بازگویی حقایق مذاکرات وین و اخبار منبع آگاه در مستند جدید 10 دقیقه

به گزارش مجله سفرنامه پاریس، شبکه پرس تی وی با پخش قسمت جدیدی از مجموعه مستند 10دقیقه از برخی حقایق مذاکرات ایران و قدرت های جهانی برای احیای برجام سخن می گوید.

بازگویی حقایق مذاکرات وین و اخبار منبع آگاه در مستند جدید 10 دقیقه

به گزارش خبرنگاران، این بخش از مستند 10دقیقه به این واقعیت می پردازد که هر چند روسای جمهور ایران و آمریکا چالش اصلی در احیای برجام را فقط برداشتن قدم اول از سوی طرف دیگر عنوان می کنند؛ اما مشکلاتی اساسی تر بر سر احیای این توافقنامه وجود دارد.

این مستند به تهیه کنندگی مهدی عرب با استناد به گفته های یک منبع آگاه به پرس تی وی در هفته های اخیر که بسیار خبرساز شده است، تاکید می کند که هنوز اختلاف نظرهای مهمی میان مذاکره کنندگان احیای برجام وجود دارد؛ از جمله عدم رضایت آمریکا به لغو همه تحریم ها علیه ایران، طرح تقسیم بندی تحریم ها، فرایند عمل در برابر عمل و... .

در مستند 10دقیقه می بینیم در هفته های گذشته، منبع آگاه به پرس تی وی خبر می دهد که دولت بایدن در پی لغو همه تحریم ها نیست و به نظر می رسد مذاکرات به دلیل اصرار طرف آمریکایی مبنی بر معین توالی برداشتن تحریم ها و تاکید طرف ایرانی بر حذف همه تحریم ها، پیشرفت مورد انتظار را نداشته است.

این مستند، همچنین به گزارش کنفرانس توجیهی تلفنی یک مقام ارشد وزارت خارجه آمریکا می پردازد که حاوی نکات مهمی درباره اغراض و سیاست های آمریکا در قبال ماجرای برجام و مذاکرات وین است.

10 دقیقهی جدید پرس تی وی دوشنبه در ساعت های 13:20 و 18:20 و روز سه شنبه ساعت 15:00 و چهارشنبه ساعت 20:20 و پنجشنبه ساعت 4:20 به روی آنتن می رود.

منبع: جام جم آنلاین
انتشار: 31 اردیبهشت 1400 بروزرسانی: 31 اردیبهشت 1400 گردآورنده: parisro.ir شناسه مطلب: 1738

به "بازگویی حقایق مذاکرات وین و اخبار منبع آگاه در مستند جدید 10 دقیقه" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "بازگویی حقایق مذاکرات وین و اخبار منبع آگاه در مستند جدید 10 دقیقه"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید