ادعای چینی ها در خصوص فراوری خودرویی با سوخت آب

به گزارش خبرنگاران به نقل از سی جی تی ان، پانگ کوئینگنیان مدیرعامل شرکت یانگمن مدعی است این خودرو به علت مصرف آب به عنوان سوخت، می تواند نقش مهمی در کاهش آلاینده های زیست محیطی ایفا نماید.

ادعای چینی ها در خصوص فراوری خودرویی با سوخت آب

با تور چین سفری فراموش نشدنی را تجربه کنید.

با این حال از زمان انتشار خبر یادشده در رسانه های محلی چین، بسیاری از کارشناسان و متخصصان با دیده تردید و شک به آن نگریسته اند و بحث و جدل ها در این زمینه در میان چینی ها بالا گرفته است.

به دنبال تشدید بحث ها در این زمینه، شرکت یادشده افزوده که موتور این خودرو به وسیله ترکیب پودر آلومینیوم و آب با کاتالیستی که نام آن افشا نشده کار می نماید. مجموعه واکنش های این ترکیبات باعث فراوری هیدروژن و در نهایت فراوری برق می گردد و از این طریق خودروی یادشده به حرکت در می آید.

با این حال هنوز هم منتقدان می گویند که امکان ساخت چنین خودرویی وجود ندارد. وو منگ کیانگ دبیرکل اتحادیه ملی انرژی های نو در چین گفته است: یک کاتالیست تنها می تواند فرایند واکنش را تسریع نموده و بهره وری را افزایش دهد و لذا از این طریق نمی توان انرژی اضافی فراوری کرد. وی افزوده: حتی اگر از این طریق هیدروژن نیز به دست آید باید با آزمایش های مستقل این موضوع را آنالیز کرد که این هیدروژن از قدرت کافی برای به حرکت درآوردن یک خودرو برخوردار است یا نه.

در حال حاضر خودروهای هیدروژنی به علت هزینه بالای فراوری هیدروژن، مسائل مربوط به توزیع و سوخت گیری این ماده، امکان اشتعال آن و هزینه های بالای این فرایند چندان محبوب نیستند. از سوی دیگر سه فرایند دستیابی به هیدروژن (شامل استفاده از سوخت های فسیلی، واکنش های شیمیایی و استفاده از متان) آلودگی های زیست محیطی زیادی ایجاد می نمایند.

پیش از این محققان دانشگاه کمبریج روشی برای فراوری هیدروژن از انرژی خورشیدی ابداع نموده بودند که برای اجرا در مقیاس صنعتی هنوز مقرون به صرفه نیست.

منبع: خبرگزاری مهر
انتشار: بروزرسانی: 4 مرداد 1398 شناسه مطلب: 256

به "ادعای چینی ها در خصوص فراوری خودرویی با سوخت آب" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "ادعای چینی ها در خصوص فراوری خودرویی با سوخت آب"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید