راهنمای سفر به کنیا، کشور ناشناخته های مجذوب کننده

به گزارش سفر به فرانسه، کنیا کشوری در قلب آفریقای شرقی به مرکزیت نایروبی، با حیات وحشی بی نظیر و آب و هوایی دلچسب مقصدی مناسب برای سرگرمی و خوشگذرانی های گردشگران است. مردم متعصب کنیا با تلاش و پشتکار فراوان باعث پیشرفت کشور خود از نظر اقتصادی و فرهنگی شده اند و آن را به بهترین کشور منطقه از نظر اقتصاد تبدیل نموده اند. طبیعت بکر با سازه های عجیب و حیات وحش متنوع از جمله نقاط قوت این کشور به تعداد می رود. تور کنیا این فرصت را به گردشگران می دهد تا سیر و سیاحتی در یک منطقه ناب و کم نظیر داشته و لحظات خوش و به یادماندنی را به ثبت برسانند. دریاچه ویکتوریا و اقیانوس هند باعث پدید آمدن سواحل زیبا شده و بخش های سرگرمیی ساحلی آن از جمله مواردی است که گشت و گذار در کنیا را لذت بخش تر خواهند کرد. اما قبل از پرداختن به راهنمای سفر به کنیا بهتر است با مواردی آشنایی داشته باشید تا در طول سفر دجار سردرگمی نشوید. در ادامه توضیحات کامل تری از این قبیل ارائه نموده ایم تا بتوانید در تور کنیا از آنها بهره مند شوید.

راهنمای سفر به کنیا، کشور ناشناخته های مجذوب کننده

سفر به کنیا

کنیا کشور فرهنگ و آداب رسوم های خاص، یکی از مقاصد مهم گردشگری در جهان است که با سایر نقاط آفریقا از جنبه های مختلف فرق دارد. این کشور هر ساله میزبان خیل عظیمی از گردشگران جای جای نقاط جهان بوده و به همین دلیل امکانات تفریحی و گردشگری آن هم در حال پیشرفت است.

رستوران ها، کافه ها، هتل ها، مراکز خرید و مقدار هزینه ها و… از جمله مواردی هستند که قبل از سفر حتما باید به تمامی آنها توجه داشته و اطلاعات جامعی در دست داشته باشید. مردم کنیا را فرقه های مختلف تشکیل داده اند اما حس وطن پرستی در تمامی آنها بیداد کرده و گردشگران را مایه پیشرفت کشور خود می دانند. طبیعت، حیات وحش و همچنین فرهنگ خاص مردم است که گردشگران را راهی این منطقه می کند و بی شک چنانچه شما هم به این کشور سفر کنید نهایت لذت را خواهید برد.

مروری بر تاریخ کنیا

کنیا در ابتدا کشور شکارچیان بوده است و به مرور زمان و 800 سال مس از میلاد اعراب به سمت این کشور روانه شدند و با این حساب فرهنگی تلفیقی از کنیایی و سواحیلی به وجود آمد. در سال 1498 بود که پای اولین اروپایی به این کشور باز شد و 200 ساا کنیا زیر سلطه پرتغالی ها بود.

پس از آن این انگلیسی ها بودند که چرخه دولت کنیا را بر دست گرفتند و حکومت آنان دوام زیادی هم داشت. پس از فروپاشی قدرت انگلیسی ها افراد زیادی حکومت را بر دست گرفتند اما دوام چندانی از آنها شاهد نبوده ایم. در سال 1961 بود که جنبش استقلال آفریقا توانست اتحادیه ملی کنیا را تشکیل دهد. در 12 دسامبر سال 1963 هم کنیا به صورت کامل استقلال خود را به دست آورد و تا به امروز شاهد شکوفایی اقتصادی این کشور هستیم.

جغرافیای پرفراز و نشیب کنیا

کنیا کشوری با جغرافیای متنوع است و در آن می توانید فراز و نشیب های متعددی را مشاهده کنید. از خط ساحلی اقیانوس هند گرفته تا ارتفاعات کوه کنیا و الگون در این منطقه قرار گرفته اند و به همین دلیل گشت و گذاری لذتبخش و سراسر هیجان در آن خواهید داشت. دشت های وسیع و تپه های متنوع هستند که جغرافیای کشور کنیا را پدید آورده اند و هر فردی با هر نوع سلیقه ای که دارد از گشت و گذار در این کشور نهایت لذت را خواهد برد.

کوه های کنیا و الگون که مرتفع ترین های این کشور هستند در مرز کنیا و اوگاندا واقع شده اند و زیبایی منحصر به فردی هم دارند. جنگل کاکامگا در بخش غربی کنیا واقع شده و بقایایی از جنگل های بارانی آفریقا است. جنگل مائو که عظیمترین جنگل در بخش شرق آفریقا است هم در این کشور قرار گرفته و قلب گونه های جانوری متنوعی در این جنگل ها می تپند.

آب و هوای کنیا

یکی از موارد حائز اهمیت در راهنمای سفر به کنیا آشنایی با آب و هوای متنوع این کشور است. کنیا به دلیل پستی و بلندی های بسیار و همچنین داشتن مرز دریایی، آب و هوایی بس متغیر دارد. نوار ساحلی کنیا آب و هوای گرم و مرطوب را تجربه می کند اما نقاط شاقتصادی و شمال شرقی آن از آب و هوای گرم و خشک برخوردارند. حتما شاهد لباس های نازک مردم در عکس های گرفته شده از مردم کنیا بوده اید! این لباس ها معمولا در اغلب فصول بر تن مردم این کشور است چرا که آفتاب سوزان آن در بسیاری از اوقات قابل درک خواهد بود.

بهترین زمان سفر به کنیا

برای بررسی بهترین زمان سفر به کنیا باید الگوریتم های متنوعی مورد بررسی قرار گیرند. خواسته فرد از انتخاب کنیا به نام مقصد گردشگری از جمله مهمترین مواردی است که بر زمان سفر وی تاثیر خواهد گذاشت و چه بسا ممکن است فصول گرم و سوزان سال برای برخی افراد بهترین زمان برای مسافرت باشد! بهترین زمان سفر از جنبه های مختلف از قرار زیر خواهد بود:

- از نظر آب و هوا: از ماه های تیر تا مهر به دلیل بارش کم باران شرایط برای سفر مناسب تر است

- بدترین زمان: ماه های اسفند و فروردین و اردیبهشت به دلیل بارش کثیر باران های فصلی شاهد بسته شدن بسیاری از اردوگاه ها و کمپ های گردشگری خواهیم بود.

- از نظر تفریحات: تیر تا آبان و دی و بهمن بهترین شرایط را برای لذت بردن مهیا خواهند کرد و به همین دلیل این مواقع گردشگران بسیاری را می توان در کنیا مشاهده نمود.

حمل و نقل در راهنمای سفر به کنیا

در این بخش از راهنمای سفر به کنیا می خواهیم با حمل و نقل این کشور آشنا شویم. برای جابجایی در سطح کشور کنیا می تواتید ماشین اجاره کرده یا از قطار، اتوبوس، ماتاتو و تاکسی استفاده نمایید.

قطار

خط ریل قطار کنیا در مومباسا آغاز و پس از گذشتن از نایروبی به اوگاندا می رسد. قطار مقرون به صرفه ترین انتخاب برای جابجایی در این کشور به تعداد می رود و از این رو در تمامی اوقات شاهد ازدحام در آن هستیم.

اتوبوس

اتوبوس ها راستا های مشخصی دارند و می توانند حداکثر با سرعت 80 کیلومتر در ساعت حرکت کنند . اتوبوس های کنیا معمولا انواع موسیقی ها و کمدی ها را پخش می کنند تا حوصله مسافران سر نرود.

ماتاتو

منظور از ماتاتو ها همان مینی بوس هایی هستند که ساختار مدرن تری داشته و اغلب با نقاشی هایی فرهنگ مردم این کشور را به نمایش گذاشته اند . این مینی بوس ها هم هزینه مناسبی برای جابجایی خواهند داشت.

تاکسی

تاکسی ها معمولا برای حمل و نقل داخل شهری کاربرد دارند و در تمامی شهر های کنیا شاهد فعالیت آنها خواهید بود.

جاذبه ها و شهر های مهم گردشگری کنیا

بی شک اصلی ترین دلیل انتخاب کنیا به نام مقصد گردشگری تفریحی، وجود باغ وحش منحصر به فرد در آن است . مومباسا، نایروبی و ناکورو معروف ترین شهر های آن از نظر گردشگری هستند و هر ساله بسیاری از گردشگران منطقه ها مختلف جهان از این 3 شهر دیدن می کنند. طبیعت بکر و وسیع کنیا باعث شده تا بتوانید در آن بهترین و خاص ترین گیاهان و جانوران را مشاهده کنید. پارک های ملی کنیا ویژگی های متفاوتی به نسبت یکدیگر خواهند داشت و در مواقع مختلف ممکن است یکی از آنها برای گشت و گذار مناسب باشد . پس قبل از سفر حتما بررسی کنید که کدام یک از پارک ها شرایط مناسب تری را بسته به زمان سفر شما خواهند داشت. این پارک ها در برگیرنده انواع: زرافه، شیر، فیل و سایر موجودات هستند که جریان زندگی جانوری را به بهترین شکل ممکن به تصویر خواهند کشید.

شکم گردی در کنیا

بدون شک یکی از کارهایی که در مسافرت های خارجی باعث کنجکاوی فرد می شود فرهنگ غذایی متفاوت کشور هدف است. کنیا غذاهایی کاملا متفاوت با ایران دارد و به همین دلیل در راهنمای سفر به کنیا توصیه می کنیم که حتما برخی از غذاهای آن را امتحان کنید. نیاما چوما یکی از غذاهای محلی محبوب این کشور است که مواد اولیه آن گوشت مرغ یا گاو بوده و در دمای پایین پخته می شود. طعم این غذا به دلیل افزودنی های خاص و طرز پخت متفاوتش بسیار لذیذ است. موکا یکی دیگر از غذاهای محلی کنیا است که طعم آن هم با موکا های دیگر متفاوت بوده و خوردن آن در سفر کنیا توصیه می شود. هزینه این نوع خوراکی هم نسبت به سایر غذاها پایین تر است. غذاهای مختلف دیگری هم در رستوران ها و حتی بوفه های خیابانی کنیا طبخ می شوند که با خوردن این غذاهای خیابانی بیشترین لذت را خواهید برد.

تورهای سافاری کنیا

گشت و گذار در کنیا به همراه یک فرد کارکشته قطعا لذت هایی هم خواهد داشت اما در صورت سفر شخصی به این کشور ممکن است نتوانید با کلیه امورات آشنایی داشته باشید و از برخی منطقه ها دیدنی و تفریحات کنیا بی بهره بمانید. تور های یک روزه کنیا به همین دلیل برگزار شده اند تا با شرکت کردن در آنها، فرمان گشت و گذار خود را به یک کاربلد سپرده و بیشترین لذت را ببرید. تورهای یک روزه کنیا به انواع مختلفی دسته بندی می شوند که از جمله مهمترین آنها می توان به: باغ وحش، کمپین حیات وحش، یوزپلنگ و… اشاره کرد. ماسایی مارا بهترین انتخاب برای سافاری در این کشور است و در صورتی که مواقع تیر تا مرداد را برای سفر خود انتخاب کرده باشید شاهد کوچ عظیم حیوانات هم خواهید بود. در این مطلب با بایدها و نباید های سفر به کنیا آشنا شدیم.

منبع: دلتابان
انتشار: 19 مرداد 1400 بروزرسانی: 19 مرداد 1400 گردآورنده: parisro.ir شناسه مطلب: 1870

به "راهنمای سفر به کنیا، کشور ناشناخته های مجذوب کننده" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "راهنمای سفر به کنیا، کشور ناشناخته های مجذوب کننده"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید