تجربه رستوران ها و کافه ها در کبک

به گزارش مجله سفرنامه پاریس، کبک شهری با تاریخ غنی و فرهنگ غذایی بی نظیر است. این شهر زیبا گنجینه ای از رستوران ها و تجربیات غذایی منحصر به فرد را در آغوش گرفته است. از آشپزی سنتی مردم بومی تا نوآوری های مدرن، این شهر برای هر ذائقه ای چیزی دارد. پیش رو، سفری خواهیم داشت به دل غذاهای کبکی تا از نزدیک با برخی از برجسته ترین رستوران های این شهر آشنا شویم.

تجربه رستوران ها و کافه ها در کبک

جهت دریافت مشاوره سفر با تور کانادا با ما همراه باشید.

رستوران لِجِند (Restaurant Legende)

لِجِند، بزرگداشت و احترامی به نیاکان کبکی، بازگشتی به ریشه های کهن و دیرین مردمان آن و بازتابی از تاریخچه آشپزی نخستین ساکنین کبک تا به امروز است. مردم از قدیم تا کنون، دور میزهای این رستوران جمع می شوند و همدیگر را دیدار می نمایند و از روزمره های خود حرف می زنند. اینجا پاتوق قدیمی خیلی از بومی هاست.

در این رستوران، مجذوب کننده ترین داستان های آشپزی که از اِلِمان های تاریخی الهام گرفته اند و با قوه تخیل آمیخته شده اند، بر سر میزها و در بشقاب هایی متفاوت روایت می شوند و قرار است این داستان ها از نسلی به نسل دیگر منتقل شوند. سبک آشپزی این رستوران، تمام حواس شما را با اکتشافات تازه اش درگیر خواهد نمود. رستوران لجند توجه خاصی به جزئیات دارد و این جزئیات، بخشی جدائی ناپذیر از ساختار کلی آن هستند. منوی لجند از میراث آشپزی مردمان کهن الهام گرفته و رد پای آن بر تک تک بشقاب های روی میز دیده می گردد. بیشتر از این چیزی نمی گوییم تا خودتان مزه بی نظیر غذاهای لجند را زیر زبانتان احساس کنید.

آدرس/شماره تلفن/وب سایت:

آدرس: 255 Rue Saint-Paul, Québec, QC G1K 3W5, Canada

ساعات کاری: 5:30-10P (دوشنبه ها و سه شنبه ها: تعطیل)

تلفن: 14186142555+

وب سایت: restaurantlegende.com

سن آمور (Saint-Amour)

سن آمور، خود به تنهایی یک آیکون و نماد در تغذیه شهر کبک محسوب می گردد که ابتکار و سنت را با یکدیگر پیوند می دهد. تیم حرفه ای آشپزخانه رستوران از تازهترین تکنیک های آشپزی استفاده می نمایند تا برترین بشقاب ها را بر سر میز بیاورند؛ بشقاب هایی که از برترین محصولات تولیدنماینده های داخلی پر می شوند.

این رستوران اخیراً به عنوان یکی از ده رستوران مورد علاقه گردشگران کشور کانادا انتخاب شده است. در طول سالیان، سلبریتی های زیادی چون Sir Paul McCartney، Sting، Alicia Keys، One Republic، The Black Keys،Johnny Haliday و خیلی های دیگر در مدت اقامتشان در کبک، این رستوران را انتخاب نموده اند. به جز این موارد، رستوران سن آمور، صاحب عناوین و جایزه های زیادی از ارگکان های مختلف شده است.

آدرس/شماره تلفن/وب سایت:

آدرس: 48 Rue Sainte-Ursule, Québec, QC G1R 4E2, Canada

ساعات کاری: 11:30AM-1:30PM, 5:30-10PM

تلفن: 14186940667+

وب سایت: www.saint-amour.com

شه بوله (Chez Boulay-Bistro Boreal)

با تأکید بر مواد اولیه ای که از جنگل های شمالی و وسیع کانادا تأمین می شوند، رستوران شه بوله هزاران طعم را به حضور در بشقاب های خود دعوت می نماید. طعم هایی که نمونه های شبیه به آنها را در هیچ جای دیگری نخواهید چشید. طعم متفاوت قارچ های سمی و عصاره درخت به و شربت درخت غان از نمونه های این طعم های منحصر به فرد و لذیذ هستند. از آشپزی به سبک شمالی در فضایی خاص و ساخته شده از چوب شکلات نهایت لذت را ببرید. منوی این رستوران که به علت استفاده از تازه ترین مواد اولیه، به صورت فصلی تغییر می نماید، هنرِ دستِ سرآشپزهای معروف Jean Luc Boulay و Arnaud Marchand را به رخ می کشد. این غذاها در ظرف های بسیار بزرگ سرو می شوند و حتی تماشای آنها هم آب از دهانتان سرازیر خواهد نمود.

آدرس/شماره تلفن/وب سایت:

آدرس: 1110 Rue Saint-Jean, Québec, QC G1R 1S4, Canada

ساعات کاری: 11:30AM-10PM

تلفن: 14183808166+

وب سایت: chezboulay.com

تور غذایی شهر کبک قدیم (The Old Quebec City Food Tour)

با یک تیر دو نشان بزنید!

در اینجا می توانید از سویی به کاوش در تاریخچه کبک قدیم بپردازید و از سویی دیگر از میراث غذایی مردمان آن باخبر شوید. با انتخاب اینجا شما می توانید به جای تست کردن یک رستوران، 12 نوع از نوشیدنی ها و خوراکی های مختلف رستوران های منطقه را تست کنید. اینجا می توانید احساس کنید که مثل کبکی ها غذا خوردن یعنی چه و در حالی که دارید از بشقاب های سنتی و تازه رستوران تست می کنید، مستمع داستانهایی باشید که راهنمای تور درباره تاریخچه منطقه روایت می نماید. دو نمونه از رستورانهایی که غذاهای آنها در منوی این رستوران گنجانده شده، رستورانهای La Buche و La Chic Shak هستند.

بر هیچ کس پوشیده نیست که کبک قدیم یک مقصد دلخواه در کشور کاناداست. معماری تاریخی، بناها و لوح های یادبود در گوشه و کنار محله ها، خیابان ها و کوچه های سنگ فرش شده، رستوران های معروف و محبوب و جنب و جوش مردمان، تنها گوشه ای از مجذوب کنندهیت های این منطقه هستند که اینجا را تبدیل به این فضای خاص و رؤیایی می نمایند. صاحبین این رستوران برترین غذاخوری های منطقه را دست چین نموده اند و با اطمینان از گنجاندن تنوع گسترده ای از غذاهای سنتی کبکی، ادعا می نمایند که غذا خوردن در این رستوران به معنی داشتن قدرت انتخاب از میان برترین غذاها و رستوران های منطقه است. در این رستوران می توانید از گزینه تور محلی هم بهره ببرید که جاهای دیدنی و تاریخی منطقه را به شما نشان می دهد و برای شما از گذشته شهر قصه های جالبی روایت می نماید.

آی ایکس پور بیسترو (iX Pour Bistro)

آی ایکس پور بیسترو رستوران کوچکی است که در منطقه پررفت و آمد Limoilou در کبک قرار گرفته است. Limoilou یک منطقه مسکونی است و رستوران آی ایکس در یک ساختمان کوچک و معمولی قرار گرفته است. به محض ورود، صاحب رستوران به استقبال شما می آید و درباره رستوران به شما شرحاتی می دهد. بنا به دلایلی که برای وینسنت (Vincent) و بنویت لمیو (Benoit Lemieu) صاحبین رستوران، وجود داشته اند، رستوران تنها 10 میز کوچک و 2 کارمند دارد؛ یک گارسن و یک سرآشپز. به همین علت حتماً باید از قبل میز را رزرو نموده باشید. منوی رستوران هر شب تغییر می نماید و هر روز از مواد غذایی قابل تهیه از بازار در طبخ غذاهای خود استفاده می نماید. برای انتخاب غذا، یک تخته چوبی که منو روی آن نوشته شده، سر هر میز می آورند و آشپز با جزئیات آغاز به شرح دادن درباره غذاها می نماید. به جرئت می توان گفت آخرین درجه کیفیت استارترها، غذاهای اصلی و دسرها را همین جا پیدا می کنید. همه کسانی که مهمان آی ایکس می شوند، از خاطره یک شام به یادماندنی در این رستوران در تمام طول سفرشان صحبت می نمایند و اگر دوباره به کبک بازگردند، غیرممکن است به اینجا سر نزنند.

آدرس/شماره تلفن/وب سایت:

1104 18e Rue, Québec, QC G1J 1Z1, Canada

5PM-10PM (آدینه ها و شنبه ها: تعطیل)

14189148525+ ixbistro.com

رستوران لَ پِلَنک (La Planque Restaurant)

کلمه Planque در زبان فرانسوی، به معنی مکانی برای پناه گرفتن و به عبارتی پناهگاه است. ممکن است بپرسید پناه بردن از چه چیزی؟ خوب در واقع باید بگوییم از هوای طوفانی کبک، شلوغی محله های شهر، یک نواختی های زندگی روزمره و دغدغه های بی شمار آن.

این رستوران در جایی آغاز به کار کرد که می توانست از چیزهای خوبی که مردمان گذشته کبک بر جای گذاشته بودند، در رستوران و سبک آشپزی خود استفاده کند؛ چیزهایی مثل دستور پخت غذاهایی فوق العاده، نوشیدنی های درجه یک و موسیقی گوش نواز. تمام اینها در این رستوران جمع شده اند. پس حتماً یکی از میزهای این رستوران را به خود اختصاص دهید. در طبقه زیرزمین این رستوران، فضای دنجی هست که بیش از 10 نفر ظرفیت ندارد و می توانید آن را برای قرارهای شخصی و محرمانه خود رزرو کنید.

آدرس/شماره تلفن/وب سایت:

آدرس: 1027 3e Ave, Quebec City, QC G1L 2X3, Canada

ساعات کاری: 5:30-10PM (دوشنبه ها: تعطیل)

تلفن: 14189148780+

وب سایت: laplanquerestaurant.com

لا تانیه (La Taniere)

این رستوران از سال 1977 غرق در تاریخ بوده و از آن موقع کوشش نموده که مرزهای سبک آشپزی کبک را جا به جا کند و بدعتی تازه در آن بنا نهد. مکان قرارگیری لا تانیه یک انبار قدیمی بازسازی شده است که بین رودخانه و کاخ سلطنتی واقع شده است. این بنا شاهد وقایع بسیار مهمی بوده است که در این منطقه اتفاق افتاده اند. سکان این رستوران در دستان سرآشپز معروف Francois-Emmanuel Nicol می باشد. درست است که قیمت های این رستوران بالاست، ولی پولی که در اینجا می پردازید، کاملاً ارزش خدمات و کیفیت خوب غذاهای این رستوران را دارد.

آدرس/شماره تلفن/وب سایت:

آدرس: 36 1/2 rue Saint-Pierre, Quebec City, Quebec G1K 3Z6, Canada

ساعات کاری: 5:15PM- 9:15PM

تلفن: 14188724386+

وب سایت: taniere3.com

رستوران پاناش (Panache)

رستوران تحسین شده هتل Auberge St-Antonies به خاطر سبک آشپزی دلچسب و خلاقانه و خدمات درجه یک، در میان رستوران های شهر کبک جایگاه بالایی را از آن خود نموده است. شام و میان وعده های مناسب قیمتِ اینجا از تازه ترین مواد اولیه بازار تهیه می شوند. این رستوران در یک ساختمان با دیوارهای سنگی و ستون های چوبی که متعلق به قرن 19 می باشد، قرار گرفته و در آن روزها یک انبار وابسته به دریانوردی بوده است. به همین علت است که وقتی در فضای آن قرار می گیرید، حال و هوای تاریخی آن شما را غرق در خود می نماید. وقتی به این رستوران می روید، می توانید با خیال راحت در یک فضای رمانتیک به صرف غذایی بسیار باکیفیت بنشینید.

آدرس/شماره تلفن/وب سایت:

10 Rue Saint-Antoine, Québec, QC G1K 4C9, Canada

6:30-10:30AM, 12-2PM, 6-10PM

14186921022+ www.saint-antoine.com

فیل اسموکت میت (Phil Smoked Meat)

رستوران گوشت دودی!

این رستوران خوشمزه در منطقه زیبای Nouvo St-Roch قرار گرفته و همه غذاهای آن با گوشت دودی پخته می گردد. در این رستوران، گوشت دودی را در اسپاگتی، در پیتزا، در غذای معروف کشور کانادا یعنی پوتین یا حتی در نان های ساندویچی چاودار و سنتی می بینید. از مزیت های این رستوران، یکی فضای دل چسب و آرامش بخش آن است و دیگری آشپزخانه باز آن که به شما این امکان را می دهد که طرز آماده شدن غذای خود را از نزیدک ببینید و با خیال راحت آن را نوش جان کنید. برای تجربه یک حس متفاوت حتماً سری به این رستوران بزنید.

آدرس/شماره تلفن/وب سایت:

461 Rue Saint-Joseph Est, Québec, QC G1K 3B6, Canada

11AM-8:30PM (یکشنبه ها: تعطیل)

14185234545+

philsmokedmeat.com

تا پیس (Ta Pies)

شاید توقع نداشته باشید که غذاهای استرالیایی و نیوزلندی را در قلب مرکز فرانسوی کانادا پیدا کنید. اما رستوران تا پیس جایی است که می توانید در آن برترین غذاهای استرالیایی و نیوزلندی را امتحان کنید. یکی از غذاهایی که در منوی این رستوران معروفیت زیادی دارد پای گوشت است. البته پای گوشت با گوشت گاو یا مرغ تهیه می گردد. این پای با تاپینگ های متفاوتی سرو می گردد. دسرهای استرالیایی این رستوران را از قلم نیاندازید.

آدرس/شماره تلفن/وب سایت:

4520 Park Ave, Montreal, QC H2V 4E3, Canada

11AM-8PM (دوشنبه ها: تعطیل)

15142777437+

www.ta-pies.com

نکات تکمیلی

  1. رستوران لجند، تجسم زنده تاریخ غنی و افسانه های گذشته کبک است. این رستوران با الهام از میراث غذایی مردم بومی، داستان های آشپزی جذاب و دلپذیری را روایت می کند که در هر بشقاب احساس می شود.
  2. سن آمور، یکی از نمادهای غذایی کبک، ترکیبی هنرمندانه از سنت و نوآوری را ارائه می دهد. محصولات محلی تازه با تکنیک های مدرن آشپزی در این رستوران همراه می شوند تا تجربه ای بی نظیر را رقم بزنند.
  3. شه بوله، دنیایی از طعم های شگفت انگیز شمالی را به رخ می کشد. قارچ های سمی، عصاره های درختان و دیگر مواد طبیعی، طعم های منحصر به فردی را در این رستوران خلق می کنند که در هیچ جای دیگری نخواهید یافت.
  4. تور غذایی شهر قدیم کبک، فرصتی بی نظیر برای کاوش در تاریخ و فرهنگ غذایی این شهر است. در حالی که از خوشمزه ترین غذاهای سنتی و مدرن لذت می برید، داستان های جذاب از گذشته را نیز می شنوید.
  5. آی ایکس پور بیسترو، رستورانی کوچک اما دلنشین با فضایی صمیمی و منویی که هر شب تغییر می کند. این رستوران لذت آشپزی با مواد تازه را به بالاترین سطح می رساند.
  6. رستوران لا پلنک، پناهگاهی برای فرار از دغدغه های روزمره و غرق شدن در طعم های سنتی و موسیقی دلنشین است. این رستوران تجربه ای رمانتیک و خاطره انگیز را برای مشتریان خود رقم می زند.
  7. لا تانیه، یک انبار قدیمی بازسازی شده که امروز خانه رستورانی تحسین شده با سبک آشپزی نوآورانه است. این رستوران با قیمت های بالا اما کیفیت عالی، ارزش پول را به خوبی می دهد.
  8. رستوران پاناش، در فضایی تاریخی و رمانتیک، غذاهای خوشمزه و خلاقانه ای را با مواد تازه ارائه می دهد. این رستوران، تجربه ای فراموش نشدنی را در هتل آوبرگ سن-آنتونی رقم می زند.
  9. فیل اسموکت میت، عاشقان گوشت دودی را به وجد می آورد. در این رستوران، گوشت دودی به شیوه های متنوع و خلاقانه در انواع غذاها از پیتزا تا پوتین به کار می رود.
  10. تا پیس، ناگهان شما را به سفری غذایی به استرالیا و نیوزلند می برد. پای گوشت و دیگر غذاهای سنتی این کشورها، در این رستوران کبکی با ذائقه ای متفاوت سرو می شوند.

سخن پایانی

کبک، شهری است که در آن غذا بیش از یک نیاز اساسی است؛ هنری زنده و پویا که در هر گوشه و کنار آن جریان دارد. این شهر با غنای فرهنگ غذایی خود، برای هر مسافر و غذاخوری جاذبه های بی شماری دارد. چه چیزی بهتر از آن که سفری غذایی به این شهر داشته باشید و از طعم های بی نظیر آن لذت ببرید؟

انتشار: 25 اردیبهشت 1403 بروزرسانی: 25 اردیبهشت 1403 گردآورنده: parisro.ir شناسه مطلب: 486

به "تجربه رستوران ها و کافه ها در کبک" امتیاز دهید

1 کاربر به "تجربه رستوران ها و کافه ها در کبک" امتیاز داده است | 4 از 5
امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "تجربه رستوران ها و کافه ها در کبک"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید