بزرگترین کمپ کشتی جهان در ایران افتتاح می شود

به گزارش مجله سفرنامه پاریس، تهران (پانا) - رئیس فدراسیون کشتی از افتتاح بزرگترین کمپ کشتی جهان در ایران خبر داد.

بزرگترین کمپ کشتی جهان در ایران افتتاح می شود

به گزارش پایگاه خبری وزارت ورزش و جوانان، علیرضا دبیر امروز (جمعه) در گفت وگویی با اشاره به کسب 11 سهمیه المپیک گفت: باید به ملی پوشان و کادر فنی تبریک بگویم. شرایط سختی در تمرینات کشتی است و حضور در تمرینات از حضور در سربازخانه سخت تر است. یک اتفاق رخ داد و حسین نوری در وزن 87 کیلوگرم کشتی فرنگی، سهمیه المپیک نگرفت. اما او اگر 10 بار با حریف چینی مسابقه دهد برنده می شود. البته او شانس زیادی دارد اما در این خصوص سرمربی تیم ملی کشتی فرنگی باید تصمیم بگیرد و قرار است 2 اسم برای این وزن معرفی کند زیرا انتخاب کشتی گیر بر عهده سرمربی است.

وی در خصوص موفقیت کشتی در المپیک گفت: من تیمی را در کشتی فرنگی گرفتم که یازدهم دنیا شده بود و در کشتی آزاد نهم بود. بهترین کشتی گیر ما حسن یزدانی بود که به آمریکایی باخت و من اینگونه تیمی تحویل گرفتم و اکنون اینجا هستیم. اینکه کسی بگوید تیم یازدهم و نهم دنیای را قهرمان المپیک کنیم حرف بی ربطی است. باید بدانیم که تفاوت مدال طلا و نقره زمین تا آسمان است. مدال طلای المپیک یکساله به دست نخواهد آمد بلکه نیاز به بیش از یک دهه کار دارد. بیشتر کشورها برنامه 10 تا 12 ساله دارند ما کجای این برنامه هستیم. المپیک آوردگاه آسانی نیست و هیچ کسی نمی تواند تضمین کند در المپیک مدال طلا می گیرد و من به عنوان یک آدم حرفه ای تضمین نمی دهم.

وی ادامه داد: البته این حرف های من دلیلی بر ناامیدی نیست ما تلاش خود را خواهیم کرد تا بتوانیم بهترین ها را برای ایران به ارمغان بیاوریم. المپیک اگر میدان کوچکی بود قول بیش از 10 مدال می دادم اما آنجا آوردگاه بهترین ها است. در المپیک سیدنی از 8 وزن ما در 5 وزن شانس طلا داشتیم و یک نفر مدال گرفتیم. باید کشتی را به جایگاه اصلی خود برسانیم و این وظیفه من است. آنچه از دستم برآید به کار خواهم گرفت. البته این با جیب خالی امکان پذیر نیست. سال 95 کمیته المپیک بودجه 5 میلیارد و نیم به ما پرداخت کرده است و دلار سه هزار تومان بوده است، اما سال گذشته به من 3 میلیارد پرداخت کرد و پول گرایی را نیز پای بودجه نوشتند. در حال حاضر و با شرایط دلار باید به ما 55 میلیارد بودجه بدهند.

او با بیان اینکه به دنبال موقعیت نیستم اعلام کرد: من باید کارهای داخلی را انجام دهم و در دیدار با مقامات دنیای همواره از مسائل و هزینه ها اعتراض دارم. ما برای اعزام هر کشتی گیر باید روزانه 180 یورو پرداخت کنیم و این هزینه راحت نیست. به دنبال مقایسه رشته ها نیستم و بهتر است دیگران نیز فوتبال یا هر رشته دیگر را با آن رشته مقایسه کنند نباید آن را با کشتی مقایسه کنیم زیرا کشتی ورزش اول و مدال آور ما است. تا موقعی که آمریکا و روسیه در این رشته مدال آور هستند امکان حذف آن وجود ندارد.

وی با قدردانی از حمایت های وزارت ورزش و کمیته ملی المپیک گفت: مسعود سلطانی فر وزیر ورزش و جوانان و سیدرضا صالحی امیری رییس کمیته ملی المپیک توجه ویژه ای به کشتی دارند اما میزان بودجه مصوب زیاد نیست و در حد هزینه های این رشته نمی باشد. من با مدیریت برخی از بودجه ها اقدامات زیادی در فدراسیون انجام دادم و خانه های کشتی را بازسازی کردم. حتی در دیدار با نناد لالوویچ به او اعلام کردم خانه کشتی ما از دفتر تو هم زیباتر است. البته یک ساختمان خانه کشتی در زمان رسول خادم بنا نهاده شده که بانک پشتیبان آن را تحویل نمی دهد، نمی دانم این کار برای شخص است یا کشتی؛ اگر برای کشتی است منافع ملی ایجاد می کند که مسائل آن حل شود.

رییس فدراسیون کشتی با اشاره به عدم موفقیت عباس جدیدی در انتخابات کشتی آسیا افزود: جدیدی را همه می شناسند و با بزرگان کشتی ایران و دنیا رقابت داشته است. اما اینکه چرا او نتوانست رای لازم را کسب کند باید از برخی خودفروخته ها پرسید. وی تا شب انتخابات توانسته بود لابی های لازم را انجام دهد اما متاسفانه نشد. امیدوارم دستگاه های ذیربط این را بررسی کنند.

رئیس فدراسیون کشتی این نوید را هم داد که تا چند روز آینده بزرگترین کمپ کشتی دنیا در ایران راه اندازی می شود. این کمپ به نام شهید مصطفی صدرزاده 8 تشک کشتی دارد و از سالن فیزیوتراپی، ماساژ، سونا و استخر مجهز برخوردار است. به جرات می گویم چنین کمپی را در نه تنها در کشتی بلکه در رشته های دیگر در ایران و دنیا ندیده ایم.

منبع: خبرگزاری پانا
انتشار: 20 اردیبهشت 1400 بروزرسانی: 20 اردیبهشت 1400 گردآورنده: parisro.ir شناسه مطلب: 1716

به "بزرگترین کمپ کشتی جهان در ایران افتتاح می شود" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "بزرگترین کمپ کشتی جهان در ایران افتتاح می شود"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید