سرویس مخفی آمریکا به سرکوب معترضان با اسپری فلفل اعتراف کرد

به گزارش سفر به فرانسه، سرویس مخفی آمریکا ادعای خود درباره عدم استفاده از گاز اشک آور و گاز فلفل علیه معترضان در مقابل کاخ سفید را پس گرفت.

سرویس مخفی آمریکا به سرکوب معترضان با اسپری فلفل اعتراف کرد

به گزارش گروه بین الملل سفر به فرانسه، با شدت دریافت انتقاد ها درباره توسل به خشونت برای سرکوب کردن معترضان به قتل نژادپرستانه جورج فلوید، سرویس مخفی آمریکا سرکوب معترضان با استفاده از اسپری فلفل در جریان بازدید جنجالی رئیس جمهور از یک کلیسا را تایید کرد.

این نهاد امنیتی که هفته گذشته گزارش ها درباره استفاده نیروهایش علیه معترضان در جریان سرکوب هفته گذشته معترضان در نزدیکی میدان لافایت پایتخت آمریکا را رد نموده بود، حالا قبول نموده که علیه معترضان از گاز اشک آور و گاز فلفل استفاده شده بود.

به نوشته هیل، سرویس مخفی آمریکا از بیانیه هفته گذشته خود که ادعا نموده بود مامورانش دوشنبه هفته گذشته از گاز اشک آور یا اسپری فلفل علیه معترضان در نزدیکی میدان لافایت استفاده نکردند، عقب نشینی کرد.

بنا بر گزارش این رسانه، هم سرویس مخفی آمریکا و هم پلیس پارک ایالات متحده پیشتر گزارش رسانه های آمریکایی درباره توسل به زور نیروهایشان برای سرکوب معترضان را رد نموده بودند.

سرویس مخفی آمریکا عصر شنبه (دیروز) به وقت محلی آمریکا با اصلاح بیانیه قبلی خودش بیان کرد، یک مامور سرویس مخفی این کشور اول ژوئن در کوشش ها برای تامین امنیت در نزدیکی میدان لافایت از اسپری فلفل استفاده کرد.

دموکرات های کمیته امنیت داخلی مجلس نمایندگان آمریکا که اکثریت این مجلس از آن حزب آن ها است، تحقیق درباره علت استفاده از مواد شیمیایی برای پاکسازی معترضان را شروع کردند.

سرکوب معترضان آمریکایی در نزدیکی این میدان به منظور پاکسازی منطقه برای بازدید دونالد ترامپ رئیس جمهور آمریکا از کلیسای سنت جانز و دریافت عکس یادگاری، طی روز های اخیر بسیار جنجالی شده است.

استفاده از نیرو های نظامی و امنیتی برای سرکوب معترضان آمریکایی و همچنین حضور مارک میلی رئیس ستاد مشترک نیرو های مسلح این کشور در جریان بازدید ترامپ از کلیسا تا حدی جنجال آفرین شد که او از حضور خود عذرخواهی کرد.

پیش از این در خبر ها آمده بود، سرویس مخفی آمریکا که وظیفه حفاظت از جان رئیس جمهور آمریکا و خانواده او را به عهده دارد تمامی خیابان های منتهی به چهار طرف کاخ سفید را مسدود نموده است.

منبع: خبرگزاری دانشجو
انتشار: 22 مرداد 1399 بروزرسانی: 6 مهر 1399 گردآورنده: parisro.ir شناسه مطلب: 1179

به "سرویس مخفی آمریکا به سرکوب معترضان با اسپری فلفل اعتراف کرد" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "سرویس مخفی آمریکا به سرکوب معترضان با اسپری فلفل اعتراف کرد"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید