راندمان نیروگاهها بالاتر از میانگین جهانی

به گزارش سفر به فرانسه، مدیرعامل شرکت فراوری نیروی برق حرارتی با بیان اینکه متوسط راندمان نیروگاه های حرارتی جهان 37.3 درصد است گفت:راندمان نیروگاه های حرارتی در سال 97 به 38.1 درصد رسید و برنامه ریزی شده راندمان این نیروگاه ها تا خاتمه سال 1400 به 40 درصد برسد.

راندمان نیروگاهها بالاتر از میانگین جهانی

به گزارش گروه رسانه های سفر به فرانسه، محسن طرزطلب در گفت و گو با فارس، در پاسخ به این سئوال که چرا راندمان نیروگاههای حرارتی در کشور پایین است، گفت: راندمان نیروگاه های حرارتی کشور در سال گذشته در حالی به 38.1 درصد رسید که طبق برنامه ریزی های اجرا شده راندمان این نیروگاه ها تا سال 1400 به 40 درصد خواهد رسید.

وی با اشاره به اینکه متوسط راندمان نیروگاه های حرارتی جهان 37.3 درصد است تاکید نمود: متوسط راندمان نیروگاه های حرارتی ایران از سطح نیروگاه های موجود در این زمینه بالاتر است و برنامه ریزی شده تا این میزان افزایش بیشتری یابد و همانطور که گفته شد کوشش ما این است تا راندمان نیروگاههای حرارتی را تا سرانجام سال 1400 به 40 درصد برسانیم.

طرزطلب در پاسخ به این سئوال که گفته می گردد میزان بدهی شرکت فراوری برق حرارتی به بخش خصوصی و پیمانکاران بالا است گفت:میزان بدهی های شرکت فراوری برق حرارتی 18 هزار میلیارد تومان است که از این مبلغ حدود دو هزار و 500 میلیارد تومان بدهی به بانک ها است.

مدیر عامل شرکت فراوری نیروی برق حرارتی اضافه کرد:البته شش هزار میلیارد تومان به فراوریکنندگان، 500 میلیارد تومان به پیمانکاران و مشاوران و 9 هزار میلیارد تومان هم بابت حساب ذخیره ارزی بدهی وجود دارد.

وی توضیح داد: کوشش ما در این سه سال گذشته این بود که بدهی های خود را کاهش و حتی تسویه کنیم به طوریکه 12 هزار و 700 میلیارد تومان از بدهی های خود را که اغلب به بانک ها بوده تسویه کردیم.

به گفته وی، سال جاری با استفاده از ظرفیت های قانونی 18 هزار میلیارد تومان از بدهی باقی مانده را تسویه خواهیم کرد.

منبع: خبرگزاری تسنیم
انتشار: 6 دی 1398 بروزرسانی: 30 فروردین 1399 گردآورنده: parisro.ir شناسه مطلب: 647

به "راندمان نیروگاهها بالاتر از میانگین جهانی" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "راندمان نیروگاهها بالاتر از میانگین جهانی"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید