خبرنگاران فهرست رسته های شغلی آسیب دیده از کرونا به روز شد

به گزارش سفر به فرانسه، تهران- خبرنگاران- بانک مرکزی به منظور حمایت از کسب و کارهایی که به طور مستقیم از ویروس کرونا آسیب دیده اند، در بخشنامه ای، عناوین بخش ها و رسته های مرتبط را اصلاح و به شبکه بانکی ابلاغ کرد.

خبرنگاران فهرست رسته های شغلی آسیب دیده از کرونا به روز شد

به گزارش روز چهارشنبه بانک مرکزی، بر اساس بخشنامه 21 اسفند ماه 1398، درباره ابلاغ کارگروه آنالیز و مقابله با پیامدهای مالی ناشی از شیوع ویروس کرونا در مورد عناوین بخش ها و رسته های کسب وکارهایی که به طور مستقیم از بیماری کرونا دچار بیشترین آسیب شده اند، فهرست جدید رسته های آسیب دیده به همراه دستگاه های اجرایی تشخیص دهنده مصادیق رسته ها اعلام می گردد.

مراکز فراوری و توزیع غذاهای آماده اعم از رستوران ها، بوفه ها، طباخی، تالارهای پذیرایی، قهوه خانه ها، اغذیه فروشی ها (وزارت صنعت، معدن و تجارت) از جمله این مشاغل هستند.

مراکز مربوط به گردشگری شامل هتل ها، هتل آپارتمان ها، مجتمع های جهانگردی و گردشگری، مهمان پذیرها، مهمانسراها، مسافرخانه ها، زائرسراها، مراکز بوم گردی، مراکز اقامتی، پذیرایی، تفریحی، خدماتی بین راهی و موزه ها (وزارت میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی) نیز جزو این مشاغل محسوب می شوند.

حمل و نقل عمومی مسافر برون شهری اعم از هوایی، جاده ای، ریلی و دریایی (وزارت راه و شهرسازی)، حمل و نقل عمومی مسافر درون شهری (وزارت کشور)، دفاتر خدمات مسافرتی، گردشگری و زیارتی (وزارت میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی و سازمان حج و زیارت حسب مورد) نیز جزو این شاغل قرار دارند.

فراوری و توزیع پوشاک (وزارت صنعت، معدن و تجارت)، فراوری و توزیع کیف و کفش (وزارت صنعت، معدن و تجارت)، مراکز توزیع آجیل، خشکبار، قنادی، بستنی و آبمیوه (وزارت صنعت، معدن و تجارت) و مراکز، باشگاه ها و مجتمع های ورزشی و تفریحی (وزارت ورزش و جوانان) نیز جزو این مشاغل محسوب می شوند.

.مراکز و مجتمع های فرهنگی، آموزشی، هنری و رسانه ای (وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی، وزارت آموزش و پرورش و وزارت علوم، تحقیقات و فناوری حسب مورد) و مراکز فراوری، توزیع و فروش صنایع دستی (وزارت میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی) نیز جزو این رسته های شغلی شغلی قرار گرفته اند.

مؤسسات خصوصی دارای پروانه بهره برداری از وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی که در حوزه های درمانی و تشخیصی اعم از آزمایشگاهی و پاراکلینیکی فعال هستند و همچنین آکادمی های رانندگی، آرایشگاه ها، سالن های زیبایی و گرمابه (وزارت صنعت، معدن و تجارت) نیز در جمع این مشاغل جای دارند.

بانک مرکزی اعلام نموده است: به استناد نامه وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی، مصادیق تشخیصی آن وزارتخانه در مورد بند (10) مشتمل بر کتابفروشان، ناشران، موزعان (کتاب، کتاب های هنری، پوستر) و کارت پستال فروشان است.

با توجه به مشاغل مورد اشاره و ضمن اعلام این که فهرست رسته های اعلام شده در این بخشنامه، جایگزین بخشنامه قبلی در این ارتباط است، این موضوع به قید تسریع به تمام واحدهای آن بانک ها و مؤسسه اعتباری غیربانکی ابلاغ می گردد.

منبع: ایرنا
انتشار: 13 تیر 1399 بروزرسانی: 6 مهر 1399 گردآورنده: parisro.ir شناسه مطلب: 1134

به "خبرنگاران فهرست رسته های شغلی آسیب دیده از کرونا به روز شد" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "خبرنگاران فهرست رسته های شغلی آسیب دیده از کرونا به روز شد"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید