ناوالنی در فرودگاه مسکو بازداشت شد

به گزارش مجله سفرنامه پاریس، الکسى ناوالنى، بلاگر و اپوزیسیون دولت روسیه، امروز پس از بازگشت به روسیه در فرودگاه مسکو بازداشت شد.

ناوالنی در فرودگاه مسکو بازداشت شد

همراه دور زمین باشید و با تور ارزان روسیه از کاخ کرملین دیدن کنید و در شهرهای زیبای مسکو و سوچی گشتی بزنید و خاطرات زیبایی برای خود رقم بزنید.

به گزارش گروه سیاسی خبرنگاران سرویس مطبوعاتی تعزیرات فدرال مسکو خاطرنشان کرد که الکسی ناوالنی، بلاگر و اپوزیسیون دولت روسیه به دلیل نقض مجازات در پرونده شرکت سازنده وسائل آرایشی ایو راشه تحت تعقیب نهاده شد و در فرودگاه شرمتیووا بازداشت شد.

در ادامه این گزارش آمده؛ در تاریخ 17 ژانویه، افسران بخش عملیاتی سازمان تعزیرات فدرال روسیه در مسکو، الکسی ناوالنی را که به مجازات مشروط محکوم شده بود و از 29 دسامبر سال 2020 به دلیل نقض مکرر محکومیت خود تحت تعقیب قرار داشت، در فرودگاه شرمیتووا بازداشت کردند. وی تا زمان صدور حکم دادگاه در بازداشت خواهد بود.

سرویس مطبوعاتی تعزیرات فدرال مسکو اضافه کرد: بازداشت ناوالنی بر اساس حکم 29 دسامبر سال 2020 که از سوی رئیس سازمان تعزیرات فدرال روسیه در مسکو صادر شده بود، بازداشت شد. بر اساس آن وی به دلیل نقض سیستماتیک حکم مشروط و عدم اطلاع از محل اقامت خود، تحت تعقیب نهاده شد.

خاطرنشان شده پیش از این به وکیل وی، تحت تعقیب قرارگرفتن ناوالنی و لغو حکم مشروط و اجرای مجازات وی اعلام شده بود. در 30 دسامبر 2014، دادگاهی در مسکو او را به اتهام اختلاس، 500 هزار روبل جریمه نقدی به 3 سال و 6 ماه حبس محکوم کرد و برای او 5 سال حکم مشروط (حبس خانگی) معین کرد و در تاریخ 4 آگوست 2017، برای یک سال دیگر تمدید شد.

سرویس مطبوعاتی تعزیرات فدرال مسکو تأکید کرد که طی سال 2020، ناوالنی بار ها و بارها، حکم مشروط را نقض کرد که براساس آن، او موظف بود دو بار در ماه، در سازمان بازرسی اجرایی کیفری، حضور یابد. وی دو بار در ژانویه سال 2020، یک بار در فوریه، مارس، جولای و آگوست ثبت شده است. آخرین حضور وی سازمان بازرسی اجرایی کیفری در 3 آگوست 2020 صورت گرفت. در همان زمان، بار ها به او هشدار داده شد که این تخلفات می تواند منجر به لغو آزادی مشروط و جایگزینی آن با حبس وی گردد. هنگامی که ناوالنی در کلینیکی در آلمان تحت معالجه بود، تماس های ناوالنی به متوقف شد. اما در اکتبر سال 2020، پس از اعلام رسمی این کلینیک، معین شد که ناوالنی در 23 سپتامبر مرخص شده است، پس از آن او، این اطلاعات را به سازمان تعزیرات فدرال ارسال و تأیید کرد. سازمان تعزیرات فدرال شرح داد که در عین حال، علیرغم عدم وجود دلایل عینی، از اکتبر سال 2020 تا خاتمه دوره حکم مشروط او در سازمان بازرسی اجرایی کیفری حاضر نشده که این خود نقض شرایط حکم مشروط وی محسوب می گردد.

لازم به ذکر است که الکسى ناوالنى، اپوزیسیون دولت روسیه در تاریخ 20 آگوست هنگامی که از شهر تُمسک به مسکو پرواز می کرد، در داخل هواپیما حالش وی بد شد و در شهر اُمسک روسیه بستری شد. پس از دو روز، ناوالنی را در حالی که شرایط وی وخیم بود، با هواپیما به کلینیک شاریته در برلین انتقال داده شد.

کلینیک شاریته در تاریخ 23 سپتامبر خاطرنشان کرد که ناوالنی مرخص شده و شرایط سلامتی وی رضایت بخش است.

منبع: خبرگزاری دانشجو
انتشار: 27 بهمن 1399 بروزرسانی: 27 بهمن 1399 گردآورنده: parisro.ir شناسه مطلب: 1555

به "ناوالنی در فرودگاه مسکو بازداشت شد" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "ناوالنی در فرودگاه مسکو بازداشت شد"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید