سوپرمن و لوییز، یک مینی سریال اکشن ابرقهرمانی

به گزارش مجله سفرنامه پاریس، آمریکایی ها عاشق ابرقهرمان ها هستند و همین عشق و علاقه را هم به همه منتقل نموده اند. همین حالا فکر کنید چقدر فیلم دیده اید با حضور شخصیت های نامعمول و قدرتمند و عجیب. فکر کنید که چطور هالیوود شما را قانع نموده که آن ها را دوست داشته باشید. این کاری است که بازار می نماید؛ فراوری محتوایی که شما به آن فکر نمی کنید اما او آن را به شکل یک محصول جذاب لای زرورق به شما عرضه می نماید.

سوپرمن و لوییز، یک مینی سریال اکشن ابرقهرمانی

پدر جد این ها احتمالا سوپرمن است؛ عامه پسندترین و در عین حال محبوب ترین شان. سوپرمن قهرمانی است که انگار هیچ وقت کارش تمام نمی گردد. بیش از 60 سال است در تلویزیون و سینما حضور دارد و همچنان قصه هایش برای خانواده ها جذاب است. سال ها از اولین حضورش در تلویزیون و بعد سینما می گذرد.

سال ها سوپرمن از سینما دور بود چون فکر می کردند این شخصیت آن قدر ها هم مناسب سینما نیست. اما بعد از یک دوره موفقیت آمیز که محصول پیشرفت تکنولوژیک سینما هم بود او دوباره به خانه اش برگشته است؛ به تلویزیون. جایی که اولین بار تماشاگران او را دیده اند.

حالا می خواهیم درباره سریالی حرف بزنیم به نام سوپرمن و لوییز؛ دو شخصیتی که ظاهرا همین دو سه ماه اول سال 2021 کلی غوغا نموده اند و تماشاگران زیادی آن را دیده اند. امتیاز سریال در تمام ارزیابی ها بالا بود و این نشان می داد که کار سریال گرفته است.

چرا این سریال محبوب شده؟

اول شاید به دلیل جلوه های ویژه که دیگر هر عملی را ممکن می نماید. حالا پرواز های سوپرمن قلابی نیست. در عین حال وجه انسانی هم پیدا نموده است و آن موجود ماورایی نه چندان دلچسب نیست. او حالا انسانی تر زندگی می نماید. اصلا ویژگی مهم سریال هم همین است.

سوپرمن و لوبیز یک ویژگی مهم دارد؛ قصه ابرقهرمان را خانوادگی نموده و از این نظریک گام جلوتر آمده و بدل شده به یک فیلم ابرقهرمانی خانوادگی که بیشتر اعضای خانواده را درگیر می نماید. سوپرمن و لوییز یک سریال علمی- خیالی دیگر است که البته یک ابرقهرمان شخصیت اصلی اش است. احتمالا می دانید که سوپرمن یک موجود فضایی است که روی زمین آمده و انگار دیگر یک انسان زمینی شده است. سوپرمن بر خلاف بتمن، آدمی نیست که به توانایی های ویژه دست پیدا نموده. او از وقتی از سیاره اش خارج شده قدرتی عجیب داشته است. اما در سریال سوپرمن و لوییز او ازدواج نموده و دو بچه دارد و به زندگی عادی اش ادامه می دهد.

این خانواده به شهر اسمالویل برمی گردند و آنجا با دوستان قدیمی شان رابطه برقرار می نمایند. اما ورود یک غریبه همه چیز را دگرگون می نماید و اجازه نمی دهد که زندگی عادی پیش برود. بنابراین سوپرمن دوباره احیا می گردد. پس یک بار راستا انسان شدن و به شکل انسان زندگی کردن را طی می نمایند. آنچه رخ می دهد تغییری است که در همین زیست اتفاق می افتد؛ احتیاج به نیرویی برتر است برای سرکوب قدرت قهار.

سوپرمن و لوییز البته کمی هم زنانه شده و از این نظر مخاطبان جدیدی را هم به دست آورده است. این سریال را گرگ برلانتی و تاد هلبینگ طراحی نموده اند و شبکه اچ دی تی وی آن را پخش می نماید. این سریال پنج قسمت دارد و با همین پنج قسمت کلی هوادار پیدا نموده است و آن را به یکی از پرتماشاگرترین سریال های این چند ماهه بدل نموده.

در سوپرمن و لوییز، تیلر هاشلین، الیزابت تولوک، جوردن الساس و… بازی می نمایند. فصل اول سریال پنج قسمت دارد. بنابراین یک مینی سریال جذاب است برای آن ها که عاشق آثار ابرقهرمانی اند و در عین حال سریال های طولانی را خیلی نمی پسندند.

تا اینجای کار سوپرمن و لوییز توانسته آرای منتقدان را هم جلب کند. آن ها به سریال امتیاز 76 داده اند که خب، بین آثار عامه پسند این رتبه و امتیاز خوبی است و معمولا خیلی سخت به دست می آید. بنابراین فکر نکنید که با یک سریال خیلی پیش پا افتاده طرفید. اگر خیلی وسواسی نیستید و دوست دار موجودات فضایی و نبرد و اکشن هستید سوپرمن و لوییز راضی تان خواهد نمود.

منبع: روزنامه سازندگی

منبع: یک پزشک
انتشار: 8 تیر 1400 بروزرسانی: 8 تیر 1400 گردآورنده: parisro.ir شناسه مطلب: 1796

به "سوپرمن و لوییز، یک مینی سریال اکشن ابرقهرمانی" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "سوپرمن و لوییز، یک مینی سریال اکشن ابرقهرمانی"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید