ساخت وسازهای سرخ رود قانونی است

به گزارش مجله سفرنامه پاریس، ساخت وساز در سرخ رود استان مازندران باعث نارضایتی برخی از اهالی شده است که شهردار این شهر در این باره توضیحاتی به خبرنگاران ارائه کرد.

ساخت وسازهای سرخ رود قانونی است

ن. ص. یکی از ساکنان سرخ رود است که نسبت به ساخت وسازهای گسترده در این منطقه گلایه دارد. او در گفت وگو با خبرنگاران بیان نمود: افزایش قیمت زمین در منطقه ها شمالی موجب شده است هجوم خریداران به شهرستان های ساحلی و در پی آن ساخت ویلا و مجتمع های مسکونی هم بیشتر گردد. به گفته او، نه تنها افزایش جمعیت دردسرهایی را برای اهالی به همراه داشته است، بلکه این شهر زیرساخت کافی از جمله اگوی شهری (سیستم دفع فاضلاب) را نیز برای این جمعیت ندارد.

این موضوع و نارضایتی شهروندان را با شهردار سرخ رود در میان گذاشتیم. محسن کبودفیروزجایی در پاسخ به خبرنگاران گفت: بهتر است به جای نگاه های شخصی به شکل کلان به موضوع نگاه کنیم. شهرداری بر اساس نظر شورای عالی معماری و شهرسازی پروانه ساخت صادر می کند و بعد از صدور پروانه هم اداره های دیگر مسئول ارائه خدمات از جمله آب، برق، گاز و دیگر خدمات به واحدهای مسکونی هستند.

شهردار سرخ رود ادامه داد: سرخ رود در شمال کشور و ساحل واقع شده است. ساخت و ساز هرچند زیاد در آن بر اساس عرضه و تقاضا و در حیطه مجوزهای قانونی انجام می گردد. به گفته کبودفیروزجایی، جمعیت بومی این شهر 7هزار نفر است که با احتساب جمعیت غیربومی به 27 هزار نفر می رسد. او در توضیح بیشتر اظهار کرد: برای تکمیل زیرساخت های شهری و ساخت و سازها پیوست فرهنگی و اجتماعی نیز تهیه می گردد تا جمعیت بومی و غیربومی در کمال آرامش و با حفاظت از محیط زیست در کنار هم زندگی کنند.

محسن کبودفیروزجایی یادآور شد: مساحت شهر 570 هکتار و تمام تلاش مسئولان این است که رویکرد گردشگری آن حفظ گردد بدون اینکه هیچ آسیبی به زیست بوم منطقه وارد گردد.

پژوهش ها نشان می دهد قدمت و سابقه سکونتی سرخ رود به حدود 2 قرن پیش برمی گردد. وجود دو تپه باستانی در جنوب این شهر، احتمال قدمت طولانی تر آن را تایید می کند. این تپه ها در روزگار قدیم و دردوران افشاریه، زندیه، صفویه و قاجاریه به عنوان جایگاه استقرار مرزداران جهت نگهبانی از سرحدات شمالی ایران بوده است. سرخ رود به جهت موقعیت آن و استقرار و جایگیری این شهر در منطقه و محدوده ثقل ارتباطی ضعیف در طی ادوار مختلف از رشد آرامی برخوردار بوده است.

منبع: همشهری آنلاین
انتشار: 29 مرداد 1402 بروزرسانی: 29 مرداد 1402 گردآورنده: parisro.ir شناسه مطلب: 2401

به "ساخت وسازهای سرخ رود قانونی است" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "ساخت وسازهای سرخ رود قانونی است"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید