واکنش ها به دراکولا؛ سریال تازه مهران مدیری

به گزارش سفر به فرانسه، سریال دراکولا علاوه بر انتقاد مخاطبان با نقدهای صریح منتقدان نیز روبرو شده است. بیشتر منتقدان می گویند که دراکولا به شدت ضرباهنگ کندی دارد و مخاطب را خسته می کند. علاوه بر این ها کلیشه های همیشگی روابط بین همسران در آن دیده می شود.

واکنش ها به دراکولا؛ سریال تازه مهران مدیری

خبرنگاران| حدود دو سال پس از پخش فصل اول سریال هیولا، حالا مهران مدیری فصل دوم این سریال را تحت عنوان دراکولا به شبکه نمایش خانگی آورده است. این سریال که سه قسمت آن تا به امروز پخش شده، واکنش های منفی مخاطبان و منتقدان را به دنبال داشته است.

به گزارش خبرنگاران؛ مهران مدیری 28 سال است که سریال می سازد، اما حالا در دهه سوم فعالیتش با فراز و نشیب های تندی روبرو شده است. برخی از سریال های اخیرش با استقبال متوسط مخاطبان سنتی اش روبرو شدند. اما آخرین اثرش به حدی مورد انتقاد قرار گرفته که بعید به نظر می رسد در کارنامه کاری مهران مدیری جایگاه مناسبی پیدا کند.

دراکولا آخرین اثر مهران مدیری است که هفته های اخیز پخش آن شروع شده است. اما در سومین هفته از پخش دراکولا بیشتر نقد ها منفی از آب درآمده است.

این سریال که در ادامه هیولا ساخته شده، تهیه کنندگی و کارگردانی آن را خود مهران مدیری برعهده دارد. همچنین سرپرست فیلمنامه را پیمان قاسم خانی بر عهده گرفته و امیر برادران هم در مقام نویسنده با مدیری همکاری می کند.

در این فصل از دراکولا کامران کامروا مؤسسه خیریه جدیدی برای بچه ها کار راه اندازی کرده و مانند گذشته به پولشویی مشغول است و مهیار مهرافزون را به استخدام خود درآورده است. مهمانی باشکوهی برپاست و ما با دوستان و خانواده جدید کامروا آشنا می شویم. هوشمند که نقش آن را نیما شعبان نژاد بازی می کند در خارج از کشور سایت شرط بندی راه اندازی کرده و پس از دستگیری به ایران بازگردانده می شود. با دستگیری هوشمند، پای پدرش که مهران مدیری بازیگر آن است هم به ماجرا باز شده است.

در دراکولا مهران مدیری همچون گذشته حضور دارد و بازیگرانی همچون ویشکا آسایش، محمد بحرانی، نیما شعبان نژاد، سیما تیرانداز، گلاره عباسی، اندیشه فولادوند، بهنام تشکر، مرتضی زارع، احسان امانی، شکیلا سماواتی، مرجان مؤمنی، فرنوش نیک اندیش، حامد وکیلی و گلاره دربندی او را همراهی می کنند.

برخلاف فصل اول هیولا که با استقبال مخاطبان سنتی مهران مدیری روبرو شد، حالا فصل دوم این سریال با عنوان دراکولا با انتقاد بیشتر مخاطبان روبرو شده است. بیشتر کاربران معتقدند که دراکولا بیشتر از آنکه قصه داشته باشد، پر زرق و برق است.

البته این نخستین بار نیست که مهران مدیری به خاطر ساخت اثری ضعیف مورد انتقاد قرار می گیرد. پیش از این او برای ساخت فیلم سینمایی 5 عصر مورد انتقاد مخاطبان و کاربران قرار گرفته بود.

کاربری در این رابطه با انتقاد از سریال تازه مهران مدیری در توئیتر نوشت: آقای مهران-مدیری، من شخصا ایمان آوردم به خوش تیپی، زرنگی، فن بیان و جذابیت شما! سه قسمت شد که ما داریم همین چیز ها رو می بینیم. دقیقا 120 دقیقه! لطفا قصه را شروع کنید!

برخی نیز معتقدند که مهران مدیری با ساخت چنین سریالی اعتباری هنری چندین ساله خود را زیر سوال برده است.

دراین میان بخش اعظم مخاطبان نیز می گویند که نتوانسته اند با دراکولا ارتباط برقرار کنند.

در طرف مقابل، اما برخی از کاربران به دفاع از مهران مدیری و دراکولا پرداخته اند. این دسته معتقدند که مهران مدیری در این سریال به نقد مسائل اجتماعی پرداخته است؛ از این رو گروهی به شکل هدایت شده به او حمله می کنند.

برخی دیگر از مخاطبان دراکولا می گویند که به این سرال حتما قرار نیست که بیننده را به خنده وادار کند، چرا که سریال در نقد مسائل اجتماعی ساخته شده است.

سریال دراکولا علاوه بر انتقاد مخاطبان با نقد های صریح منتقدان نیز روبرو شده است. بیشتر منتقدان می گویند که دراکولا به شدت ضرباهنگ کندی دارد و مخاطب را خسته می کند. علاوه بر این ها کلیشه های همیشگی روابط بین همسران در آن دیده می شود.

محمد نشاط، منتقد سینما و تلویزیون در نقد دراکولا در صبح سینما می نویسد: در هر بخشی که ورود کنیم همه چیز حاکی از یک شلختگی عظیم در قصه و کارگردانی است تا اراده ای آگاهانه از جانب فیلمساز؛ که اگر نه، عبور و مرور مدل های متفاوت و پوشیدن لباس های متعدد در دل مهمانی و این رفت و آمد ها چه کمکی به قصه می کند؟

آرش پارساپور روزنامه نگار و منتقد و سینما نیز در یادداشتی نوشت: سریال دراکولا مانند خون آشامی است که در حال دریدن شریان ها و مکیدن خون تک تک کاراکتر های خودش است و آن ها را تبدیل به افرادی بی روح و بی هویت کرده که نمی دانند باید چطور بامزه باشند. سریال پس از سه قسمت شدیدا به اصطلاح لنگ می زند و تکلیفش با خودش هم تعیین نیست. حوصله سربر و بی مزه دو ویژگی شاخص سریال جدید مهران مدیری هستند.

رضا توسلی نیز معتقد است که دراکولا پر هزینه، اما ضعیف است که مانند اغلب سریال های مهران مدیری با مسائل عدیده در فیلمنامه روبرو است.

او می گوید: ایرادی که به فصل اول نیز وارد بود و حالا در فصل دوم این ایرادات گسترده تر شده است. به نظر می رسد مدیری تمایلی برای تغییر رویه سریال سازی خود ندارد و ترجیح می دهد در جهت امن گذشته قدم بردارد که حداقل در پولسازی همواره پیروز بوده است.

نیما نادری، خبرنگار حوزه سینما هم در یادداشتی نوشته است: سریال دراکولا، در قسمت اول همان تکرار مکررات است. بدون محتوایی ارزشمند، با پروداکشنی عظیم و پر زرق و برق که به جای داستان بیشتر به علایق کارگردان پرداخته است. تقلیل دادن و لوده کردن مضامینی که سریال به آن می پردازد هم موجب عادی سازی فجایع جاری در جامعه می شود.

منبع: فرادید
انتشار: 8 اردیبهشت 1400 بروزرسانی: 8 اردیبهشت 1400 گردآورنده: parisro.ir شناسه مطلب: 1697

به "واکنش ها به دراکولا؛ سریال تازه مهران مدیری" امتیاز دهید

3 کاربر به "واکنش ها به دراکولا؛ سریال تازه مهران مدیری" امتیاز داده اند | 1 از 5
امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "واکنش ها به دراکولا؛ سریال تازه مهران مدیری"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید