سلامتی و پزشکی

طراحی و ساخت 70 دستگاه تولید ماسک سه لایه با حمایت صندوق نوآوری و شکوفایی

یک شرکت دانش بنیان مستقر در شهرک علمی و صنعتی اصفهان با حمایت صندوق نوآوری و شکوفایی علاوه بر تولید روزانه 300 هزار ماسک، ساخت 70 دستگاه تولید ماسک سه لایه را نیز تا انتها سال به انتها خواهد رساند.

14 تیر 1399

خبرنگاران فهرست رسته های شغلی آسیب دیده از کرونا به روز شد

تهران- خبرنگاران- بانک مرکزی به منظور حمایت از کسب و کارهایی که به طور مستقیم از ویروس کرونا آسیب دیده اند، در بخشنامه ای، عناوین بخش ها و رسته های مرتبط را اصلاح و به شبکه بانکی ابلاغ کرد.

13 تیر 1399

آیا شکستن قولنج ضرر دارد؟

روزیاتو/ اگر شما هم از آن دست کسانی هستید که عادت دارند قولنج های خود را بشنمایند حتماً برایتان این سؤال پیش آمده که آیا شکستن قولنج ضرر دارد یا نه. این عادت شاید برای اطرافیان تان آزاردهنده باشد اما حقیقت آن است که شکستن قولنج انگشتان دست آسیبی به آن...

8 تیر 1399

اروپا: انگلیس تا به امروز به فرایند کاهشی شیوع کرونا نرسیده است

به گزارش خبرنگاران به نقل از رویترر، آندریا آمون (Andrea Ammon) مدیر مرکز کنترل و پیشگیری بیماری ها در اروپا امروز دوشنبه در اظهاراتی اظهار داشت که انگلیس در میان 5 کشور اروپائی است که تا کنون در مورد شیوع ویروس مهلک کرونا فرایند کاهشی در پیش نگرفته است.

8 تیر 1399

چهار نوآوری جدید برای غلبه بر کرونا

اگر جواب تست کسی مثبت بود، به تلفن آن ها یک پیام فرستاده می شود و آن ها هم می توانند تست شوند. اگر بیشتر مردم استفاده از این اپلیکیشن ها را انتخاب کنند، به بعضی کمک خواهد کرد.

7 تیر 1399

چین نسبت به شیوع کرونا از مرزهای زمینی هشدار داد

کمیسیون مرکزی چین نسبت به آنچه شیوع ویروس خطرناک کرونا از مرزهای زمینی این کشور خوانده است، هشدار داد.

5 تیر 1399

چهار خطای نابخشودنی وزیر خارجه آمریکا

پس از شیوع کرونا پامپئو به شکلی دیوانه وار و با ارتکاب به چهار اشتباه به آخر خط انسانیت رسیده است.

4 تیر 1399

بازی در فنرباغچه یا جدایی؛ صیادمنش بر سر دوراهی موفقیت ، چرا به یک ایرانی در ترکیه بازی نمی دهند؟

باشگاه فنرباغچه ترکیه که صیادمنش را در خدمت دارد در دوران شیوع بیماری کرونا ماه های بدی را پشت سر می گذارد و این شرایط گریبان اللهیار را هم گرفته است.

2 تیر 1399

فردا؛ آغاز تمرینات گروهی دینامو زاگرب در گروه های 5 نفره

تیم دینامو زاگرب کرواسی پس از وقفه طولانی مدت به دلیل شیوع ویروس کرونا تمرین های گروهی اش را با حضور صادق محرمی آغاز می کند.

1 تیر 1399

کرونا مانع ورود 170 هزار مهاجر و دانشجو به کانادا

در سال 2019 کانادا با پذیرش 341 هزار شهروند دائمی جدید، رکورد جدیدی را به ثبت رساند.

1 تیر 1399

ساخت رباتی برای کاهش ارتباط پرستاران و پزشکان با بیماران

محققان بیمارستان دولتی کرالا هند رباتی توسعه داده اند که در شرایط کنونی و شیوع ویروس کرونا بسیار به پزشکان یاری می نماید.

31 خرداد 1399

تداوم و گسترش اقدامات ضدکرونایی سایپا همزمان با افزایش فراوری

گروه خودروسازی سایپا همزمان با شروع دومین هفته فعالیت تولیدی خود در سال جدید، ضمن تداوم تدابیر پیشین، اقدامات خود جهت صیانت از سلامت کارکنان و مقابله با شیوع کرونا را گسترش داد.

28 خرداد 1399

مصوبه قبلی درباره حرم ها و اماکن مقدسه تا 15 اردیبهشت تمدید شد

رئیس دفتر رییس جمهور گفت: براساس مصوبه ستاد ملی و برای جلوگیری از شیوع و انتقال ویروس کرونا، مصوبه قبلی ستاد درباره حرم ها و اماکن مقدسه تا 15 اردیبهشت تمدید شد.

26 خرداد 1399

چرا سوال از زمان خاتمه قرنطینه، اشتباه است؟

هفته هاست که در بسیاری از کشور های دنیا، به علت گسترش اپیدمی کروناویروس جدید، قوانینی در جهت محدود کردن تردد افراد اعمال شده که به طورت کلی تحت عنوان قرنطینه مطرح شده اند. پیامد های طولانی شدن این قرنطینه، به ویژه پیامد های مالی برای کشورها، باعث شده...

25 خرداد 1399

احتمال بروز موج اپیدمی کرونا در همدان وجود دارد

معاون بهداشتی دانشگاه علوم پزشکی همدان گفت: مردم استان همدان در معرض خطر ابتلا به ویروس کرونا هستند و احتمال بروز موج اپیدمی کرونا در این استان وجود دارد.

25 خرداد 1399

فراخوان برگزاری نخستین جشنواره نشریات دانشگاه علوم پزشکی همدان در سال 99 اعلام شد

فراخوان برگزاری نخستین جشنواره نشریات در دانشگاه علوم پزشکی همدان با عنوان قلم سبز اعلام شد.

23 خرداد 1399

الجزیره:IMF علی رغم مخالفت آمریکا روش هایی برای اعطای وام به ایران دارد

شبکه خبری الجزیره به نقل از تحلیلگران نوشته صندوق بین المللی پول روش هایی برای عبور از سنگ اندازی های آمریکا و اعطای وام 5 میلیارد دلاری به ایران دارد.

22 خرداد 1399

خبرنگاران مدیرکل ورزش استان البرز از تکواندوکار حادثه دیده فردیسی دلجویی کرد

کرج-خبرنگاران-مدیرکل ورزش و جوانان استان البرز شامگاه چهارشنبه با حضور در منزل مهسا آقایی دوست تکواندوکار فردیسی که در سانحه تصادف دچار ضایعه مغزی شده، دلجویی کرد.

20 خرداد 1399

آلرژی بهاری را با این 16 نشانه بشناسید

آلرژی شرایطی شایع در جهان، به ویژه در فصل بهار است. مواردی مانند گرده گیاهان، چمن و علف های هرز اغلب عامل بروز آلرژی های فصلی هستند.

19 خرداد 1399

بکارگیری ظرفیت استارتاپ ها در حوزه فناوری های نرم در بحران کرونا

رئیس مرکز فناوری های راهبردی معاونت علمی گفت: فعالیت استارتاپ ها و مخصوصا کسب وکارهای نو را در ایام کرونایی متوقف نکرده ایم و در حوزه فناوری های نرم ظرفیت های خوبی توسط استارتاپ ها ایجاد شده است.

17 خرداد 1399
تعداد: (171)