آمریکا بار دیگر آلمان را برای افزایش بودجه نظامی تحت فشار قرار داد

به گزارش سفر به فرانسه، سفیر آمریکا در آلمان خاطرنشان کرد که برلین تنها زمانی که تحت فشار قرار گیرد در راستا افزایش هزینه های نظامی حرکتی به خود می دهد.

آمریکا بار دیگر آلمان را برای افزایش بودجه نظامی تحت فشار قرار داد

با تور آلمان از دیدنی ترین کشور اروپایی بازدید کنید.

به گزارش گروه بین الملل سفر به فرانسه به نقل از ان تی وی آلمان، دولت آلمان مجددا از آمریکا به دلیل هزینه های دفاعی کم خود یک توبیخ را دریافت کرد.

ریچارد گرنل، سفیر آمریکا در آلمان از اقدامات سختگیرانه دولت خود در مناقشات با آلمان بر سر هزینه های دفاعی این کشور دفاع کرد.

وی در تبادل نظر با یک رسانه آلمانی تاکید نمود که آمریکایی ها در مذاکرات محرمانه خود سعی نموده اند دولت آلمان را به جهت افزایش هزینه های نظامی خود سوق دهند و این مسئله معلوم می گردد که تنها وقتی که آلمان آشکارا تحت فشار قرار گیرد در جهت افزایش هزینه های دفاعی حرکتی به خود می دهد.

گرنل در بخش دیگری از سخنانش از آلمان برنامه های ملموس و معین در این باره که چگونه می خواهد هدف افزایش بودجه نظامی خود به 2 درصد فراوری ناخالص داخلی را محقق کند درخواست کرد. به گفته وی اگر آلمان این هدف را در حداکثر تاریخ مقرر 2024 انجام ندهد پس باید برنامه ای ارائه دهد که چه موقع می خواهد این هدف خود در ناتو را محقق کند.

وی تاکید نمود که این مسئله برای توسعه روابط آلمان و آمریکا اهمیت اساسی دارد.

کشورهای عضو ناتو در سال 2014 طی یک نشست توافق کردند که هزینه های دفاعی خود را در عرض یک دهه به 2 درصد فراوری ناخالص ملی افزایش دهند. آلمان تا به حال این هدف ناتو را محقق ننموده و بارها از طرف دولت آمریکا برای این منظور تحت فشار قرار گرفته است.

طرح بودجه ای اخیر وزیر دارایی دولت فدرال آلمان تا سال 2020 افزایش بودجه نظامی تا 1.39 درصد فراوری ناخالص ملی را پیش بینی نموده که البته تا سال 2024 دوباره باید به 1.24 درصد فراوری ناخالص ملی کاهش یابد.

در این میان لهستان اعلام نموده است که در سال های آینده سرمایه گذاری میلیاردی را برای مدرن سازی ارتش خود در برنامه دارد.

گرنل چندی پیش هم آلمان را به دلیل عمل نکردن به تعهدات نظامی خود در قبال ناتو تهدید نموده بود. وی در این باره به خبرگزاری آلمان گفته است: این واقعا توهین آمیز است که انتظار داشته باشیم پرداخت نمایندگان مالیات در آمریکا برای حضور بیش از 50 هزار نیروی آمریکایی در آلمان مالیات پرداخت نمایند، اما آلمانی ها از مازاد تجاری خود برای اهداف بومی و داخلی استقاده نمایند.

وی آلمان را تهدید کرد که آمریکا نیروهای نظامی خود را از آلمان خارج و به لهستان منتقل خواهد نمود.

آلمان کشوری است که بیشترین نیروهای آمریکایی در اروپا در آن مستقر هستند. این کشور بعد از ژاپن دومین کشور است که بیشترین نیروهای آمریکایی در آن مستقر هستند.

مراکز فرماندهی نیروهای آمریکایی در اروپا و آفریقا در اشتوتگارت واقع شده است و مهم ترین پایگاه نیروی هوایی آمریکا هم در رامشتاین و یکی از بزرگترین مراکز آموزش نیروها در اروپا هم در ایالت بایرن واقع شده است. در مجموع حدود 35 هزار نیروی آمریکایی در آلمان مستقر هستند. علاوه بر این 17 هزار نیروی آمریکایی و 12 هزار غیر نظامی آلمان هم توسط نیروهای ایالات متحده شاغل هستند. ده ها هزار شغل دیگر در آلمان هم به حضور نیروهای امنیتی آمریکا در این کشور وابسته است.

منبع: خبرگزاری تسنیم
انتشار: 5 مهر 1398 بروزرسانی: 30 فروردین 1399 گردآورنده: parisro.ir شناسه مطلب: 396

به "آمریکا بار دیگر آلمان را برای افزایش بودجه نظامی تحت فشار قرار داد" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "آمریکا بار دیگر آلمان را برای افزایش بودجه نظامی تحت فشار قرار داد"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید