اعلام زمان برگزاری آزمون پایانی جامع مشمولان قانون معین تکلیف آموزش و پرورش

به گزارش مجله سفرنامه پاریس، تهران (پانا) - سرپرست معاونت نظارت، ارزیابی و تضمین کیفیت دانشگاه فرهنگیان، از برگزاری آزمون پایانی جامع مشمولان قانون مشخص تکلیف آموزش و پرورش، روز آدینه 12 شهریور ماه 1400 اطلاع داد.

اعلام زمان برگزاری آزمون پایانی جامع مشمولان قانون معین تکلیف آموزش و پرورش

به گزارش روابط عمومی دانشگاه فرهنگیان، رضا کچوئیان، در نشست با اعضا و نمایندگان حوزه های مختلف دانشگاه در راستای برگزاری آزمون خاتمهی جامع از اهمیت و صندلی کیفیت آموزش در دانشگاه فرهنگیان سخن گفت و اضافه نمود: کیفیت آموزش در دانشگاه فرهنگیان با توجه به نقش مأموریتی این دانشگاه به منظور تربیت نیروی انسانی کارآمد و توانمندسازی افراد، متناسب با ارزش های اسلامی و احتیاج جامعه برای ورود به عرصه تعلیم و تربیت کشور، مهم ترین دغدغه است.

کچوئیان، سنجش و ارزیابی صحیح و مطلوب افراد علاقمند و خواستار فعالیت در آموزش و پرورش را در حیطه های مختلف دانش، نگرش و مهارت لازم و ضروری خواند و با اشاره به برگزاری آزمون خاتمهی جامع برای ارزیابی افراد در هر یک از حیطه های ذکر شده، توضیح داد: این ارزیابی زمانی اثر بخش و پایدار است که مجموعه سؤالات هر آزمون بر اساس معیارهای صحیح علمی و استاندارد، تهیه شده باشد.

این مقام مسؤول، تلاش و تلاش مجموعه حوزه ستاد دانشگاه، خصوصاً مرکز سنجش را در راستای طراحی سؤالات آزمون خاتمهی جامع در خور تقدیر دانست و گفت: بهره مندی و استفاده این مرکز از استادان مجرب و متخصصان فن به منظور تهیه و تنظیم سؤالات آزمون خاتمهی برابر با رعایت همه حیطه های شناختی با همت و تلاشی مستمر، در حال اجرا است.

سرپرست معاونت نظارت، ارزیابی و تضمین کیفیت دانشگاه فرهنگیان، خطاب به افراد حق التدریس، آموزشیاران نهضت سوادآموزی، مربیان مهدهای کودک و خرید خدمات آموزشی فعال در آموزش و پرورش، تلاش برای جذب، پرورش، نگهداشت و به کارگیری نیروهای زبده و کاردان در آموزش و پرورش به منظور تربیت نسل آینده کشور را ضروری اعلام و اضافه نمود: برگزاری آزمون خاتمهی جامع، آخرین گام به منظور میزان گیری سطح مهارت افراد متقاضی ورود به نظام آموزشی و پرورشی کشور است.

عضو هیات رئیسه دانشگاه فرهنگیان، از منابع انسانی وزارت آموزش و پرورش به اسم عمده ترین دارایی بهبود کیفیت و بهره وری سیستم یاد و تاکید نمود: ارزیابی، به اسم فرآیند سنجش و میزان گیری، ارزش گذاری و قضاوت در مورد عملکرد افراد در طول خدمت به منظور تطبیق عملکرد نیروی انسانی خلاق و پویا با اهداف پیش رو، لازم و لازم است.

دبیر شورای تخصصی نظارت، ارزیابی و تضمین کیفیت دانشگاه فرهنگیان، 2 اسم درس تخصصی هر رشته به تفکیک و 1 اسم درس مشترک اخلاق حرفه ای در همه رشته ها را مقیاس سنجش و معین صلاحیت افراد در آزمون خاتمهی جامع امسال بیان کرد.

وی، بهره مندی از سیستم نرم افزاری نو به وسیله مرکز هوشمندسازی دانشگاه را عامل مهم تسهیل و تضمین کننده آزمون خاتمهی جامع دانست و توضیح داد: این مرکز در ماه جاری نسبت به طراحی و راه اندازی سیستم نرم افزاری نو برای برگزاری آزمون های دانشگاه، اقدام نماید.

کچوئیان، در ادامه پس از بحث و گفتگو با اعضای حاضر در نشست، روز آدینه، پنجم شهریور ماه را زمان خاتمه آزمون های پودمان دوم آموزشی مشمولان قانون معین تکلیف در دانشگاه فرهنگیان اعلام و تاکید نمود: استان ها موظف هستند بر اساس تجربیات گذشته نسبت به برگزاری آزمون دروس غیر متمرکز معین شده به وسیله معاونت آموزش و تحصیلات تکمیلی دانشگاه تا زمان مقرر، اهتمام ورزند.

سرپرست معاونت نظارت، ارزیابی و تضمین کیفیت دانشگاه فرهنگیان، بعلاوه با تاکید بر صندلی خاص سنجش و ارزیابی در برنامه های آموزشی، کلیه فعالیت ها و فرآیندهای آموزشی نیروهای علاقمند به شغل شریف معلمی را به منظور تثبیت شرایط آن ها در نظام تعلیم و تربیت، متاثر از آزمون خاتمهی جامع امسال دانست و با اعلام خبر زمان برگزاری این آزمون گفت: آدینه 12 شهریور ماه، زمان برگزاری آزمون خاتمهی جامع مشمولان قانون معین تکلیف آموزش و پرورش است.

کچوئیان، در خاتمه تاکید نمود: طی روزهای آینده، خبرها و جزئیات بیشتر در مورد آزمون و نحوه و چگونگی برگزاری آن به اطلاع عموم مشمولان خواهد رسید.

منبع: خبرگزاری پانا
انتشار: 8 مرداد 1400 بروزرسانی: 8 مرداد 1400 گردآورنده: parisro.ir شناسه مطلب: 1852

به "اعلام زمان برگزاری آزمون پایانی جامع مشمولان قانون معین تکلیف آموزش و پرورش" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "اعلام زمان برگزاری آزمون پایانی جامع مشمولان قانون معین تکلیف آموزش و پرورش"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید