربی منتشر شد، اگر خود را متقاعد کنید که در طول شب به خوبی استراحت کرده اید، عملکرد شناختی شما افزایش پیدا می کند، حتی اگر واقعاً خوب نخوابیده باشید. برعکس، شکایت در مورد خستگی عملکرد شما را به طرز چشمگیری کاهش می دهد.

9. افکار به زبان دیگر منطقی ترند

از آنجا که تفکر به زبان غیربومی به توانایی های شناختی زیادی نیاز دارد، فرایند تصمیم گیری را کندتر و قابل اعتمادتر می کند و باعث افزایش تفکر تحلیلی می شود. دفعه بعد که تصمیم مهم مالی داشتید، این شیوه را امتحان کنید.

منبع: جام جم آنلاین
انتشار: 23 آذر 1399 بروزرسانی: 23 آذر 1399 گردآورنده: parisro.ir شناسه مطلب: 1433

به "حقیقت های روانشناسی که زندگی تان را آسان تر می کنند" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "حقیقت های روانشناسی که زندگی تان را آسان تر می کنند"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید