درخشنده: قهرمان 2023 آسیا، سهمیه المپیک پاریس را می گیرد

به گزارش سفر به فرانسه، عضو ایرانی کمیته مسابقات کنفدراسیون والیبال آسیا، گفت: قهرمان مسابقات بزرگسالان 2023 قاره آسیا، سهمیه المپیک 2024 پاریس به دست می آورد.

درخشنده: قهرمان 2023 آسیا، سهمیه المپیک پاریس را می گیرد

با تور لحظه آخری مالزی و سنگاپور از توسعه یافته ترین کشور شرق آسیا دیدن کنید. با ما به کوالالامپور ، پنانگ و لنکاوی سفر کنید و از سفری دل انگیز لذت ببرید.

به گزارش خبرنگاران و به نقل از روابط عمومی فدراسیون والیبال، اجلاس سالیانه کمیته مسابقات کنفدراسیون والیبال آسیا 22 بهمن ماه با حضور عضو ایرانی این کمیته در بانکوک پایتخت تایلند برگزار گردید.

سعید درخشنده عضو ایرانی این کمیته درباره موضوعات مطرح شده در این نشست گفت: در این جلسه ابتدا گزارش میزبانان سال 2019 ارائه شد و در ادامه گزارش نهایى 10 رویداد سال 2020 به میزبانى کشورهاى مختلف آسیا مطرح شد.

وی با بیان اینکه بررسى برنامه کاندیدهاى میزبانى رویدادهای والیبالی سال هاى 2021 تا 2023 از دیگر محورهای کاری این نشست بود، گفت: ژاپن از سال آینده همه ساله یکى از مسابقات AVC را میزبانی خواهد نمود.

درخشنده ادامه داد: بر این اساس ژاپن در سال 2021 میزبان قهرمانى بزرگسالان مردان آسیا و در سال 2022 نیز میزبان نوجوانان دختر آسیا خواهد بود.

عضو ایرانی کمیته مسابقات کنفدراسیون والیبال آسیا با بیان اینکه قهرمان بزرگسالان سال 2023 آسیا مستقیما به المپیک 2024 پاریس راه می یابد، گفت: این موضوع در کمیته مسابقات فدراسیون دنیای تصویب شده است و قهرمان قاره ها از جمله آسیا، سهمیه مستقیم می گیرند.

وی توضیح داد: با هماهنگی با دکتر داورزنی رئیس فدراسیون والیبال پیشنهاد میزبانی قهرمانی مردان آسیا در سال 2023 دادیم و درخواست کتبی این موضوع نیز به زودی به کنفدراسیون والیبال آسیا ارسال خواهد شد.

درخشنده در ادامه به فراوری کفپوش گرفلور با نصف قیمّت فرانسه در کشور چین اشاره نمود و گفت: این کفپوش مورد قبول رویدادهاى AVC است و قزاقستان هم خریدارى نموده است. به نظر من، این کفپوش برای میزبانی اصفهان در مسابقات نوجوانان پسر آسیا که سال آینده برگزار می گردد، مناسب است.

وی به سیستم ویدوچک طراحی شده در ایران اشاره نمود و گفت: در جلسه کمیته مسابقات این موضوع را مطرح کردیم و خیلى از آن استقبال شد.

درخشنده در خاتمه به مسابقات باشگاهاى آسیا اشاره نمود و گفت: کمیته مسابقات مقرر کرد که از سال آینده میزبان این رقابت ها حق شرکت دو تیم دارد به شرطی که تعداد تیم های شرکت کننده کمتر از 16 باشد.

بیستمین دوره مسابقات والیبال قهرمانی جوانان پسر زیر 20 سال آسیا به میزبانی جمهوری اسلامی ایران در شهر اصفهان از یکم تا هشتم خردادماه برگزار می گردد. برای حضور در این رقابت ها 14 تیم شامل استرالیا، چین، هنگ کنگ، هند، ایران، عراق، اردن، ژاپن، قزاقستان، کره جنوبی، پاکستان، تایلند، چین تایپه و سری لانکا ثبت نام کردند.

تیم های اول و دوم این رقابت ها سهمیه مسابقات قهرمانی دنیا به دست می آورند.

منبع: خبرگزاری تسنیم
انتشار: 29 بهمن 1398 بروزرسانی: 7 مهر 1399 گردآورنده: parisro.ir شناسه مطلب: 779

به "درخشنده: قهرمان 2023 آسیا، سهمیه المپیک پاریس را می گیرد" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "درخشنده: قهرمان 2023 آسیا، سهمیه المپیک پاریس را می گیرد"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید