درخواست فرانسه از ایتالیا برای تشکیل دولت مقتدر

خبرنگاران: وزیر دارایی فرانسه خواهان تشکیل فوری یک دولت مقتدر در ایتالیا شد.

درخواست فرانسه از ایتالیا برای تشکیل دولت مقتدر

برای دیدن شاهکارهای تاریخ اروپا با تور ایتالیا همراه شوید.

به گزارش گروه بین الملل خبرنگاران به نقل از رویترز، پیر موسکویسی وزیر دارایی فرانسه با اشاره به انتخابات مجلسی ایتالیا و بن بست سیاسی در این کشور گفت: ما باید شرایط را با آرامش دنبال کنیم و منتظر نتایجی باشیم که سیاست مداران ایتالیایی از این انتخابات به دست می آورند.

رقابت تنگاتنگ بین ائتلاف راست میانه و چپ میانه ایتالیا باعث شده است که بسیاری نگران دولت آینده شوند که اکثریت لازم را در مجلس ایتالیا برای تصویب قوانین و سیاست های راهگشای مالی نداشته باشد.

وزیر دارایی فرانسه همچنین اضافه کرد: رأی گیری در ایتالیا مشکلاتی را ایجاد می نماید اما باعث تضعیف پیشرفت در منطقه یورو نخواهد شد.

وی همچنین از سیاست مداران ایتالیایی خواست با حزب دموکراتیک چپ میانه به رهبری پیر لوئیجی برسانی که توانست بیشترین کرسی های مجلس عوام را تصاحب کند، همکاری نمایند.

هرچند این حزب اکثریت کرسی مجلس عوام را در دست گرفته اما هر دولت در ایتالیا برای موفقیت و پیشبرد سیاست هایش نیازمند اکثریت سنا نیز هست. به نظر می رسد ایتالیا در طول چند هفته آینده درگیر تشکیل دولت باشد. بسیاری معتقدند که برسانی با مونتی نخست وزیر کنونی ائتلاف خواهد نمود.

منبع: تسنیم
انتشار: 8 شهریور 1398 بروزرسانی: 8 شهریور 1398 گردآورنده: parisro.ir شناسه مطلب: 318

به "درخواست فرانسه از ایتالیا برای تشکیل دولت مقتدر" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "درخواست فرانسه از ایتالیا برای تشکیل دولت مقتدر"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید