باستان شناسان با کاوش در سوئد یک گور قرون وسطایی را کشف کردند

به گزارش مجله سفرنامه پاریس، ایسنا/ براساس آخرین خبرهای بدست رسیده، باستان شناسان با کاوش در سوئد یک گور قرون وسطایی را کشف کردند.

باستان شناسان با کاوش در سوئد یک گور قرون وسطایی را کشف کردند

محققان هنگام کاوش در هالمستاد شهری بندری واقع در سوئد یک شیء فوق العاده نادر کشف کردند. این گروه از باستان شناسان که در یک گورستان قرون وسطایی مشغول فعالیت بودند یک شمشمیر بلند و فلزی زنگ زده را که طول آن به بیش از 1.2 متر می رسد، کشف کردند.

فردی که در این گور دفن شده بود نیز با توجه به اینکه حدود 190 سانتیمتر قد داشت، در مقایسه با افراد قرون وسطی غیر معمول بود.

این سلاح بزرگ در حالی پیدا شد که در کنار بقایای اسکلت یک مرد اشراف زاده دفن شده بود که در اواخر قرن پانزدهم یا اوایل قرن شانزدهم درگذشته بود.

این اکتشاف قابل توجه در نوزدهم دسامبر سال 2023 و هنگام کاوش در یک گورستان بزرگ شامل 49 گور بدست آمد.

در میان همه این گورها، قبری که اسکلت مرد قد بلند را در خود جای داده بود، نخست به علت جثه فردی که در آن دفن شده است و دوم به علت شمشیر سنگینی که در کنار او دفن شده بود، بسیار قابل توجه بود. در حالی که آنالیز استخوان شناسی اسکلت این مرد نشان داد که قد او حدود 1.9 متر بوده است، طول شمشیر او فقط حدود 0.6 متر از او کوتاه تر بود.

این شمشیر تنها شی بود که به همراه این مرد دفن شده و در سمت چپ او قرار داده شده بود که این فرضیه را مطرح می نماید که این مرد چپ دست بوده است.

قبضه چوبی این شمشیر فلزی هنوز پس از گذشت پنج قرن سالم به جای مانده است. باستان شناسان پس از مجموعه ای تصاویر ایکس ری به این نتیجه رسیدند که این شمشیر در ابتدا با دو صلیب از جنس نوعی فلز ارزشمند تزئین شده بود.

با اینکه این شمشیر تنها شی موجود در قبر این فرد بود، کارشناسان به این نتیجه رسیدند که فردی که در گور دفن شده است به طبقه بالایی از جامعه اسکاندیناوی تعلق داشت؛ چرا که کشف شمشیر در گورهای قرون وسطایی بسیار نادر است و کسانی که به همراه از شمشیر دفن می شدند از جایگاه بالایی در جامعه برخوردار بودند.

منبع: همگردی
انتشار: 12 دی 1402 بروزرسانی: 12 دی 1402 گردآورنده: parisro.ir شناسه مطلب: 2423

به "باستان شناسان با کاوش در سوئد یک گور قرون وسطایی را کشف کردند" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "باستان شناسان با کاوش در سوئد یک گور قرون وسطایی را کشف کردند"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید