کوشش می کنیم کالاها به وفور و قیمت حداقلی به مردم برسد

به گزارش سفر به فرانسه، خبرنگاران: معاون اول رییس جمهوری با بیان اینکه تصمیمات خوبی در ستاد مالی دولت برای کاستن از تبعات شیوع کرونا در حوزه فراوری و اقتصاد اتخاذ شده، گفت: کوشش می کنیم همه کالاها به وفور و به قیمت حداقلی در اختیار مردم قرار گیرد.

کوشش می کنیم کالاها به وفور و قیمت حداقلی به مردم برسد

به گزارش سفر به فرانسه به نقل از ایرنا اسحاق جهانگیری عصر پنج شنبه در جلسه ویدئو کنفرانس با استاندار و مدیران استان مازندران با بیان اینکه بیش از 100 هزار میلیارد تومان تسهیلات با نرخ های ترجیحی برای بنگاه های فراوریی مشکل دار، تأمین احتیاجهای بخش بهداشت و درمان و بیمه بیکاری در نظر گرفته شده است، گفت: در روزهای آینده بانک های کشور با هماهنگی بانک مرکزی این تسهیلات را به واحدهای فراوریی اختصاص خواهند داد.

وی با اشاره به برنامه ریزی دولت برای تأمین اعتبار واحدهای درمانی و بیمارستانی و نیز پرداخت بیمه بیکاری به افرادی که بر اثر شیوع این بیماری شغل خود را از دست داده اند، گفت: بخش گردشگری در استان مازندران سهم به سزایی در رونق مالی داشته است که با توجه به کاهش سفرها متضرر شده اند. مسئولان مربوطه باید با شناسایی کسب و کارهای مرتبط با گردشگری زمینه لازم برای پرداخت تسهیلات به آنها را فراهم نمایند.

معاون اول رییس جمهوری یکی دیگر از کارهای مهم بر عهده دولت در شرایط کنونی را تأمین احتیاجهای ضروری و مایحتاج مردم توصیف کرد و گفت: کوشش می کنیم همه کالاها به وفور و قیمت حداقلی در اختیار مردم قرار گیرد. خوشبختانه در انبارهای کشور کالا به اندازه کافی وجود دارد و نگرانی از این بابت نداریم.

امیدوارم با افزایش فراوری داخلی و واردات اقلام مورد احتیاج بتوانیم با مدیریت بهتر از این بحران عبور کنیم.

وی در بخش دیگری از سخنان خود با اشاره به نقش مهم و کلیدی استان مازندران در برهه های مختلف، از کادر درمانی و پزشکی این استان که در خط مقدم مقابله به بیماری کرونا جوانمردانه پای کار ایستادند، قدردانی کرد و گفت: آمار و ارقام ارائه شده از سوی استاندار و رییسان دانشگاه های علوم پزشکی مازندران و بابل نشان می دهد که به فضل الهی در مقابله با بیماری کرونا به نقطه بهتری رسیده ایم.

معاون اول رییس جمهور با تأکید مجدد بر راهبرد در خانه ماندن و حفظ فاصله اجتماعی به عنوان تنها راه چاره مقابله با شیوع بیماری کرونا، اضافه نمود: اقدامات ما تا به امروز بیشتر شامل امور حکومتی نظیر تعطیلی مدارس، دانشگاه ها و اماکن مذهبی می شد اما از امروز بخشی از این تصمیمات بر مبنای همکاری و همراهی مردم قرار گرفته است.

جهانگیری ادامه داد: مازندران یکی از استان هایی بوده که همیشه مقصد سفر گردشگران است، هرچند بخش عظیمی از مردم فهیم کشور با تبعیت از اطلاعیه های ستاد ملی مقابله با کرونا از سفر چشم پوشی کردند اما درصدی از مردم به سفرهای نوروزی رفتند که این موضوع دغدغه جدیدی برای کادر درمانی و مدیریت کشور ایجاد نموده است.

وی با بیان اینکه سیاست های سخت گیرانه جدید متوجه کسانی است که به توصیه ها عمل نمی نمایند گفت: مطمئناً اگر به مردم خوب شرح داده گردد که مسأله سلامت خود و دیگران از اصلی ترین مسائل کشور است حتما همکاری لازم را انجام خواهند داد تا به فضل الهی پیک مجددی در ابتلا به بیماری نداشته باشیم.

معاون اول رییس جمهوری در ابتدای سخنان خود با تبریک سال نو و اعیاد خجسته شعبانیه به مردم، کادر پزشکی و درمانی و استاندار مازندران اظهار امیدواری کرد این استان بتواند با توانمندی که دارد از نخستین استان هایی باشد که ویروس کرونا را از بین می برد.

وی همچنین از همراهی علما، سازمان های مردم نهاد، نخبگان و مردم شریف مازندران در موضوع با مقابله با کرونا قدردانی کرد.

استاندار مازندران نیز در این ویدئو کنفرانس با ارائه گزارشی از شرایط استان در مقابله با کرونا، از کاهش تعداد مبتلایان به این بیماری اطلاع داد و این موفقیت را مرهون سیاستگذاری های ستاد ملی مقابله با کرونا نظیر اجرای طرح غربالگری، افزایش ظرفیت بیمارستان ها و اطلاع رسانی دقیق دانست.

وی با اشاره به احتیاجمندی های استان مازندران به مواد ضدعفونی نماینده و ماسک از برنامه ریزی های صورت گرفته برای تأمین داروی مورد احتیاج قدردانی کرد و گفت: خوشبختانه در روستاهای مازندران، آلودگی به ویروس کمتر رخ داده و کوشش می کنیم با مشارکت سازمان های مردم نهاد، نیروهای نظامی و سایر امکانات به آمار بهبودیافتگان اضافه نماییم.

رؤسای دانشگاه های علوم پزشکی مازندران و بابل هم با اشاره به امکانات استان، تعداد مبتلایان و جانباختگان، اقدامات این دانشگاه ها برای شناسایی و غربالگری، درمان و افزایش تخت های بیمارستانی را تشریح کردند و احتیاجهای اعتباری استان را برای راه اندازی واحدهای در حال احداث درمانگاهی و بیمارستانی برشمردند.

رییس بیمارستان رازی قائم شهر نیز در این ارتباط زنده با بیان اینکه آموزش مردم و یاری به بیماران در دستور کار کادر درمانی بوده است، گفت: امیدوارم به فضل الهی و همراهی مردم از تصمیمات اعلام شده توسط ستاد ملی مقابله با کرونا، استان مازندران از نخستین استان هایی باشد که جشن انتها کرونا را برگزار می نماید.

در این جلسه، معاون سازمان برنامه و بودجه، معاون وزیر صنعت، معدن و تجارت و معاون وزیر بهداشت، درمان و آموزش پزشکی به طور جداگانه گزارش هایی در مورد پرداخت 180 میلیارد تومان اعتبار به منظور تأمین تجهیزات فردی و تکمیل پروژه های بیمارستانی، افزایش روزانه 6 هزار لیتر مواد ضدعفونی نماینده، توزیع انواع ماسک N95 و سه لایه و کاهش 69 درصدی سفرها به استان ارایه کردند.

منبع: اقتصادنیوز
انتشار: 29 اردیبهشت 1399 بروزرسانی: 29 اردیبهشت 1399 گردآورنده: parisro.ir شناسه مطلب: 1039

به "کوشش می کنیم کالاها به وفور و قیمت حداقلی به مردم برسد" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "کوشش می کنیم کالاها به وفور و قیمت حداقلی به مردم برسد"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید