کانال های همسریابی دامی برای کلاهبرداری است

به گزارش سفر به فرانسه، رئیس مرکز تشخیص و پیشگیری از جرایم سایبری پلیس فتا ناجا گفت: کانال های همسریابی دامی برای اخاذی و کلاهبرداری است و شهروندان به هیچ عنوان فریب وعده های دروغین افراد ناشناخته را نخورند.

کانال های همسریابی دامی برای کلاهبرداری است

به گزارش گروه حوادث خبرنگاران، سرهنگ علی محمد رجبی در تبادل نظر با پایگاه خبری پلیس گفت: در کنار سوء استفاده های اقتصادی و کلاهبرداری از متقاضیان کانال ها و گروه های همسریابی شبکه های اجتماعی، شاهد سوءا ستفاده های عاطفی از متقاضیان کم سن و به خصوص بانوان هستیم که در پی وعده های دورغین صدمات روحی و روانی برای آن ها به همراه دارد.

وی با بیان اینکه کمتر کسی در کانال های همسریابی یا همدم یابی به دنبال مرد یا زن زندگی یا نیمه گمشده خودش می شود، اضافه نمود: این کانال ها برای یاری به یافتن نیمه گمشده تعرفه هایی را در نظر گرفته اند که بعد از دریافت، خدمات خاصی به آن ها ارائه نمی دهند.

رئیس مرکز تشخیص و پیشگیری از جرایم سایبری پلیس فتا ناجا راهنمایی کاربران به درگاه های جعلی یا فیشینگ بانکی در هنگام واریز هزینه را از دیگر شگرد های گردانندگان کانال های همسریابی خواند و گفت: در کنار این کلاهبرداری ها و سوء استفاده های اقتصادی و عاطفی شاهد همکاری زنان و مردانی در کانال ها و گروه های همسریابی و همدم یابی هستیم که بعد از جمع آوری اطلاعات شخصی متقاضیان و دریافت تصاویر نا مناسب از آن ها در ارتباطات برخط به دنبال باج خواهی هستند.

سرهنگ رجبی اضافه نمود: بسیاری از افرادی که در این کانال ها فعال هستند با سرقت تصاویر و هویت دیگران به دنبال کلاهبرداری و باج خواهی از کاربران هستند و هویت های آن ها واقعی نیست.

رئیس مرکز تشخیص و پیشگیری از جرایم سایبری پلیس فتا ناجا ادامه داد: به هیچ عنوان فریب وعده های دروغین افراد ناشناخته در کانال های همسریابی را نخورید و به این هویت ها اعتماد نکنید.

وی با اشاره به اینکه هویت بسیاری از گردانندگان کانال های همسریابی و همدم یاب نامعلوم است، گفت: کانال های همسریابی و همدم یاب به لحاظ اجتماعی و اخلاقی بنیان و اساس خانواده را هدف گرفته است، لذا برای تحکم بنیان خانواده ضرورت دارد که گزارش فعالیت این دست کانال ها را شهروندان به وسیله سایت پلیس فتا www.cyberpolice.ir بخش مرکز فوریت های سایبری با ما درمیان بگذارند.

سرهنگ رجبی گفت: هدف و برنامه کانال ها و گروه های همسریابی یا همدم یابی در شبکه های اجتماعی نه گره گشایی از مسائل ازدواج افراد مجرد بلکه دامی برای اخاذی و کلاهبرداری از آنان است.

منبع: جام جم آنلاین
انتشار: 25 اسفند 1399 بروزرسانی: 25 اسفند 1399 گردآورنده: parisro.ir شناسه مطلب: 1613

به "کانال های همسریابی دامی برای کلاهبرداری است" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "کانال های همسریابی دامی برای کلاهبرداری است"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید