سومین روز کنکور 1400؛ آزمون گروه تجربی برگزار گشت

به گزارش سفر به فرانسه، تهران (پانا) - سومین روز رقابت کنکوری ها با برگزاری کنکور گروه آزمایشی علوم تجربی از ساعت 8 صبح امروز جمعه یازدهم تیرماه آغاز شد.

سومین روز کنکور 1400؛ آزمون گروه تجربی برگزار گشت

در کنکور سراسری سال 1400 تعداد 662 هزار و 114 داوطلب زن و تعداد 449 هزار و 704 داوطلب مرد در آزمون سراسری 1400 ثبت نام کرده اند که برای آنها با احتساب گروه آزمایشی دوم برخی داوطلبان، تعداد یک میلیون و 367 هزار و 931 کارت ورود به جلسه صادر شده است.

بر این اساس، به نسبت سال گذشته تعداد داوطلبان کنکور سراسری 35 هزار نفر کاهش یافته است و 554 هزار و 860 نفر در گروه علوم تجربی شرکت کرده اند.

آزمون عمومی و اختصاصی هر یک از گروه های آزمایشی کنکور سراسری سال 1400 در تاریخ 9 تا 12 تیرماه 1400 در 414 شهرستان و بخش مختلف کشور و 3 هزار و 522 حوزه امتحانی و 11 کشور خارجی برگزار می شود.

هر داوطلب برای حضور در جلسه آزمون لازم است پرینت کارت شرکت در آزمون گروه آزمایشی مربوط را به همراه کارت ملی یا شناسنامه عکسدار، چند مداد سیاه نرم پررنگ، مداد پاک کن، مداد تراش و سنجاق همراه داشته باشد.

تمامی داوطلبان از آوردن وسایل اضافی از جمله کیف دستی، ساک دستی، وسایل محاسباتی و هرگونه وسایل ارتباط الکترونیکی و دستگاه حافظه دار (از قبیل پیجر، تلفن همراه (حتی به صورت خاموش)، تبلت، قلم نوری، ساعت هوشمند، دستبند هوشمند، انگشتر هوشمند و) …، جزوه، کتاب، ماشین حساب، هرگونه یادداشت و نظایر آن و همچنین وسایل شخصی به جلسه آزمون اکیداً خودداری کنند.

براساس مصوبه جلسات هفدهم 26 اسفند 97 و بیست و چهارم 22 مهر 99 شورای سنجش و پذیرش دانشجو، در آزمون سراسری سال 1400 و بعد از آن، سنجش فقط با یک آزمون و برمبنای دروس نظام آموزشی تازه 6-3-3 انجام می شود.

دفترچه های سوالات آزمون عمومی (دفترچه شماره 1) و اختصاصی (دفترچه شماره 2) متقاضیان در هر پنج گروه آزمایشی، شخصی سازی شده و شماره داوطلبی، نام خانوادگی و نام هر متقاضی بر روی جلد دفترچه آزمون وی درج شده است. این دفترچه ها دارای تنوع است.

برای دیپلم های بهیاری که در گروه آزمایشی علوم تجربی شرکت کرده اند آزمون درس بهیاری به نام یک درس اختصاصی با ضریب 4 برگزار می شود. نحوه تاثیر نمره این درس در نمره کل مربوط به زیر گروه رشته پرستاری برای پذیرش در دروه روزانه این رشته با استفاده از سهمیه بهیاری در این آزمون بصورت تاثیر مثبت است.

آن دسته از متقاضیانی که در روی کارت شرکت در آزمون آنان در مقابل نام نوع دیپلم (بند 7) دیپلم بهیاری و در مقابل بند (10 بهیار) کلمه بلی درج شده است، علاوه بر پاسخگویی به سوالات دفترچه شماره 2 آزمون اختصاصی باید به سوالات دفترچه شماره 3 درس بهیاری) هم پاسخ دهند.

چنانچه متقاضی در این خصوص با توجه به سوابق تحصیلی مغایرتی مشاهده کرد باید حداکثر تا روز چهارشنبه 9 تیرماه 1400 به کننده سازمان مستقر در باجه رفع نقص شهرستان برگزاری آزمون بر اساس جدول اعلام شده مراجعه کرده و اطلاعات مندرج در کارت ورودی خود را اصلاح کنند.

منبع: خبرگزاری پانا
انتشار: 2 مرداد 1400 بروزرسانی: 2 مرداد 1400 گردآورنده: parisro.ir شناسه مطلب: 1841

به "سومین روز کنکور 1400؛ آزمون گروه تجربی برگزار گشت" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "سومین روز کنکور 1400؛ آزمون گروه تجربی برگزار گشت"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید