استقبال از همایون در اپرا هاوس هانوی، اجرای موسیقی ایرانی در تلویزیون ویتنام

به گزارش سفر به فرانسه، خبرنگاران: اولین اجرای گروه موسیقی همایون در اپرا هاوس هانوی ویتنام با حضور سفرا و دیپلمات های کشورهای مختلف برگزار و با استقبال چشمگیر حاضران روبرو شد. این گروه قرار است در شبکه 2 تلویزیون ویتنام به اجرا و تحلیل موسیقی ایرانی بپردازد.

استقبال از همایون در اپرا هاوس هانوی، اجرای موسیقی ایرانی در تلویزیون ویتنام

با ما همراه باشید تا با بهترین تور ویتنام سفر کنید.

به گزارش خبرنگاران، این کنسرت به شکلی متفاوت و با اجرای قطعاتی در دستگاه ماهور، راست پنجگاه و آواز بیات اصفهان به سرپرستی مهران مهرنیا و خوانندگی امیر اثنی عشری در حالی به روی صحنه رفت که حس کنجکاوی مخاطبین را به موسیقی ایرانی تحریک نمود و اعضای گروه به ناگزیر در سرانجام برنامه به پرسش های فراوان مخاطبین در زمینه کیفیت و محتوای موسیقی ایرانی پاسخ دادند.

این استقبال تا حدی بود که اکثر سفرا و دیپلمات های کشورهای حاضر در سالن از سفیر ایران درباره کوتاهی زمان برنامه سوال کردند، در حالیکه زمان اجرای کنسرت بیش از 35 دقیقه بود و این مطلب حکایت از جذابیت این فرم از موسیقی ایرانی در میان تمامی فرهنگ های دیگر بود.

در ادامه این تور، گروه همایون ورکشاپی را در آموزشگاه موسیقی هانوی و در جمع اساتید و دانشجویان این آموزشگاه برگزار می نماید. در این برنامه اعضای گروه همایون به ارائه توضیحاتی در خصوص موسیقی ایرانی می پردازند و در خصوص اشتراکات موسیقی ایرانی با موسیقی شرق دور و امکان احتمالی اجراهای مشترک گروه های موسیقی ایرانی و گروه های موسیقی این مناطق بحث می نمایند. گروه همایون در این روز اجرایی کلاسیک از موسیقی ایرانی را در آموزشگاه موسیقی هانوی برای علاقه مندان به روی صحنه می برد.

آخرین برنامه این گروه در ویتنام اجرای زنده موسیقی در شبکه 2 تلویزیون ملی ویتنام است که ضمن آن توضیحات مفصلی در خصوص فرهنگ و موسیقی ایران زمین ارائه می گردد.

شهرام صارمی(کمانچه)، میرفرساد ملک نیا (دف، تنبک و تنبور)، امیر اثنی عشری (خواننده)، سپهر بحرایی(سنتور) و مهران مهرنیا (نوازنده تار و سرپرست گروه) به عنوان اعضای گروه همایون در این کنسرت به روی صحنه رفتند.

منبع: تسنیم
انتشار: 25 شهریور 1398 بروزرسانی: 19 مهر 1399 گردآورنده: parisro.ir شناسه مطلب: 363

به "استقبال از همایون در اپرا هاوس هانوی، اجرای موسیقی ایرانی در تلویزیون ویتنام" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "استقبال از همایون در اپرا هاوس هانوی، اجرای موسیقی ایرانی در تلویزیون ویتنام"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید