اخبار اقتصادی

طراحی و ساخت 70 دستگاه تولید ماسک سه لایه با حمایت صندوق نوآوری و شکوفایی

یک شرکت دانش بنیان مستقر در شهرک علمی و صنعتی اصفهان با حمایت صندوق نوآوری و شکوفایی علاوه بر تولید روزانه 300 هزار ماسک، ساخت 70 دستگاه تولید ماسک سه لایه را نیز تا انتها سال به انتها خواهد رساند.

14 تیر 1399

خبرنگاران فهرست رسته های شغلی آسیب دیده از کرونا به روز شد

تهران- خبرنگاران- بانک مرکزی به منظور حمایت از کسب و کارهایی که به طور مستقیم از ویروس کرونا آسیب دیده اند، در بخشنامه ای، عناوین بخش ها و رسته های مرتبط را اصلاح و به شبکه بانکی ابلاغ کرد.

13 تیر 1399

حذف 4 صفر از پول ملی چقدر کارآمد است؟

امروز در مجلس شورای اسلامی، ماده واحده تبدیل واحد پول ملی از ریال به تومان و حذف چهار صفر تصویب شد.

12 تیر 1399

مدت اجاره نامه های سررسید شده 2 ماه تمدید شد

روز گذشته ستاد ملی مبارزه با کرونا تصویب کرد تا موجران ملزم به تمدید دو ماهه اجاره نامه هایی باشند که زمان اتمام قرارداد یک ساله میان موجر و مستأجر، از اسفند 98 تا پایان اردیبهشت 99 خواهد بود.

11 تیر 1399

چهار نوآوری جدید برای غلبه بر کرونا

اگر جواب تست کسی مثبت بود، به تلفن آن ها یک پیام فرستاده می شود و آن ها هم می توانند تست شوند. اگر بیشتر مردم استفاده از این اپلیکیشن ها را انتخاب کنند، به بعضی کمک خواهد کرد.

7 تیر 1399

فارس من، بررسی پرداخت حقوق به دانشجویان دکتری در کمیسیون آموزش مجلس

عضو کمیسیون آموزش و تحقیقات مجلس شورای اسلامی گفت: دانشجویان دوره دکتری در مقطعی قرار دارند که برای گذران زندگی با مسائل عدیده ای روبرو هستند و باید برای آنها ابزار تشویقی و ترغیبی در نظر گرفته شود.

6 تیر 1399

دریافت 20 میلیون تومان از سرمایه گذاران مسکن مهر پردیس قانونی است

پیر فرشی گفت: دریافت یارانه پرداختی دولت برای تکمیل مسکن مهر پردیس بر اساس مصوبات ماخوذه، از تمامی مالکان قانونی و قابل وصول است.

6 تیر 1399

معانی و اثرات توزیع سود ناعادلانه در زنجیره فولاد

معاون محترم امور معدن و صنایع معدنی وزارت صمت هفته گذشته و در نخستین نشست مطبوعاتی خود پس از قبول این سمت، توزیع سود در زنجیره فولاد را ناعادلانه توصیف کرد و خواهان توافقی بر سر اصلاح آن در جلسات مشترک میان فعالان بخش خصوصی شد. گفتنی است بکارگیری فعال...

5 تیر 1399

چهار خطای نابخشودنی وزیر خارجه آمریکا

پس از شیوع کرونا پامپئو به شکلی دیوانه وار و با ارتکاب به چهار اشتباه به آخر خط انسانیت رسیده است.

4 تیر 1399

قیمت گوشی های موبایل در روز های قرنطینه و کرونا

فروشنده های موبایل هنوز مغازه هایشان را باز ننموده اند و حتی بعد از بازگشایی کسب وکار های کم خطر، چراغ پاساژ ها همچنان خاموش می ماند. در چنین روز هایی برای خرید موبایل تنها می توان روی فروشگاه های اینترنتی حساب باز کرد. افزایش قیمت دلار از 14 هزار به 16...

4 تیر 1399

کرونا مانع ورود 170 هزار مهاجر و دانشجو به کانادا

در سال 2019 کانادا با پذیرش 341 هزار شهروند دائمی جدید، رکورد جدیدی را به ثبت رساند.

1 تیر 1399

ساخت رباتی برای کاهش ارتباط پرستاران و پزشکان با بیماران

محققان بیمارستان دولتی کرالا هند رباتی توسعه داده اند که در شرایط کنونی و شیوع ویروس کرونا بسیار به پزشکان یاری می نماید.

31 خرداد 1399

امکان خرید متری مسکن در بازار سرمایه

به گزارش خبرنگاران، محمود محمودزاده در هجدهمین جلسه شورای عالی مسکن بر مشارکت دولت و بخش خصوصی تاکید نمود و گفت: بهره مندی و استفاده از بازار سرمایه بنا به نظر وزیر راه و شهرسازی و تاکید دولت در بخش مسکن در دستور کار قرار گرفته است و فعال می گردد.

30 خرداد 1399

خبرنگاران بهار بی حقوق معلمان مدارس غیرانتفاعی مازندران

ساری - خبرنگاران - با وجود این که یک ماه از آغاز سال جدید می گذرد، معلمان بعضی از مدارس غیر انتفاعی مازندران می گویند نه تنها حقوق فروردین سال جاری را دریافت نکرده اند ، بلکه دستمزد اسفند ماه سال گذشته هم به آنها پرداخت نشده است.

29 خرداد 1399

آیا عرضه مسکن در بورس امکان پذیر است؟

دبیر انجمن انبوه سازان قم در پاسخ به این پرسش که آیا عرضه مسکن در بورس امکان پذیر است؟ به خبرنگاران گفت: عرضه مسکن در بورس امکان پذیر است اما بعضی متوجه افزایش قیمت مسکن نیستند. چنانچه مسکن در بورس عرضه گردد قیمت مسکن گران می گردد و این گرانی قیمت مسکن...

28 خرداد 1399

پلیس تهران، یک هزار و 218 متهم در طرح رعد 34 بازداشت شدند

رئیس پلیس تهران عظیم از بازداشت یک هزار و 218 متهم در طرح رعد 34 اطلاع داد.

26 خرداد 1399

چرا سوال از زمان خاتمه قرنطینه، اشتباه است؟

هفته هاست که در بسیاری از کشور های دنیا، به علت گسترش اپیدمی کروناویروس جدید، قوانینی در جهت محدود کردن تردد افراد اعمال شده که به طورت کلی تحت عنوان قرنطینه مطرح شده اند. پیامد های طولانی شدن این قرنطینه، به ویژه پیامد های مالی برای کشورها، باعث شده...

25 خرداد 1399

احتمال بروز موج اپیدمی کرونا در همدان وجود دارد

معاون بهداشتی دانشگاه علوم پزشکی همدان گفت: مردم استان همدان در معرض خطر ابتلا به ویروس کرونا هستند و احتمال بروز موج اپیدمی کرونا در این استان وجود دارد.

25 خرداد 1399

هتل پارک این بای رادیسون نیو دهلی ، 4 ستاره

هتل پارک این بای رادیسون نیو دهلی | Park Inn By Radisson Gurgaon Bilaspurاز هتل های 4 ستاره دهلی که یکی از بهترین هتل های این شهر نیز هست می توان به هتل پارک این بای رادیسون نیو دهلی Park Inn By Radisson Gurgaon Bilaspur اشاره کرد. بازدید از شهر دهلی در میان تورهای مثلث طلایی هند واقع شده...

24 خرداد 1399

الجزیره:IMF علی رغم مخالفت آمریکا روش هایی برای اعطای وام به ایران دارد

شبکه خبری الجزیره به نقل از تحلیلگران نوشته صندوق بین المللی پول روش هایی برای عبور از سنگ اندازی های آمریکا و اعطای وام 5 میلیارد دلاری به ایران دارد.

22 خرداد 1399
تعداد: (295)