زمان برگزاری جشن های تایلندی

به گزارش سفر به فرانسه، یکی از بهترین کارهایی که می‌توانید در کشور تایلند انجام بدهید، شرکت در جشن‌های پرشور آن است. در این مقاله به شما خواهیم گفت در چه زمانی، چه جشنی در کشور تایلند برگزار می‌گردد.

زمان برگزاری جشن های تایلندی

10 الی 12 می مراسم سلطنتی کاشت و آغاز رسمی فصل کاشت در کشور تایلند برگزار می‌گردد. این مراسم درسال 1960 توسط پادشاه رامای نهم برای تقویت روحیه کشاورزان آغاز به کار کرد. این جشن مصادف با فصل کاشت برنج است و اکنون این مراسم توسط مقامات ارشد وزارت کشاورزی و تعاون دراستان سانام لوانگ برگزار می‌گردد. 

در تاریخ 15 ژوئن، جشنواره ارواح (PHI TA KHON) در تایلند برگزار می‌گردد که می‌تواند یکی از بهترین جاذبه‌های تور تایلند ارزان باشد. در این جشنواره مردان لباس ارواح برتن کرده و مجسمه بودا را همراهی می‌کنند.

در تاریخ 26 فور در شهر جنوبی پتانی (PATTANI) نمایشگاه رب النوع لیم کونیائو برگزار می‌گردد. مردم این شهر معتقد هستند که LIM KO NIAO CHAO ME دارای قدرت جادویی است.

در تاریخ 8 الی 15 آپریل، جشنواره DOK KHUN SIANG KHAEN در تمام شهرهای کشور تایلند برگزار می‌گردد. مردم با نزدیک شدن به سال نو تایلندی به رهبران بودائی غذا هدیه می‌دهند.

در تاریخ 12 آپریل و 1 روز مانده به جشن سال نو در استان چیانگ مای جشن بالون‌ها برگزار می‌گردد که در آن مردم بالونهای آرزوهای خود را به آسمان می‌فرستند.

در تاریخ 26 ژوئن، روزسانتون پو (SUNTHON PHO) که سالگرد تولد شاعر معروف تایلندی سانتون پو است را مردم درشهررایونگ (RAYONG) جشن می‌گیرند. روز کارهای کلاسیک این شاعر تایلندی برای مردم به نمایش گذاشته می‌شود.

در تاریخ 25 جولای، فستیوال شمع در شهر ابون راتچاتانی (UBON RATCHATHANI) برگزار می‌گردد که درطی آن راهبان از معابد خود خارج نمی‌شوند و برای شاخص نمودن تلاش آنها شمع های بزرگی از جنس موم عسل ساخته و با دقت و ظرافت تمام آنها را تزئین می‌کنند وسپس این شمع ها را به معابد هدیه می‌دهند.

انتشار: 14 اسفند 1398 بروزرسانی: 7 مهر 1399 گردآورنده: parisro.ir شناسه مطلب: 836

به "زمان برگزاری جشن های تایلندی" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "زمان برگزاری جشن های تایلندی"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید