جشنواره غذا، شیرینی و نان سنتی 12 روستای گناباد برگزار گشت

به گزارش سفر به فرانسه، با شرکت 12 روستای سطح شهرستان درمحل بوم گردی ریو (بیدل) روستای ریاب با حضور مسئولان شهرستان، دهیار وشورای اسلامی روستا و تعدادی از توانجویان و خانواده هایشان برگزار گشت.

جشنواره غذا، شیرینی و نان سنتی 12 روستای گناباد برگزار گشت

به گزارش سفر به فرانسه، به نقل از روابط عمومی اداره کل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری خراسان رضوی، علیرضا شناسایی رئیس اداره میراث فرهنگی گناباد امروز شنبه 30 تیر با اعلام این خبر اضافه نمود:روستاهای باغ آسیا، بیلند، قوژد، ریاب، مند، فودنجان، بهاباد، رهن، کلات، دلویی، خیبری و بیهود در این جشنواره شرکت کردند.

او خاطرنشان کرد: این برنامه با پیگیری مؤسسه خیریه جامعه نابینایان آشیان مهر به عنوان مجری طرح پیگیری و اجرا گردید.

شناسایی توضیح داد: هدف از برگزاری این جشنواره حضور معلولان در فعالیت های اجتماعی وشناساندن توانمندی های این عزیزان به جامعه است.

وی با بیان این که طرح CBR یکی از برنامه های موفق سازمان بهزیستی بوده که در سطح روستاها به منظور شناسایی وتوانمند سازی معلولین اجرا می گردد، توضیح داد: این طرح در 80 روستای شهرستان گناباد وده آبادی اجرا گردیده براساس یک تقسیم کار منسجم واستفاده از ظرفیت های موجود باکمک یک نفر تسهیلگر، دهیار وشورای اسلامی روستا نسبت به شناسایی معلولین روستا بررسی مشکلات این عزیزان و کوشش به منظور برطرف این مشکلات بااستفاده از مشارکت مردمی ومنابع مالی که از طرف اداره بهزیستی در اختیار آنهاست اقدام می گردد .

او خاطرنشان کرد: هدف اصلی از اجرای طرح کوشش به منظور توانمندی وخودکفایی معلولین عزیزدر تمام زمینه ها اعم از اشتغال، درمان،مناسب سازی محیط و... است که در سال قبل بیش از 100 میلیون تومان از طرف بهزیستی به این طرح در سطح شهرستان اختصاص یافته است.

منبع: chtn.ir
انتشار: 29 مرداد 1397 بروزرسانی: 6 مهر 1399 گردآورنده: parisro.ir شناسه مطلب: 42

به "جشنواره غذا، شیرینی و نان سنتی 12 روستای گناباد برگزار گشت" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "جشنواره غذا، شیرینی و نان سنتی 12 روستای گناباد برگزار گشت"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید