ساخت مستند به جای رفتن به زندان

به گزارش سفر به فرانسه، مجازات های جایگزین حبس در خراسان رضوی در سال های اخیر اعمال شده تا از روانه شدن افراد به زندان جلوگیری شود.

ساخت مستند به جای رفتن به زندان

به گزارش تسنیم، در سال های اخیر تلاش شده تا مجازات های جایگزین حبس برای متخلفان اعمال شود.

در استان خراسان رضوی هم این مهم امری مسبوق به سابقه است و مجازات های جایگزین متعددی بجای حبس اعمال شده که برخی از آن ها در نوع خود ابتکاری هم بوده است.

برای مثال طبق گفته رئیس کل دادگستری جغتای کارگردانی به دلیل شکار غیرمجاز ملزم به تهیه یک مستند 30 دقیقه ای از حیات وحش جغتای شد که قابلیت پخش در شبکه استانی و صداوسیما داشته باشد که به نحو مطلوب اجرا شد.

همچنین متخلفی که به تهیه مقاله پژوهشی درباره گونه های وحشی و حیوانات در حال انقراض ملزم شد و یا مجرمی ملزم به 270 ساعت خیاطی رایگان برای مهدکودک های تحت پوشش بهزیستی شد و یا قنادی که مکلف شد برای نیازمندان کیک تهیه کند و مجرم جوانی که ملزم شد خطبه ها و کلمات قصار حضرت علی (ع) در نهج البلاغه را به مدت یک سال در شبکه های اجتماعی منتشر کند.

کمک به بیماران بی بضاعت هم ابتکار دیگری بوده است که از سوی دادگستری در خراسان رضوی اعمال شده و نتابج مثبتی هم به بار آورده است.

تمام این سیاست ها با این نیت اعمال شده که از روانه شدن متخلفان به زندان جلوگیری شود و از سوی دیگر فعالیت های اجتماعی هم صورت گیرد.

منبع: فرارو
انتشار: 3 مرداد 1400 بروزرسانی: 3 مرداد 1400 گردآورنده: parisro.ir شناسه مطلب: 1844

به "ساخت مستند به جای رفتن به زندان" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "ساخت مستند به جای رفتن به زندان"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید