دیپلمات ارشد آمریکایی: واشنگتن متعهد به یاری تایوان برای دفاع از خود است

به گزارش مجله سفرنامه پاریس، فرستاده آمریکا در امور تایوان روز آدینه در اظهاراتی گفته است که ایالات متحده متعهد به یاری به تایوان برای دفاع از خودش است.

دیپلمات ارشد آمریکایی: واشنگتن متعهد به یاری تایوان برای دفاع از خود است

به گزارش گروه بین الملل خبرنگاران به نقل از رویترز، ساندرا اودکرک فرستاده آمریکا در امور تایوان تاکید نمود: واشنگتن متعهد به یاری به تایوان برای دفاع از خودش است.

بر اساس این گزارش وی در نخستین کنفرانس خبری خود در جمع خبرنگاران از زمان احراز این سمت در ماه جولای، اضافه کرد: روابط آمریکا و تایوان کاملا قوی و مستحکم است. آمریکا یک تعهد برای یاری کردن به تایوان برای دفاع از خودش دارد.

اظهارات وی در شرایطی است که تنش ها بین تایوان و چین به شدت بالا گرفته است.

این در شرایطی است که تسای اینگ ون رئیس تایوان در مصاحبه با سی ان ان رسما حضور نظامیان آمریکایی در خاک این کشور را برای آموزش سربازان تایوانی تایید کرد و گفت: یک گروه کوچک از نظامیان آمریکایی در تایوان مستقر هستند تا سربازان تایوانی را آموزش بدهند.

افزایش فشارهای نظامی و سیاسی چین موجب شده است تا تنش ها بین تایوان و چین طی هفته های اخیر به شدت بیشتر گردد.

رئیس تایوان اضافه کرد: ما یک طیف گسترده از همکاری با آمریکا داریم آن هم با هدف افزایش قابلیت های دفاعی مان.

وی در پاسخ به این سوال که تعداد نظامیان آمریکایی مستقر شده در تایوان چقدر است، گفت: تعداد آنها به مقدار ای که بعضی تصور می نمایند، نیست.

وزیر دفاع تایوان نیز تنها حاضر شده است تا به وجود همکاری های گسترده دفاعی و نظامی با آمریکا اشاره کند و شرح بیشتری در مورد ماموریت نظامیان آمریکایی مستقر شده در این کشور نداده است.

آمریکا نیز مانند بسیاری از کشورهای دنیا روابط دیپلماتیک رسمی با تایوان ندارد ولی مهمترین متحد تایوان و بزرگترین عرضه نماینده تسلیحات به آن به شمار می رود.

وزارت خارجه چین پیش از این اعلام نموده است که آمریکا باید به همکاری های نظامی و فروش تسلیحات به تایوان انتها دهد تا مانع از لطمه خوردن به روابط دوجانبه گردد.

منبع: خبرگزاری تسنیم
انتشار: 3 آذر 1400 بروزرسانی: 3 آذر 1400 گردآورنده: parisro.ir شناسه مطلب: 1992

به "دیپلمات ارشد آمریکایی: واشنگتن متعهد به یاری تایوان برای دفاع از خود است" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "دیپلمات ارشد آمریکایی: واشنگتن متعهد به یاری تایوان برای دفاع از خود است"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید