صداقت در فیلم های ایرانی جریان دارد

تهران - خبرنگاران - داور سی و ششمین جشنواره جهانی فیلم فجر با اشاره به مهمترین مختصات سینمای ایران، گفت: صداقت به بهترین شکل آن در فیلم های ایرانی جریان دارد.

صداقت در فیلم های ایرانی جریان دارد

داگلاس فالسون (Douglas Fahleson) در گفت وگو با خبرنگار فرهنگی خبرنگاران در خصوص سی و هفتمین جشنواره دنیای فیلم فجر گفت: این اولین بار است که در این جشنواره شرکت می کنم و بسیار تحت تاثیر قرار گرفتم.

داور بخش بین الادیان سی و هفتمین جشنواره فیلم فجر با اشاره به علاقمندی به سینما و فرهنگ ایران، گفت: تجربه ام تاکنون از سینمای ایران بسیار خوب بوده، جشنواره به خوبی برنامه ریزی شده است.

وی در خصوص شناخت سینمای ایران، گفت: برخی از سینماگران ایرانی را می شناسم، مانند اصغر فرهادی و فیلم هایی مانند بادکنک های سفید و جدایی نادر از سیمین را در ایرلند دیده ام، فیلم هایی که به طور کلی در کشورهای غربی توانسته اند جوایزی کسب نمایند و مطرح شوند.

فالسون در خصوص مختصات سینمای ایران، گفت: صداقت در فیلم های ایرانی دیده و زندگی به شکل روشنی ترسیم می گردد، سینماگران ایرانی تصاویر دروغین نمی سازند و احساسات واقعی را می توان در آنها دید.

**11 فیلم در بخش بین الادیان

وی در خصوص بخش بین الادیان و فیلم های این بخش گفت: 11 فیلم در این بخش رقابت می نمایند و قبل از مرحله داوری نهایی انتخاب شده اند، 7 فیلم را دیده ام که از میان آنها دو یا سه فیلم ایرانی بودند.

داور جشنواره دنیای فیلم فجر در خصوص بهترین فیلم های این بخش، گفت: یک فیلم فراوری مشترک مصری و اتریشی دیده ام به نام یوم الدین که واقعا از دیدن آن لذت بردم، ساختار داستان واقعا خوب بود و از آن لذت بردم.

فالسون گفت: فیلم دیگری که مرا تحت تاثیر قرار داد از گرجستان بود و نامه نام داشت که شعرگونه بود و از آن لذت بردم. دوست دارم فیلم را درک کنم و با احساسات سازنده آن شریک شوم، بیش از موضوعات فنی به این توجه می کنم چون وقتی ما فیلمی را با هم و در سینما می بینیم باید به تجربه مشترکی دست یابیم.

به گزارش خبرنگاران، سی و هفتمین جشنواره دنیای فیلم فجر شامل بخش های متنوعی؛ از جمله بخش های اصلی سینمای سعادت، جلوه گاه شرق و جام دنیا نما و بین الادیان، بخش های جنبی نمایش فیلم های کلاسیک مرمت شده، مستند زیر ذره بین، شاخه های زیتون (پنجره ای به دنیای اسلام)، مروری بر آثار سینمای چین، مروری بر آثار سینمای آلمان، نمایش فیلم های کمدی معاصر، نمایش های ویژه بهترین کشورها و بازار فیلم است.

افزون بر این، برنامه های مختلفی، چون دارالفنون (اردوی استعدادیابی با حضور فیلم­سازان جوان ایران، منطقه و دنیا)، نشست های دانشگاهی، کارگاه ها و سمینارهای آموزشی و بزرگداشت بزرگان سینمای ایران نیز همزمان با 9 روز جشنواره برگزار می گردد.

سی و هفتمین جشنواره دنیای فیلم فجر از 29 فروردین تا 6 اردیبهشت در پردیس سینمایی چارسو میزبان بیش از 250 مهمان از 58 کشور دنیا؛ شامل مدیران جشنواره های دنیای، برنامه ریزان یا نمایندگان انتخاب فیلم از طرف جشنواره ها، سینماگران و علاقمندان به سینمای ایران است. همچنین 28 مهمان از 21 کشور در بخش دارالفنون شرکت دارند.

در این دوره 163 فیلم از 64 کشور دنیا در بخش های مختلف؛ شامل 9 فیلم کوتاه، 14فیلم بلند پریمییر (اولین نمایش)، 41 فیلم بلند و 7 فیلم کوتاه برای اولین بار در آسیا نمایش داده خواهند شد.

فراهنگ**9157** 9053

منبع: ایرنا
انتشار: بروزرسانی: 20 تیر 1398 شناسه مطلب: 229

به "صداقت در فیلم های ایرانی جریان دارد" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "صداقت در فیلم های ایرانی جریان دارد"

نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید