تور ارزان چین: تنش زایی تایوان با چین؛ نیروهای ذخیره ارتش آماده می شوند

به گزارش مجله سفرنامه پاریس، وزیر دفاع تایوان که مدعی است خطر چین برای این کشور به بیشترین مقدار خود طی چهار دهه اخیر رسیده، گفت از سال آینده میلادی نیروهای ذخیره ارتش نیز تمرینات بیشتری جهت آمادگی برای درگیری نظامی خواهند داشت.

تور ارزان چین: تنش زایی تایوان با چین؛ نیروهای ذخیره ارتش آماده می شوند

با ما همراه باشید و با تور ارزان چین از شگفت انگیزترین کشور دنیا دیدن کنید بر روی دیوار چین سلفی بگیرید، از قصر ممنوعه دیدن کنید و در خیابان شانگهای پیشرفته ترین آسیا قدم بزنید.

به گزارش گروه بین الملل خبرنگاران، وزارت دفاع تایوان از افزایش تمرینات نظامی نیروهای ذخیره ارتش جهت آمادگی برای رویارویی احتمالی با چین اطلاع داد.

چیو کو چنگ وزیر دفاع تایوان امروز (سه شنبه) بیان کرد به علت اینکه چین فعالیت های نظامی خود را در نزدیکی جزیره پکن افزایش داده، تایوان نیز آموزش نیروهای ذخیره ارتش را در سال آینده افزایش می دهد که شامل دو برابر شدن رزمایش های نظامی و تیراندازی می گردد.

به نوشته خبرگزاری رویترز، واو بعلاوه شرایط کنونی تنش ها بین چین و تایوان را جدی ترین در بیش از 40 سال گذشته توصیف کرد و خواهان هزینه های نظامی اضافی برای تسلیحات ساخت داخل شد.

در بیانیه وزارت دفاع تایوان آمده است: از سال آینده، تمرین های آمادگی اجباری برای بعضی از نیروهای ذخیره از پنج و هفت روز در حال حاضر، به 14 روز افزایش می یابد تا به طور مؤثر توانایی رزمی نیروهای ذخیره بهبود پیدا کند.

بر اساس این گزارش، نیروهای ذخیره ارتش تایوان باید بیش از دو برابر تعداد گلوله های فعلی را در تمرینات تیراندازی شلیک نمایند، در حالی که آموزش رزمی از نیم روز به 56 ساعت افزایش می یابد.

به نوشته رویترز، این برنامه نو برای حدود 13 درصد از 110,000 نیروی ذخیره ای که وزارت دفاع تایوان میخواهد در سال آینده آموزش دهد، اعمال خواهد شد.

پکن، تایوان را بخشی از سرزمین چین می داند و تحرکات آمریکا و فروش سلاح به تایوان را نقض حاکمیت خود و مغایر با سیاست چین واحد ارزیابی می نماید. با این حال آمریکا با اعزام ناو به تنگه تایوان و یاری نظامی به تایوان عملا در راستا حمایت از این جزیره است و پکن بارها به این مسئله اعتراض نموده است. این در حالی است که کشورهای عضو سازمان ملل متحد از جمله خود آمریکا، تایوان را به عنوان کشور مستقل به رسمیت نمی شناسند.

پیش از این نیز آنتونی بلینکن وزیر امور خارجه آمریکا با ادعای اینکه واشنگتن در کنار تایپه ایستاده، گفت این کشور کوشش می نماید تا تایوان ابزار لازم برای دفاع از خود در برابر هرگونه تهاجمی را داشته باشد. (جزئیات بیشتر)

م

منبع: خبرگزاری فارس
انتشار: 21 آذر 1400 بروزرسانی: 21 آذر 1400 گردآورنده: parisro.ir شناسه مطلب: 2009

به "تور ارزان چین: تنش زایی تایوان با چین؛ نیروهای ذخیره ارتش آماده می شوند" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "تور ارزان چین: تنش زایی تایوان با چین؛ نیروهای ذخیره ارتش آماده می شوند"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید