بررسی زیرساخت های گردشگری دریاچه سد سیمره در ستاد اقتصاد مقاومتی ایلام

به گزارش سفر به فرانسه، در صدمین جلسه ستاد اقتصاد مقاومتی ایلام شرایط زیرساخت های گردشگری دریاچه سد سیمره مورد بررسی قرار گرفت.

بررسی زیرساخت های گردشگری دریاچه سد سیمره در ستاد اقتصاد مقاومتی ایلام

به گزارش سفر به فرانسه به نقل از روابط عمومی اداره کل میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی ایلام، عبدالمالک شنبه زاده مدیرکل این استان امروز 22 آبان 98 در جلسه ستاد اقتصاد مقاومتی استان به ارائه گزارشی از شرایط زیرساخت و نیز طرح های گردشگری حاشیه دریاچه سد سیمره در بخش شهرستان بدره پرداخت و گفت: شرایط زیرساخت های گردشگری دریاچه سد سیمره در دومین جلسه ستاد اقتصاد مقاومتی مورد بررسی قرار گرفت.

او گفت: در حال حاضر هشت طرح گردشگری تحت نظارت این اداره کل در شهرستان بدره واقع شده که دو طرح آن در حاشیه دریاچه فعال است.

شنبه زاده افزود: بر اساس مطالعه انجام شده توسط شرکت مشاور از سه طریق راه دسترسی به حاشیه دریاچه تعریف شده که شامل تنگ کافری، للار و رماوند است.

او گفت: تا کنون از محل اعتبارات استانی و ملی برای احداث راه دسترسی در تنگ کافری و للار حدود 26میلیارد ریال هزینه شده است.

مدیرکل میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی ایلام ادامه داد: برای تکمیل زیرساخت های راه دسترسی و برق به مناطق فوق به 80میلیارد ریال اعتبار نیاز است که امیدوارم تا سال 1400 از محل اعتبارات استانی و ملی تخصیص داده شود و برای تسهیل گردشگری و توسعه و اشتغال آن گام مهمی برداشته شود.

منبع: میراث آریا
انتشار: 17 دی 1398 بروزرسانی: 30 فروردین 1399 گردآورنده: parisro.ir شناسه مطلب: 670

به "بررسی زیرساخت های گردشگری دریاچه سد سیمره در ستاد اقتصاد مقاومتی ایلام" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "بررسی زیرساخت های گردشگری دریاچه سد سیمره در ستاد اقتصاد مقاومتی ایلام"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید