شنوایی یک میلیارد جوان در خطر است

به گزارش سفر به فرانسه، سازمان جهانی بهداشت (WHO) نسبت به مضرات استفاده بیش از حد از گوشی های هوشمند و دیگر تجهیزات صوتی برای سلامت شنوایی هشدار داد.

شنوایی یک میلیارد جوان در خطر است

به گزارش سفر به فرانسه، سازمان دنیای بهداشت در اطلاعیه ای خاطرنشان کرد: بیش از یک میلیارد کاربر جوان به دلیل استفاده بیش از حد از گوشی های هوشمند و دیگر تجهیزات صوتی قدرت شنوایی خود را به خطر می اندازند.

این سازمان و اتحادیه بین المللی مخابرات به منظور حفظ سلامت و قدرت شنوایی استانداردهای جدیدی را برای تولیدکنندگان و مصرف کنندگان تجهیزات صوتی مشخص نموده اند.

بنا بر اعلام کارشناسان این سازمان، جوانان بیش از دیگر گروه های جامعه به دلیل عادات اشتباه در استفاده از تجهیزات صوتی سلامت شنوایی خود را به خطر می اندازند. حدود نیمی از افراد 12 تا 35 ساله یا 1.1 میلیارد نفر به دلیل قرار دریافت طولانی مدت در معرض صداهای بلند از جمله موسیقی هایی که به وسیله تجهیزات صوتی شخصی گوش می دهند، سلامت خود را به خطر می اندازند.

تدروس آدهانوم قبریسوس، دبیرکل سازمان دنیای بهداشت گفت: جوانان باید مطلع باشند زمانی که قدرت شنوایی خود را از دست می دهند دیگر امکان بازگشت آن وجود ندارد.

به گزارش ژاپن تودی، در حال حاضر حدود پنج درصد از مردم دنیا یا حدود 466 میلیون نفر از جمله 34 میلیون کودک با مسائل شنوایی روبرو هستند.

منبع: خبرگزاری ایسنا
انتشار: 23 خرداد 1398 بروزرسانی: 30 فروردین 1399 گردآورنده: parisro.ir شناسه مطلب: 194

به "شنوایی یک میلیارد جوان در خطر است" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "شنوایی یک میلیارد جوان در خطر است"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید