خبرنگاران هشدارهای هواشناسی خسارت بارش های سیل آسا را کاهش می دهد

به گزارش سفر به فرانسه، خرم آباد - خبرنگاران - رییس اداره هواشناسی الیگودرز گفت: هشدارهای هواشناسی موجب انجام به موقع اقدامات پیشگیرانه و کاهش خسارات بارش های سیل آسا می شود.

خبرنگاران هشدارهای هواشناسی خسارت بارش های سیل آسا را کاهش می دهد

به گزارش سفر به فرانسه مهدی بابایی دوشنبه در پیامی آورده است: تلاش عوامل سختکوش هواشناسی تا کنون توسعه و تجهیز هواشناسی، توسعه پایدار در مناطق مختلف شهرستان را به همراه داشته و خوشبختانه با وجود دیدگاه علمی نماینده الیگودرز در مجلس و فرماندار الیگودرز هواشناسی شهرستان جایگاه بسیار خوبی در تصمیم سازی و همچنین ایجاد آمادگی در روبرو با پدیده های آب و هوایی ایجاد نموده است.

وی ضمن تبریک روز دنیای هواشناسی به همکاران پرتلاش در این عرصه از زحمات و تلاشهای شبانه روزی و جهادی کارکنان هواشناسی در تمام ایستگاهها و واحدهای شهرستانی تقدیر نموده و از همه این عزیزان خواست مصمم تر از گذشته، در راستای پیشبرد اهداف سازمان هواشناسی کشور و با هدف خدمت صادقانه و بی منت به مردم عزیز تلاش نمایند.

همچنین در این پیام آمده است: امروزه و با توجه به تغییرات اقلیمی و آب و هوایی و به طبع آن وقوع پدیده های مخرب جوی و خسارات بالای جانی و مالی ناشی از فعالیت این پدیده ها به مردم در بیشتر نقاط دنیا و کشور عزیزمان ایران نقش کلیدی و اهمیت هواشناسی در پیش بینی، تصمیم سازی و پیشگیری از این خسارات را نمایان تر نموده و امروزه بسیاری از کشورهای دنیا با اتکا به اخطاریه و هشدارهای هواشناسی تهدیدات ناشی از فعالیت این پدیده های مخرب را به فرصت تبدیل می نمایند. نمونه شاخص این مهم را همه ما و هموطنان و هم استانیهای عزیزمان در سیل فروردین ماه 98 در لرستان شاهد بودیم که با وجود گستردگی بارشها و سیل ویرانگر ، به دلیل صدور و اطلاع رسانی گسترده اخطاریه های هواشناسی خوشبختانه تلفات جانی انگشت شمار بود.

الیگودرز وسیع ترین شهرستان لرستان است .

منبع: ایرنا
انتشار: 23 اردیبهشت 1399 بروزرسانی: 6 مهر 1399 گردآورنده: parisro.ir شناسه مطلب: 1025

به "خبرنگاران هشدارهای هواشناسی خسارت بارش های سیل آسا را کاهش می دهد" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "خبرنگاران هشدارهای هواشناسی خسارت بارش های سیل آسا را کاهش می دهد"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید