مشاور دیوان پادشاهی عربستان پشت تهدید کانادا به اقدام تروریستی

به گزارش خبرنگاران، بعد از اخراج سفیر کاناد از ریاض توسط عربستان، یک حساب کاربری رسمی نزدیک به دولت عربستان تحت عنوان اینفوگرافی عربستان تصویری منتشر نموده بود که بعضی خبرنگاران و کارشناسان رسانه ای آن را تهدید کانادا به انجام عملیات تروریستی مشابه عملیات 11 سپتامبر تعبیر نموده بودند.

مشاور دیوان پادشاهی عربستان پشت تهدید کانادا به اقدام تروریستی

از سفر با تور ارزان کانادا لذت ببرید.

این حساب کاربری تصویری از شهر تورنتو را منتشر نموده بود که یک هواپیما در آسمان به یکی از برج های این شهر نزدیک می گردد و در ادامه نوشته بود که در عربی مثلی هست با این مضمون که فردی که در اموری که به او ارتباطی ندارد دخالت می نماید، با نتایجی روبرو خواهد شد که او را خرسند نخواهد کرد.

به گفته وزارت رسانه عربستان این حساب کاربری بعد از انتقادهایی که از آن شده بود توسط وزارت رسانه عربستان مسدود شده است و این وزارتخانه تحقیقاتی را در این زمینه شروع نموده است.

اما مجتهد فعال و افشاگر عربستانی در توییتر در واکنش به این حساب کاربری و ماجرای تهدید کانادا، تأکید نموده که این حساب متعلق به سعود القحطانی مشاور دیوان پادشاهی عربستان است و توسط او اداره می گردد.

مجتهد گفته القحطانی پیش از این نیز او یکبار ضمن معرفی این حساب از عملکرد آن حمایت نموده است. القحطانی که در توییت های مجتهد با لقب دلیم معرفی می گردد از افراد نزدیک به محمد بن سلمان ولیعهد عربستان است.

منبع: خبرگزاری مهر
انتشار: 4 آبان 1398 بروزرسانی: 4 آبان 1398 گردآورنده: parisro.ir شناسه مطلب: 503

به "مشاور دیوان پادشاهی عربستان پشت تهدید کانادا به اقدام تروریستی" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "مشاور دیوان پادشاهی عربستان پشت تهدید کانادا به اقدام تروریستی"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید